Ziņojums - A6-0432/2006Ziņojums
A6-0432/2006

ZIŅOJUMS par priekšlikumu Padomes regulai par Kopienas finanšu iemaksām Starptautiskajā Īrijas fondā (2007.–2010. g.)

29.11.2006 - (COM(2006)0564 – C6‑0423/2006 – 2006/0194(CNS)) - *

Reģionālās attīstības komiteja
Referents: Jim Higgins

Procedūra : 2006/0194(CNS)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls :  
A6-0432/2006
Iesniegtie teksti :
A6-0432/2006
Debates :
Pieņemtie teksti :

EIROPAS PARLAMENTA NORMATĪVĀS REZOLŪCIJAS PROJEKTS

par priekšlikumu Padomes regulai par Kopienas finanšu iemaksām Starptautiskajā Īrijas fondā (2007.–2010. g.)

(COM(2006)0564 – C6‑0423/2006 – 2006/0194(CNS))

(Apspriežu procedūra)

Eiropas Parlaments,

–   ņemot vērā Komisijas priekšlikumu Padomei (COM(2006)564)[1],

–   ņemot vērā EK līguma 308. pantu, saskaņā ar kuru Padome ar to ir apspriedusies (C6‑0423/2006),

–   ņemot vērā Juridiskās komitejas atzinumu par ierosināto juridisko pamatu,

–   ņemot vērā Reglamenta 51. un 35. pantu,

–   ņemot vērā Reģionālās attīstības komitejas ziņojumu un Budžeta komitejas atzinumu(A6–0432/2006),

1.  apstiprina grozīto Komisijas priekšlikumu;

2.  aicina Komisiju attiecīgi grozīt savu priekšlikumu saskaņā ar EK līguma 250. panta 2. punktu;

3.   mudina Padomi, izskatot ierosinātās izmaiņas Komisijas priekšlikuma juridiskajā pamatojumā, izvairīties no kavēšanās līdzekļu piešķiršanā Starptautiskajam Īrijas fondam;

4.  aicina Padomi informēt Parlamentu, ja tā ir paredzējusi nepievienoties Parlamenta apstiprinātajam tekstam;

5.  prasa Padomei vēlreiz ar to apspriesties, ja tā ir paredzējusi būtiski grozīt Komisijas priekšlikumu;

6.  uzdod priekšsēdētājam nosūtīt Parlamenta nostāju Padomei un Komisijai.

Komisijas ierosinātais teksts[2]Parlamenta izdarītie grozījumi

Grozījums Nr. 1

1.atsauce

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 308. pantu,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 159. pantu,

(Šis grozījums attiecas uz visu tekstu. Tā pieņemšanas gadījumā visā tekstā būs jāveic atbilstīgas izmaiņas.)

Pamatojums

Par juridisko pamatu ir nopietnas šaubas: SĪF mērķis ir „veicināt ekonomisko un sociālo izaugsmi”. Tāpēc regulai jāpamatojas uz 159. pantu (kohēzija). Tas būtu atbilstīgi, jo 159. pants paredz koplēmuma procedūra.

  • [1]  OV vēl nav publicēts.
  • [2]  OV vēl nav publicēts.

PASKAIDROJUMS

Priekšvēsture

Eiropas Kopiena ir devusi savu ieguldījumu Starptautiskajā Īrijas fondā kopš 1989. gada, trīs gadus pēc nolīguma noslēgšanas starp Apvienoto Karalisti un Īriju. 2006. gada beigās ES atbalsts veidos aptuveni 57 % no ikgadējām iemaksām, padarot Eiropas Savienību par nozīmīgāko palīdzības sniedzēju fondam. Fonda mērķis ir veicināt Lielbritānijas un Īrijas 1985. gada 15. novembra nolīguma 10. panta a) apakšpunkta īstenošanu, kurā noteikts, ka „abas valdības sadarbosies, lai veicinātu ekonomikas un sociālo izaugsmi abu Īrijas daļu tajos reģionos, kas visvairāk cietuši no pēdējo gadu nestabilitātes sekām, un apsvērs iespēju šīm darbībām nodrošināt starptautisku atbalstu.

SĪF darba pamatā ir divi mērķi: veicināt ekonomisko un sociālo izaugsmi un sekmēt kontaktus, dialogu un samierināšanu starp nacionālistiem un unionistiem visā Īrijā.

Kā instruments miera un saskaņas mērķa sasniegšanai viszemākajā līmenī, atbalstot ekonomisko un sociālo attīstību, SĪF papildina rīcību, ko īsteno ar ES programmām mieram un saskaņai Ziemeļīrijā un Īrijas pierobežu teritorijās (PEACE I 1995.–1999. gads, PEACE II 2000.–2006. gads un PEACE III 2007.–2013. gads).

Fonda valdi kopīgi ir iecēlušas Apvienotās Karalistes un Īrijas valdības, un tā sastāv no priekšsēdētāja un sešiem locekļiem, kas pārrauga SĪF virzību un darbību. Valdei palīdz padomdevēju komiteja, kura sastāv no abu valdību ieceltām amatpersonām. Fondu pārvalda sekretariāts, ko vada kopīgie ģenerāldirektori, kuri atrodas Belfāstā un Dublinā. Ja nepieciešams, valdību departamenti un valsts struktūras Ziemeļos un Dienvidos darbojas kā fonda pārvaldes aģentūras. Valdē ir pārstāvētas abu Īrijas daļu kopienas, un tās sanāksmes notiek vidēji četras reizes gadā. Komisijai kopā ar citām atbalstītājām valstīm (Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādu, Jaunzēlandi un Austrāliju) valdē ir novērotāju statuss, un to pārstāvji piedalās valdes sanāksmēs. Šobrīd SĪF darbības tiek veiktas, izmantojot vairākas programmas un shēmas, ko var iedalīt trīs kategorijās: nabadzīgo teritoriju reģenerācija, kopienas spēju attīstīšana un ekonomikas attīstīšana. SĪF darbība šobrīd vairāk tiek koncentrēta uz projektiem, kas pievēršas tieši cilvēkiem (aptuveni 30 % tā līdzekļu), piemēram, ar izglītību saistītiem intervences pasākumiem.

2005. gadā fonds veica pārskatu, apzinoties, ka pašreizējais starptautiskā atbalsta līmenis nevar saglabāties mūžīgi. Tā struktūras un prioritātes tika pārskatītas, lai, ņemot vērā jaunos apstākļus, no jauna definētu uzdevumu. Pārskata rezultātā pieņēma pamatstratēģiju „Kopīgā telpa” (Sharing this Space), kas noslēgs Fonda darbību 2010. gadā. Tādējādi tika uzsākts Fonda darbības pēdējais posms (2006.– 2010). SĪF mērķi tā darbības pēdējos piecos gados ietver:

●         Ziemeļīrijas un abu salas daļu kopīgas nākotnes redzējuma veidošanu un īstenošanu,

●         sapratnes veicināšanu starp dažādām kopienām Īrijā,

●         integrācijas veicināšanu starp šīm kopienām;

●         sadarbības veidošanu ar citām struktūrām, nodrošinot SĪF darbu ilgtermiņā pēc 2010. gada, un dalīšanos pieredzē ar miera veidotājiem citos reģionos.

Turpmāk SĪF atbalstītās programmas saistīsies ar četrām tēmām: izveidot pamatus, veidot tiltus, integrēties un atstāt paliekošas vērtības.

Komisijas priekšlikums

Pieņemšanai izvirzīto priekšlikumu paketē ir:

●         priekšlikums Padomes regulai par Kopienas finanšu iemaksām Starptautiskajā Īrijas fondā (2007.–2010. g.),

●         Komisijas paziņojums attiecībā uz ziņojumu par Starptautisko Īrijas fondu saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 177/2005 5. pantu.

Komisija savā priekšlikumā norāda, ka noslēguma posms ir paredzēts, lai pievērstu uzmanību apgabaliem ar lielākajām vajadzībām un censtos nodrošināt sava darba noturīgumu ilgtermiņā. Komisija ierosina nākamo 4 gadu periodā saglabāt ES pabalstu 15 miljonu eiro gadā. Ierosinātais jaunais periods tādējādi beigsies 2010. gadā, kad Fonds beigs savu darbību.

Turklāt Komisija mudina jaunajā Padomes regulā atspoguļot arī Komisijas ziņojumā veiktos novērojumus, jo īpaši attiecībā uz pastiprinātu mērķu sinerģiju un koordināciju ar struktūrfondu intervences pasākumiem, jo īpaši jauno programmu PEACE un slēgšanas procedūru.

SĪF novērtējums

Saskaņā ar spēkā esošās Padomes Regulas[1] 5. pantu, kas nosaka ES ieguldījumu, SĪF veiktie novērtējumi apstiprinājuši vajadzību atbalstīt šīs darbību arī turpmāk, turpinot stiprināt mērķu sinerģiju un koordināciju ar struktūrfondu intervences pasākumiem, jo sevišķi ar programmu PEACE.

Eiropadome 2005. gada 15.–16. decembra sanāksmē pieņēma šādu prezidentūras secinājumu attiecībā uz Starptautisko Īrijas fondu:

Eiropadome norādīja uz Starptautiskā Īrijas fonda svarīgo darbu, veicinot mieru un samierināšanu. Eiropadome lūdza Komisiju veikt vajadzīgos pasākumus, lai turpinātu ES atbalstu fondam, sākoties būtiskajam fonda pēdējam darba posmam, kas ilgs līdz 2010. gadam.

Ir vērts pieminēt arī, ka Finanšu plānā nodrošināts programmas PEACE turpinājums Ziemeļīrijā un Īrijas pierobežu teritorijās:

Atzīstot Ziemeļīrijas īpašos centienus miera procesā, 2007.–2013. gada laikposmam 200 miljoni euro tiks piešķirti PEACE programmai. Šo programmu īstenos, pilnībā ņemot vērā struktūrfondu intervences papildināmību.

Komisijas ierosinājums ir pilnībā saskaņā ar šo aicinājumu un būtu atbalstāms; taču ir jāizsaka nožēla, ka to pārsūta Eiropas Parlamentam tik vēlā posmā, kā tas bija attiecībā uz iepriekšējo Komisijas aicinājumu Padomei[2]. Turklāt jūsu referents pauž bažas par to, ka iedzīvotāji gan ziemeļos, gan dienvidos fondu joprojām uzskata par organizāciju, kuru finansē ASV, neskatoties uz to, ka ES ir nozīmīgākā palīdzības sniedzēja. Kā Parlaments ieteica savā 2004. gada 10. decembra ziņojumā[3], Komisijai sadarbībā ar Fonda valdi ir jānosaka attiecīga publicitātes un informēšanas kārtība, lai darītu zināmu Kopienas ieguldījumu Fonda finansētajos projektos. Jūsu referents uzskata, ka ir iespējams un ir jādara vairāk šī jautājuma risināšanai, un uzsver, ka Komisijas pienākums ir nodrošināt, lai Eiropas nodokļu maksātāju ieguldījums tiktu pienācīgi novērtēts.

Secinājums

Fonda turpinājums notiek laikā, kad Britu un Īrijas valdības ir noteikušas galīgās pamatnostādnes Ziemeļīrijas politiskajām partijām un piekritušas ierosinājumiem izveidot decentralizētas institūcijas. Pieaug optimisms, ka pašreizējo sarunu rezultātā izveidosies kopīga izpildvara.

Tomēr politiskā un sociālā situācija reģionā joprojām ir nestabila, un pastāvošais vardarbības un kopienu nošķirtības līmenis liek ES turpināt tās centienus veicināt mieru un samierināšanu. Tā kā SĪF darbība 2010. gadā beigsies, turpmākajai regulai par EK ieguldījumu ir jānodrošina atbilstīgu SĪF slēgšanas pasākumu veikšanu, ievērojot pareizas un efektīvas finanšu pārvaldības principu.

Pilnībā respektējot vajadzību turpināt Kopienas finansiālo palīdzību SĪF, jūsu referents mudina šo ierosinājumu apstiprināt nekavējoties un bez grozījumu izdarīšanas, lai šī regula varētu stāties spēkā 2007. gada 1. janvārī.

  • [1]  2005. gada 24. janvāra Padomes regula (EK) Nr. 177/2005 par Kopienas finanšu ieguldījumiem Starptautiskajā Īrijas fondā, OV L 030, 03.02.2005.
  • [2]  Priekšlikums Padomes regulai par Kopienas finanšu iemaksām Starptautiskajā Īrijas fondā (2005.–2006. g.) COM(2004)0632.
  • [3]  A6-0071/2004 10.12.2004.

JURIDISKĀS KOMITEJAS ATZINUMS PAR JURIDISKO PAMATU

Gerardo Galeote

Priekšsēdētājs

Reģionālās attīstības komiteja

BRISELĒ

Par                  atzinumu attiecībā uz juridisko pamatu priekšlikumam Padomes regulai par Kopienas finanšu iemaksām Starptautiskajā Īrijas fondā (2007.–2010. gads)
(COM(2006)0564 galīgā redakcija – 2006/0194(CNS))

Godātais priekšsēdētāj!

2006. gada 8. novembra vēstulē Budžeta komiteja saskaņā ar Reglamenta 35. panta 3. punktu prasīja Juridiskajai komitejai, kuru man ir tas gods vadīt, sniegt atzinumu par iepriekš minētajam priekšlikumam vispiemērotāko juridisko pamatu.

Budžeta komitejas pirmajā viedokļu apmaiņā radās jautājums, vai nebūtu pareizāk ierosināto juridisko pamatu — 308. pantu — aizstāt ar EK līguma 159. pantu.

Saskaņā ar Eiropas Kopienu Tiesas praksi juridiskais pamats ir nevis Kopienas likumdevēja brīva izvēle, bet gan tas jānosaka, pamatojoties uz objektīviem faktoriem, kas ir pakļauti izskatīšanai tiesā[1], tādiem kā attiecīgā tiesību akta mērķis un saturs[2]. Turklāt par izšķirošo faktoru jāuzskata tiesību akta galvenais mērķis[3].

Turklāt tiesa ir noteikusi, ka EK līguma 308. pants ir atbilstošs juridiskais pamats vienīgi tad, ja neviens cits Līguma pants nenodrošina Kopienai nepieciešamās pilnvaras[4]. Tādējādi pirms šī noteikuma izraudzīšanās par juridisku pamatu Kopienas likumdevējam jāpārliecinās, ka neviens cits Līguma pants nenodrošina saistībā ar ierosināto tiesību aktu nepieciešamās pilnvaras.

Kā nepārprotami norādīts 1. apsvērumā, SĪF ir izveidots, lai „sekmētu ekonomisko un sociālo izaugsmi un veicinātu kontaktus, dialogu un samierināšanu starp nacionālistiem un unionistiem visā Īrijā”.

Ievērojot šādu pieeju, ierosinātās regulas mērķi ir noteikti 10. apsvērumā („Fonda palīdzība būtu jāuzskata par efektīvu tikai tad, ja tā rada ilgtspējīgus ekonomiskus un sociālus uzlabojumus un ja to neizmanto citu valsts vai privātā sektora izdevumu vietā”), kā arī 2. panta 3. daļā („Ieguldījumus izmanto, lai nodrošinātu ilgspējīgus ekonomiskus un sociālus uzlabojumus attiecīgajās teritorijās. Tās neizmanto citu valsts vai privātā sektora izdevumu vietā”).

Priekšlikums kopumā galvenokārt vērsts uz to, lai piešķirtu Eiropas Kopienas atbalstu Starptautiskajam Īrijas fondam ar mērķi veicināt attiecīgo Ziemeļīrijas apgabalu ekonomisko un sociālo attīstību.

No iepriekš minētajiem apsvērumiem izriet, ka tie priekšlikuma aspekti, kas attiecas uz ilgtspējīgu ekonomisku un sociālu augšupeju, ir galvenie un veido galvenos, ja ne vienīgos, objektīvos faktorus juridiskā pamata noteikšanai. Šie faktori nepārprotami norāda uz EK līguma 159. pantu kā vienīgo iespējamo juridisko pamatu.

Turklāt jāatceras, ka Eiropas Kopienas PEACE programma, kurai ir tādi paši mērķi kā SĪF, ir izveidota no struktūrfondiem finansēto pasākumu skaitā (sk. 7. panta 4. punktu Padomes 1999. gada 21. jūnija Regulā (EK) Nr. 1260/1999, ar ko paredz vispārīgus noteikumus par struktūrfondiem — “Saskaņā ar 1. mērķi programmu PEACE miera procesa atbalstam Ziemeļīrijā ievieš uz laiku no 2000. līdz 2004. gadam, lai atbalstītu Ziemeļīriju un Īrijas pierobežas teritorijas[5]).

Tas neapstrīdami liecina par to, ka no struktūrfondiem finansētu instrumentu mērķis var būt miera un saskaņas veicināšana starp kopienām un ka tādējādi jebkurš cits finansiāls ieguldījums no Kopienas puses ar tādu pašu mērķi — piemēram, iemaksa SĪF — var būt uzskatāms par ekonomikas un sociālās kohēzijas politikas daļu. Līdz ar to EK līguma 159. panta trešā daļa ir šim priekšlikumam vispiemērotākais juridiskais pamats — šis noteikums tiešām nepārprotami attiecas uz gadījumiem, kad „..izrādās, ka vajadzīga īpaša rīcība, kas nav fondu kompetencē, un neskarot pasākumus, par kuriem lēmumi pieņemti saskaņā ar Kopienas politiku citās jomās..”. Turklāt 159. panta trešā daļa nosaka, ka attiecīgajā lēmumu pieņemšanas procesā jāpiemēro koplēmuma procedūra, tādējādi piešķirot Eiropas Parlamentam lielāku ietekmi.

No otras puses, šādu secinājumu — proti, 159. panta trešās daļas piemērojamību — sekmē izskatāmā priekšlikuma formulējums: 2. panta otrajā daļā ir norādīts, ka SĪF uzdevums ir papildināt „darbības, ko finansē struktūrfondi, jo īpaši tās, ko programma PEACE īsteno Ziemeļīrijā un Īrijas pierobežas teritorijās”, un šī atbilstība skaidri norāda, ka abām iniciatīvām ir viens mērķis. Citiem vārdiem, ņemot vērā to, ka PEACE programmas un iemaksu SĪF mērķi ir vienādi, arī juridiskajam pamatam būtu jābūt vienam.

Turklāt 9. apsvērums („Ir būtiski nodrošināt pienācīgu koordināciju starp Fonda darbībām un tām darbībām, ko finansē Līguma 159. pantā paredzētie Kopienas struktūrfondi un it īpaši programma PEACE.”) parāda, ka, lai arī izvēlējusies 308. pantu par priekšlikuma juridisko pamatu, Komisija, ļoti iespējams, bija domājusi par 159. pantu.

Tā kā EK līguma 159. pants ir piemērojams kā visprecīzākais un vispiemērotākais juridiskais pamats, 308. pants vairs nav atbilstīgs. Kā tika minēts, 308. pantu piemēro tikai tad, ja tas ir nepieciešams saistībā ar kopējā tirgus darbību, kā tas šajā gadījumā noteikti nav, vismaz ne tieši, jo mērķis ir miera un saskaņas veicināšana starp kopienām. Turklāt šis noteikums paredz tikai apspriešanos ar Eiropas Parlamentu un vienprātīgu balsojumu Padomē.

Juridiskā komiteja 2006. gada 20. novembra sanāksmē pēc Eiropas Parlamenta Juridiskā dienesta un Eiropas Komisijas pārstāvja uzklausīšanas izskatīja šo jautājumu un vienprātīgi nolēma, ka EK līguma 159. panta trešā daļa jāuzskata par iepriekš minētā priekšlikuma vienīgo likumīgo juridisko pamatu[6].

Patiesā cieņā

Giuseppe Gargani

  • [1]  Lieta 45/86 Komisija/Padome (1987, Recueil, 1439. lpp., 5. punkts).
  • [2]  Lieta C-300/89 Komisija/Padome (1991, Recueil, I-287. lpp., 10. punkts) un lieta C-42/97 Eiropas Parlaments / Padome (1999, Recueil, I-869. lpp., 36. punkts).
  • [3]  Lieta C-377/98 Nīderlande / Eiropas Parlaments un Padome (2001, Recueil, I-7079. lpp., 27. punkts).
  • [4]  Lieta 45/86 Komisija/Padome (1987, Recueil, 1493. lpp., 13. punkts).
  • [5]  OV L 161, 26.06.1999., 1. lpp. Atzīstot īpašos centienus miera procesā, laikposmam no 2007. gada līdz 2013. gadam PEACE programmai ir piešķirts papildu atbalsts saskaņā ar II pielikuma 22. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 1083/2006, ar ko paredz vispārīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu un Kohēzijas fondu un atceļ Regulu (EK) Nr. 1260/1999 (OV L 210, 31.7.2006., 25. lpp.).
  • [6]  Galīgajā balsojumā bija klāt: Giuseppe Gargani (priekšsēdētājs), Maria Berger, Carlo Casini, Rosa Díez González, Jean-Paul Gauzès, Manuel Medina Ortega, Gabriele Stauner, Jaroslav Zvěřina

Budžeta komitejaS ATZINUMS (22.11.2006)

Reģionālās attīstības komitejai

attiecībā uz priekšlikumu Padomes regulai par Kopienas finanšu iemaksām Starptautiskajā Īrijas fondā (2007.–2010. gads)
(COM(2006)0564 – C6‑0423/2006 –2006/0194 (CNS))

Atzinumu sagatavoja: Janusz Lewandowski

ĪSS PAMATOJUMS

Galvenie Komisijas priekšlikuma principi

Starptautisko Īrijas fondu (SĪF) nodibināja 1986. gadā, lai veicinātu Lielbritānijas un Īrijas 1985. gada 15. novembra nolīguma 10. panta a) apakšpunkta īstenošanu. SĪF mērķi ir: „veicināt ekonomisko un sociālo izaugsmi un sekmēt savstarpējos sakarus, dialogu un samierināšanos starp nacionālistiem un unionistiem visā Īrijā”.

Eiropas Savienība sāka veikt iemaksas SĪF 1989. gadā. EK finansiālais ieguldījums pašlaik ir 48 % no ikgadējām iemaksām fondā. No Kopienas budžeta 2005. gadā un 2006. gadā fondam piešķīra 15 miljonus eiro par katru no šiem gadiem saskaņā ar 2005. gada 24. janvāra Padomes Regulu (EK) Nr. 177/2005 par Kopienas finanšu iemaksām Starptautiskajā Īrijas fondā. Regulas darbības termiņš beigsies 2006. gada 31. decembrī.

SĪF papildina darbību, ko īsteno ar ES programmām mieram un saskaņai Ziemeļīrijā un Īrijas pierobežas teritorijā (PEACE I – 1995.–1999. gads un PEACE II – 2000.–2006. gads, kā arī PEACE III – 2007.–2013. gads). SĪF struktūru un prioritātes pārskatīja 2005. gadā. Nolemts, ka fonda darbību beigs 2010. gadā.

Fonda darbības pēdējā posmā Komisija ir pieņēmusi regulas priekšlikumu, kurā ierosina turpināt ES finanšu iemaksas Starptautiskajā Īrijas fondā 15 miljonus eiro gadā turpmākos 4 gadus un pabeigt iemaksas 2010. gadā.

Budžeta projektā 2007. gadam 15 miljoni eiro ir iekļauti rezervē Starptautiskajam Īrijas fondam.

Referenta ierosinātie grozījumi

*2. grozījuma mērķis ir mainīt juridisko pamatu. Priekšlikums ir pamatots ar EK līguma 308. pantu (tas ir galvenais pants, kuru izmanto, ja nav cita juridiskā pamata). Tomēr par to ir nopietnas šaubas — SĪF mērķis ir „veicināt ekonomisko un sociālo izaugsmi”. Tāpēc piemērotāks juridiskais pamats būtu 159. pants (kohēzija). Tas būtu atbilstoši, jo 159. pantā ir paredzēta koplēmuma procedūra.

*3. –5. grozījumi nodrošina, ka budžeta iestādi informē par faktiskajiem rezultātiem un par to darbību īstenošanu, kuras finansē saskaņā ar šo regulu.

GROZĪJUMI

Budžeta komiteja aicina par jautājumu atbildīgo Reģionālās attīstības komiteju ziņojumā iekļaut šādus grozījumus:

Normatīvās rezolūcijas projekts

Grozījums Nr. 1

1.a punkts (jauns)

1.a uzskata, ka likumdošanas priekšlikumā norādītajam finansējumam jāatbilst jaunās daudzgadu finanšu shēmas (DFS) 1.b izdevumu kategorijas maksimālajam apjomam, un norāda, ka par ikgadējo summu lems ikgadējā budžeta procedūrā saskaņā ar 2006. gada 17. maija Iestāžu nolīguma 37. punkta noteikumiem;

Regulas priekšlikums

Komisijas ierosinātais teksts[1]Parlamenta izdarītie grozījumi

Grozījums Nr. 2

1.atsauce

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 308. pantu,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 159. pantu,

Pamatojums

Par juridisko pamatu ir nopietnas šaubas. SĪF mērķis ir „veicināt ekonomisko un sociālo izaugsmi”. Tāpēc regula ir jāpamato ar 159. pantu (kohēzija). Tas būtu atbilstoši, jo 159. pantā ir paredzēta koplēmuma procedūra.

Grozījums Nr. 3

5.a pants (jauns)

 

5.a pants

 

Katru gadu līdz 31. martam Komisija iesniedz budžeta iestādei ziņojumu, kurā novērtē fonda darbību, ņemot vērā panākumus miera procesa īstenošanā Ziemeļīrijā. Ziņojumā iekļauj šādu informāciju:

 

(a) pārskatu par fonda darbībām;

(b) to projektu sarakstu, kuri ir saņēmuši finansiālu palīdzību;

(c) fonda darbību un to ietekmes novērtējumu, it īpaši saistībā ar tā mērķiem un kritērijiem, kas izklāstīti 2. un 8. pantā;

(d) tās darbības novērtējumu, kuru fonds īstenojis, lai nodrošinātu sadarbību un koordināciju ar struktūrfondu intervencēm, ņemot vērā 3. un 4. pantā noteiktās saistības;

(e) pielikumu, kurā izklāstīti Komisijas pārbaužu un kontroles rezultāti saskaņā ar 7. pantā minētām saistībām.

Pamatojums

Tas ir teksts no pašreizējās regulas par Starptautisko Īrijas fondu. Tomēr Komisija to nav iekļāvusi jaunajā priekšlikumā. Tā kā budžeta iestādei Komisijas saistības sniegt ziņojumu ir ļoti svarīgas, šis pants atkal ir jāiekļauj tekstā.

Grozījums Nr. 4

6. panta 1. daļas ievaddaļa

Fonds vēlākais līdz 2008. gada 30. jūnijam Komisijai iesniedz Fonda darbības slēgšanas stratēģiju, kura ietver:

Fonds vēlākais līdz 2008. gada 30. jūnijam Komisijai un budžeta iestādei iesniedz Fonda darbības slēgšanas stratēģiju, kura ietver:

Pamatojums

Budžeta iestāde ir jāinformē par darbību īstenošanu un par stratēģiju fonda darbības slēgšanai.

Grozījums Nr. 5

9. pants

Noslēguma ziņojums jāiesniedz Komisijai sešus mēnešus pirms stratēģijā paredzētā Fonda darbības izbeigšanas datuma, kura minēta 6. panta a) punkta pirmajā daļā, vai sešus mēnešus pēc pēdējā Kopienas maksājuma, ievērojot ātrāko no šiem datumiem, un ziņojumā jāietver visa informācija, kas ļautu Komisijai izvērtēt atbalsta īstenošanu un mērķu sasniegšanu.

Noslēguma ziņojumu sniedz Komisijai un budžeta iestādei sešus mēnešus pirms stratēģijā paredzētā Fonda darbības izbeigšanas datuma, kura minēta 6. panta a) punkta pirmajā daļā, vai sešus mēnešus pēc pēdējā Kopienas maksājuma, ievērojot ātrāko no šiem datumiem, un ziņojumā ietver visu informāciju, kas ļautu Komisijai izvērtēt atbalsta īstenošanu un mērķu sasniegšanu.

Pamatojums

Budžeta iestāde ir jāinformē par darbību īstenošanu un par stratēģiju fonda darbības slēgšanai.

PROCEDŪRA

Virsraksts

Priekšlikums Padomes regulai par Kopienas finanšu iemaksām Starptautiskajā Īrijas fondā (2007.–2010. gads)

Atsauces

COM(2006)0564 – C6-0423/2006 – 2006/0194(CNS)

Komiteja, kas atbildīga par jautājumu

REGI

Atzinumu sniedza
  Datums, kad paziņoja plenārsēdē

BUDG
0.0.0000

Ciešāka sadarbība – datums, kad paziņoja plenārsēdē

 

Atzinumu sagatavoja
  Iecelšanas datums

Janusz Lewandowski
25.10.2006

Aizstātais(-ā) atzinuma sagatavotājs(-a)

 

Izskatīšana komitejā

22.11.2006

 

 

 

 

Pieņemšanas datums

22.11.2006

Galīgā balsojuma rezultāti

+:

–:

0:

24

0

0

Deputāti, kas bija klāt galīgajā balsojumā

Reimer Böge, Simon Busuttil, Markus Ferber, Salvador Garriga Polledo, Ingeborg Gräßle, Ville Itälä, Janusz Lewandowski, Antonis Samaras, László Surján, Herbert Bösch, Paulo Casaca, Bárbara Dührkop Dührkop, Szabolcs Fazakas, Louis Grech, Catherine Guy-Quint, Vladimír Maňka, Giovanni Pittella, Yannick Vaugrenard, Ralf Walter, Gérard Deprez, Nathalie Griesbeck, Anne E. Jensen, Jan Mulder, Kyösti Virrankoski.

Aizstājējs(-i), kas bija klāt galīgajā balsojumā

 

Aizstājējs(-i) (178. panta 2. punkts), kas bija klāt galīgajā balsojumā

 

Piezīmes (informācija pieejama tikai vienā valodā)

...

  • [1]  OV vēl nav publicēts.

PROCEDŪRA

Virsraksts

riekšlikums Padomes regulai par Kopienas finanšu iemaksām Starptautiskajā Īrijas fondā (2007.–2010. g.)

Atsauces

COM(2006)0564 – C6-0423/2006 – 2006/0194(CNS)

Datums, kad notika apspriešanās ar EP

15.11.2006

Komiteja, kas atbildīga par jautājumu
  Datums, kad paziņoja plenārsēdē

REGI
29.11.2006

Komiteja(-s), kurai(-ām) ir lūgts sniegt atzinumu
  Datums, kad paziņoja plenārsēdē

BUDG
29.11.2006

JURI
29.11.2006


 

 

Atzinumu nav sniegusi
  Lēmuma datums


 

 

 

 

Ciešāka sadarbība
  Datums, kad paziņoja plenārsēdē


 

 

 

 

Referents(-e/-i/-es)
  Iecelšanas datums

Jim Higgins
6.11.2006

 

Aizstātais(-ā/-ie/-ās) referents(-e/-i/-es)

 

 

Vienkāršota procedūralēmuma datums

 

Juridiskā pamata apstrīdēšana
  Datums, kad JURI komiteja sniedza atzinumu

BUDG

8.11.2006

/

JURI
20.11.2006

Finansējuma grozījumi
  Datums, kad BUDG komiteja sniedza atzinumu

BUDG
22.11.2006

/

 

EP apspriešanās ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejuplenārsēdes lēmuma datums

 

EP apspriešanās ar Reģionu komiteju plenārsēdes lēmuma datums

 

Izskatīšana komitejā

16.11.2006

 

 

 

 

Pieņemšanas datums

23.11.2006

Galīgā balsojuma rezultāti

+:

–:

0:

25

2

1

Deputāti, kas bija klāt galīgajā balsojumā

Stavros Arnaoutakis, Elspeth Attwooll, Jean Marie Beaupuy, Graham Booth, Bairbre de Brún, Gerardo Galeote, Eugenijus Gentvilas, Ambroise Guellec, Pedro Guerreiro, Gábor Harangozó, Konstantinos Hatzidakis, Jim Higgins, Mieczysław Edmund Janowski, Miloš Koterec, Constanze Angela Krehl, Miroslav Mikolášik, Jan Olbrycht, Markus Pieper, Bernard Poignant, Elisabeth Schroedter, Grażyna Staniszewska, Salvatore Tatarella, Vladimír Železný

Aizstājējs(-i), kas bija klāt galīgajā balsojumā

Jan Březina, László Surján, Marta Vincenzi

Aizstājējs(-i) (178. panta 2. punkts), kas bija klāt galīgajā balsojumā

Hannu Takkula, Kyösti Virrankoski

Iesniegšanas datums

29.11.2006

 

Piezīmes (informācija pieejama tikai vienā valodā)