skip to content
 
 
 

Kino Evropský dům online: 24.2.2021 19:00 "Diego Maradona"

 .
11/02/2021
 .

Kino Evropský dům za vámi opět přichází v online podobě. Tentokrát se nechme strhnout dokumentárním snímkem mapující život jen nedávno zesnulého fotbalového prokletého génia Diega Maradony. Jeho portrét odkrývá držitel Oscara Asif Kapadia, který tak přináší unikátní vhled do jeho soukromí tohoto milujícího i chybujícího člověka, ale hlavně fotbalové legendy.

 .
 .

Kino Evropský dům pokračuje online díky službě Aerovod, kde můžete od uvedeného data události v průběhu jednoho týdne zhlédnout vybraný film.

Spolu s Evropskou komisí v ČR podporujeme kulturu i v těchto neobvyklých časech a rozhodli se zprostředkovat kvalitní evropské snímky divákům na doma. Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže, na jednu domácnost stačí jedna rezervace, pokud budete film sledovat společně, a nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace. Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst, respektive domácností.

Kino Evropský dům proběhne zcela online. Rezervace zdarma zde

DIEGO MARADONA  (Velká Británie, 2019, 130 min, režie: Asif Kapadia)

Dokumentární / Sportovní

Diego je usměvavý kluk z předměstí, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků po celém světě. V Neapoli, kde by i ďábel potřeboval bodyguarda, se Diego stává Bohem. Fanatický obdiv a slávu je těžké ustát a Diego skrývá svou lidskou tvář čím dál víc pod masku Maradony. Tomu nejsou cizí divoké večírky, nevěry, podvody, kokain ani pletky s mafií. Zničující spirála se roztáčí. Strhující dokumentární portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních osobností vůbec poskládal držitel Oscara Asif Kapadia (Senna, Amy) z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu. Film si vysloužil nominaci například na ceny BAFTA a byl uveden na prestižních festivalech v Cannes či Locarnu.