skip to content
 
 
 

Dvojí kvalita potravin

 .
15/05/2018
 .

Jídlo je vedle vody základní lidskou potřebou a pro Evropany je jídlo také radostí. Způsob produkce konzumovaných potravin má navíc silnou souvislost s naším zdravím, kvalitou života i se stavem životního prostředí. Kvalitní a chutné potraviny by měly být dostupné pro všechny Evropany. Řada iniciativ pro zlepšení současného stavu potravinové produkce na evropském trhu vychází přímo z Evropského parlamentu.

 .

Kulatý stůl - Opravdové potraviny pro všechny Evropany

 .

8. června se v Olomouci konal uzavřený kulatý stůl zástupců státní správy a dalších zainteresovaných subjektů k problematice kvality potravin. Účastníci kulatého stolu se ve dvou blocích věnovali dvěma vzájemně do značné míry propojeným okruhům témat souvisejících s kvalitou potravin: dvojí kvalitě potravin a regionálníma bio potravinám. Hostem kulatého stolu byla i europoslankyně Olga Sehnalová (Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů).  

Fotogalerie: kulatý stůl k tématu dvojí kvality potravin v Olomouci
 .

Restaurant Day - Opravdové potraviny pro všechny Evropany

 .
 .

Tak trochu jiný Restaurant Day: výborné jídlo, pití a sladkosti od lokálních producentů doplní autorská móda na našem Restaurant Day v Tržnici Brno.

Kdy: 9. června 2018 v čase 11:00 – 15:30

Kde: Tržnice Brno, Zelný trh 14

Těšit se můžete na tyto prodejce a značky:

Bohemsca
Café Pilát
Cupcakekárna na Svoboďáku / Cupcakekárna na Zelňáku
Cukrovinky Republika
2Pečky (Soňa&Lucie)
JBM Brew Lab Pub
Mlsná holka
Punkt.
Čokoládové lanýže Tereza
Rebelbean
Tres Gatas
Wine up
Cult of the roadd
Restart Brno
Srneczek

Všechny dobroty můžete také vychutnat na slunné terase v posledním patře Tržnice.

Vstup je zdarma.

Akci doplní debatní panel s názvem Opravdové potraviny pro všechny Evropany na téma dvojí kvality potravin, podpory lokálních zemědělců a férových produktů v čase 13:00 – 14:00.

V rámci panelu vystoupí: Olga Sehnalová, europoslankyně, Jasna Flamiková, místostarostka MČ Brno-střed, Eva Fraňková, Fakulta sociálních studií MU Brno a zástupce neziskové organizace FÉR potravina.cz.

Debatní panel moderuje herec Ondřej Jiráček.