skip to content
 
 
 

Tiskové zprávy

Centrum DOX navázalo spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v Česku a v rámci úterníku Sledujeme! vám přiblížíme dění ve Štrasburku a Bruselu a seznámíme vás s českými europoslanci. 
Kino Evropský dům za vámi opět přichází v online podobě. Tentokrát poznáme tvrdohlavou Inge ve snímku Daleko od Reykjavíku. Ta se vydává do boje se zkorumpovaným farmářským družstvem, které ji přivedlo na mizinu. Příběh o silné a neohrožené ženě bojující s mocným soupeřem se odehrává v kulisách překrásné islandské krajiny a je protkán jemnou severskou absurditou.
Jakmile epidemiologická situace dovolí a bude opět možné bez obav cestovat, tak pokud plánujete cestu do Paříže a okolí, zvažte i návštěvu Domu Jeanna Moneta!
Kino Evropský dům za vámi opět přichází v online podobě. Letošní rok zahájíme strhujícím příběhem Tommasa Buscetty, titulního prvního zrádce největší mafiánské organizace Cosa Nostra. Na rozdíl od jiných mafiánských filmů ale nejde o žádnou legendu či fabulaci, ale velmi pravdivé odvyprávění klíčového momentu v historii mafie i celé Itálie. A co vlastně tvůrci filmu ještě před samotným natáčením vybádali během studia archivů a výzkumů?