skip to content

 
 
 

Euroscola

06/12/2022
 .

Euroscola je program Evropského parlamentu, který každý rok umožňuje mladým Evropanům ze všech členských zemí, aby se seznámili s činností a úlohou Evropského parlamentu. Hlavním cílem Euroscoly je umožnit studentům z celé Evropy zasednout v jednacím sále ve francouzském Štrasburku, kde se v běžném pracovním dni během plenárních zasedání schází europoslanci.

Českou republiku reprezentuje vždy několik škol. Připojte se i vy k virtuálnímu setkání nebo vyhrajte v soutěži Euroscola cestu do Štrasburku, více se dozvíte níže!

 
 .

Soutěž Euroscola - aktuální kolo ukončeno!

Vyhrajte cestu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku a vyzkoušejte si na vlastní kůži roli europoslance! Natočte video a ukažte, co vám osobně přináší členství v EU!

Evropský parlament letos slaví 70 let své existence. Od roku 1952 do současnosti se evropská integrace rozšířila do téměř všech oblastí každodenního života Evropanů a v roce 2004 dorazila také do České republiky. Natočte video, ve kterém ukážete, jak členství v EU ovlivňuje váš každodenní život, nebo co vám osobně přináší členství v EU! Máte ve svém okolí projekt financovaný z fondů EU? Rádi cestujete za hranice bez pasových kontrol? Chrání vás evropská nařízení před nekvalitními produkty či vysokými cenami? Sdílejte to s námi!

Soutežte zde!
 
 
 .

Můžete také přihlásit svou třídu na setkání Euroscola online!

Evropský parlament nabízí středním školám hybridní setkání se studenty z ostatních členských států moderované přímo z plenárního sálu ve Štrasburku. Část studentů zasedá v budově EP a druhá část je připojena online. Přihlaste Vaši třídu na online Euroscolu i vy!

 .
 

Stačí zaslat na adresu irena.kubaskova@europarl.europa.eu jméno Vaší školy, kontaktní osobu a datum, které preferujete.

 

Euroscolu online nabízí Evropský parlament jako alternativu k setkání, které probíhá v zasedacím sále v EP ve Štrasburku. Během online Euroscoly budete mít příležitost setkat se mj. s předsedkyní EP paní Robertou METSOLOVOU a s ostatními studenty z členských států diskutovat na předem dané téma. Každou zemi může zastupovat pouze omezené množství škol. Proto neváhejte a přihlaste se! Přihlášky budeme spravovat podle systému "kdo dřív přijde,...".

 .

Termín a téma Euroscoly:  

  • 26. ledna 2023
  • 31. ledna 2023
  • 9. února 2023
  • 17. února 2023
  • 28. února 2023
  • 2. března 2023
  • 4. května 2023
  • 23. května 2023

(uzávěrka přihlášek vždy 3 týdny před termínem)

 .

Akce trvá asi 2 hod (10:00 - 12:30)  a probíhá na platformě Interactio. Současně jí lze sledovat na https://www.facebook.com/euroscola. Technické instrukce se dozvíte několik dní před akcí. Pro každou školu budou zaslány dva přístupy pro tzv. zpravodaje (nebo zpravodajský tým), kteří budou komunikovat v živém vysílání. Ostatní mohou akci sledovat přes živé vysílání na Facebooku a aktivně spolupracovat  přes mobilní aplikaci Sli.do, která umožňuje klást dotazy v reálném čase.