skip to content
 
 
 

Semináře 2020

Chcete se dozvědět jak Vás členství České republiky v Evropské unii ovlivňuje?

Semináře v Evropském domě
Semináře v Evropském domě

V Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1) je pro Vás každý druhý čtvrtek odpoledne připraven praktický seminář o dopadech našeho členství v Evropské unii. Odborníci na vybrané evropské problematiky společně s novináři, zástupci firem či neziskových organizací Vás provedou nejen fungováním evropských institucí, ale také představí vybrané evropské politiky a jejich dopad na české občany.

 .
 

Priority nové Evropské komise
12.3.2020 | 17:00 - 18:30

Na jaké prioritní oblasti se chce nová Evropská komise ve své práci zaměřit? Jaké iniciativy plánuje představit? Jak se tyto priority liší od priorit minulé Komise a proč? Jaká je pozice České republiky?

Zveme Vás na seminář Eurocentra Praha s názvem s názvem "Priority nové Evropské komise". Tématem semináře budou priority, na které se chce nová Evropská komise ve svém funkčním období zaměřit, zhodnocení změn oproti minulému období a pozice ČR.

Úvodní příspěvky pronesou a Vaše dotazy zodpoví:

  • Ivo Šlosarčík, Univerzita Karlova
  • Ondřej Matoušek, Úřad vlády ČR
  • zástupce Zastoupení Evropské komise v ČR (tbc)

V případě zájmu o účast se prosím registrujte zde  

 
 .

Obchodní aspekty brexitu
27.2.2020 | 17:00 - 18:30

Co čeká Evropskou unii a Spojené království po brexitu? Jak bude probíhat vyjednávání obchodní dohody mezi těmito dvěma celky? S jakými požadavky do tohoto procesu vstupuje Spojené království a s jakými Evropská unie, resp. Česko?

Zveme Vás na seminář Eurocentra Praha s názvem s názvem "Obchodní aspekty brexitu". Tématem semináře bude odchod Spojeného království z Evropské unie, očekávaný další vývoj, vyjednávání nové obchodní dohody a priority EU i ČR v tomto procesu.

Úvodní příspěvky pronesou a Vaše dotazy zodpoví:

  • Lenka Fořtová, Ministerstvo průmyslu a obchodu
  • Štěpán Pech, Úřad vlády ČR

V případě zájmu o účast se prosím registrujte zde  

 
 .

Jak na Erasmus+
30.1..2020 | 17:00 - 18:30

Na jaké aktivity je možné čerpat finanční prostředky z programu Erasmus+? Jak se změní podoba programu v novém víceletém finančním rámci? Jaké jsou zkušenosti Česka s čerpáním z tohoto programu?

Zveme Vás na seminář Eurocentra Praha s názvem s názvem "Jak na Erasmus+". Tématem semináře bude program Erasmus+ a oblasti, které lze jeho prostřednictvím podpořit, očekávaná podoba nového programu od roku 2021 a také zkušenosti Česka s jeho čerpáním.

Úvodní příspěvky pronesou a Vaše dotazy zodpoví:

  • Martina Kotasová, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
  • zástupce Domu zahraniční spolupráce

V případě zájmu o účast se prosím registrujte zde  

 
 .

Hospodářské partnerství mezi EU a zeměmi Afriky
16.1..2020 | 17:00 - 18:30

Jak vypadá dosavadní vývoj v jednáních o dohodách o hospodářském partnerství s africkými, karibskými a tichomořskými zeměmi? Jaké jsou dopady těchto dohod na rozvoj afrických zemí? Co přinese aktualizace směrnice o těchto dohodách a jaký je výhled budoucích vztahů mezi EU a africkými zeměmi?

Zveme Vás na seminář Eurocentra Praha s názvem "Hospodářské partnerství mezi EU a zeměmi Afriky". Tématem semináře budou dohody o hospodářském partnerství mezi EU a africkými zeměmi, podpora rozvoje a hospodářského růstu afrických zemí prostřednictvím těchto dohod a výhled na nové uspořádání vztahů EU a Afriky.

Úvodní příspěvky pronesou a Vaše dotazy zodpoví:

  • Jitka Znamenáčková, Ministerstvo zahraničních věcí ČR
  • Ondřej Horký-Hlucháň, Ústav mezinárodních vztahů

V případě zájmu o účast se prosím registrujte zde