skip to content
 
 
 

Kino Evropský dům online: 1. 12. 2021 19:00 "Ztratili jsme Stalina"

 .
22/11/2021
 .

Kino Evropský dům setrvává také tuto sezónu v online podobě a díky službě Aerovod vám přináší kvalitní evropské filmy alespoň na doma. Tentokrát budeme svědky toho, jak velký vůdce padne. A přímo na koberec. Jeho jméno je Stalin. Nad jeho mrtvolou začíná tragikomický boj o nástupnictví. Sarkastický snímek Ztratili jsme Stalina má na svém kontě ceny z mnoha evropských filmových festivalů jako například ze skotských BAFTA, Cen britského nezávislého filmu či Evropských filmových cen.  

 .
 .

Kino Evropský dům pokračuje online díky službě Aerovod, kde můžete od uvedeného data události v průběhu jednoho týdne zhlédnout vybraný film.

Spolu s Evropskou komisí v ČR podporujeme kulturu i v těchto neobvyklých časech a rozhodli se zprostředkovat kvalitní evropské snímky divákům na doma. Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže, na jednu domácnost stačí jedna rezervace, pokud budete film sledovat společně, a nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace. Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst, respektive domácností.

Kino Evropský dům proběhne zcela online. Rezervace zdarma zde

Ztratili jsme Stalina (Velká Británie/ Franice/ Belgie, Kanada, 2017, 107 min režie: Armando Iannucci)

5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi.

Sarkastický snímek si odnesl cenu za Nejlepší komedii z Evropských filmových cen. Na skotské odnoži cen BAFTA získal ceny pro Nejlepší režii i Nejlepší scénář a z Cen britského nezávislého filmu dokonce čtvero ocenění, mezi něž patří soška za nejlepší vedlejší roli a nejlepší herecké obsazení.