skip to content
 
 
 

FILMOVÉ DNY LUX V ČESKÉ REPUBLICE: 3 - 12. května

 .
26/04/2021
 .

Cena diváků LUX

Letošní filmové dny Lux Film Days se uskuteční v termínu 3. – 12. května. Nabídnou divákům projekci celkem tří filmů nominovaných na Cenu diváků LUX udílenou každoročně Evropským parlamentem. Letos poprvé se však budou na výběru vítězného filmu podílet i diváci.  Filmy Chlast, Corpus Christi a Kolektiv budou přístupné zdarma po celé ČR.

Můžete se těšit na filmy ověnčené řadou cen: dánský Chlast (čerstvě Oscarový vítěz, Nejlepší evropský film), polský Corpus Christi (loňský aspirant na Oscara) a rumunský Kolektiv (nominovaný na letošního Oscara, Nejlepší evropský dokument). Filmy budou do vyčerpání volných vstupenek zdarma přístupné online ve dnech 3. - 12. května 2021. Sledujte filmy zde: Filmové dny LUX v České republice | LUX Audience Award (luxaward.eu)

Letos poprvé se však na výběru vítězného filmu podílíte i vy, diváci.  Filmy Chlast, Corpus Christi a Kolektiv budou v uvedených dnech přístupné zdarma po celé ČR online! Pozor, kapacita vstupenek je omezená.

Přejeme Vám, ať si užijete strhující příběhy s evropskou kinematografií!

 .

Cena diváků LUX: online projekce

 .
  • 3. května 2021 20:30 hod - KOLEKTIV (následujících 7 dní můžete film shlédnout online)
  • 4. května 2021 20:30 hod - CORPUS CHRISTI (následujících 7 dní můžete film shlédnout online)
  • 5. května 2021 20:30hod - CHLAST (následujících 7 dní můžete film shlédnout online)

Počet volných vstupenek je limitovaný.

Všechny tři filmy jsou ověnčené řadou festivalových cen, Corpus Christi bojoval o Oscary minulý rok, dokument Kolektiv a film Chlast bojují o letošní sošky.

Veškeré informace včetně odkazů k přehrání filmů budou dostupné na webové stránce www.luxaward.eu/cs.

Nezapomeňte každý z filmů OHODNOTIT, a to do 23. května 2021! Staňte se součástí největší filmové poroty - vaše hlasy pomohou určit, který obdrží 9. června titul Ceny diváků LUX.

A můžete to být právě Vy, kdo bude vylosován pro cestu buď na slavnostní předávání této Ceny do Štrasburku nebo na gala vyhlašování Evropských filmových cen (pokud to hygienické podmínky dovolí).

 .