skip to content

 
 
 

Navštivte nás

Připadá Vám, že Štrasburk a Brusel jsou místa Vám příliš vzdálená? Zastavte se v Evropském domě v Praze nebo navštivte Parlamentarium v Bruselu.

Covid-19 : Informace pro návštěvníky

V souvislosti s nákazovou situací jsou návštěvy v prostorách Evropského parlamentu omezené. Aktuální informace o místech, která je možné navštívit, naleznete na následujícím odkaze: https://www.europarl.europa.eu/visiting/cs/coronavirus-precautions

 

Navštivte Evropský dům v rámci školního výletu či exkurze

 .
@Shutterstock
@Shutterstock
 .

Sjednejte si schůzku s našimi pracovníky, rádi Vás provedou Evropským domem a seznámí Vás s naší nabídkou. Popis jednotlivých výukových modulů nabízených v Evropském domě naleznete na nových vzdělávacích stránkách o Evropské unii EU Hrou.

Oficiální stránky Evropského domu
 .

Evropský dům

Jungmannova 24
110 00 Praha

00420 255 708 255
knihovna@evropskydum.cz

Otevírací doba
Po - Čt 10: 00 - 18:00
Pá 10:00 - 17:00

 .
 
 

Parlamentarium

 .

V Bruselu bylo otevřeno multimediální návštěvnické centrum Parlamentarium, aby se s prací Evropského parlamentu mohla seznámit široká veřejnost.

Prostřednictvím dynamické, interaktivní multimediální instalace se naši návštěvníci seznámí s vývojem evropské integrace i tím, jak ovlivňuje náš každodenní život.  Centrum pracuje ve všech 24 úředních jazycích Evropské unie a vstup je zdarma.  Prostory jsou navrženy tak, aby byly plně přístupné i osobám se zvláštními potřebami. Je otevřeno denně i o víkendech od 10 do 17 hod., ve všední dny je otevřeno od 9 do 18 hod., prodloužená otevírací doba je v úterý a ve středu: do 20 hod. Pondělky se otevírá až ve 13 hod.

 .

Návštěvnické centrum EP

Budova Willy Brandt
Rue Wiertz 60
1047-Brusel
Belgie

+0032 2 283 22 22
parlamentarium@ep.europa.eu

 Parlamentarium
Parlamentarium
 .
Oficiální stránky Parlamentaria
 
 

Kanceláře Evropského parlamentu v členských státech

Evropský parlament má v každé členské zemi svou kancelář. Kanceláře informují v rámci svých možností o politice Evropské unie, zejména o složení, strukturách, aktivitách a rozhodnutích Evropského parlamentu, který tato rozhodnutí přijímá ve spolupráci s jinými institucemi Evropské unie. Na druhé straně také informují vedení Evropského parlamentu a jeho orgány o významných událostech a aktuální situaci v dané členské zemi.

 .
Kanceláře EP
 .

Kancelář Evropského parlamentu v Česku

V ČR sídlí Kancelář v Evropském domě, udržuje kontakty s novináři a zástupci politického a společenského života. Zprostředkovává odpovědi na dotazy o Evropském parlamentu, vydává informační materiály určené široké veřejnosti.

 .

Kontakt

Jungmannova 745/24
110 00 Praha

+420 255 708 208
eppraha@ep.europa.eu
facebook.com/evropskyparlament
@EP_Praha

 

Návštěva Evropského parlamentu

Ať už Vás zajímá prohlídka jednacího sálu v Bruselu, návštěvnické centrum Parlamentárium,  sídla ve Štrasburku a Lucemburku, kde se nachází Parlament ve Vaší blízkosti, tedy kanceláře EP v členských zemích, vše naleznete na centrálních stránkách Evropského parlamentu.

@Shutterstock
@Shutterstock