Pranešimas - A6-0486/2007Pranešimas
A6-0486/2007

PRANEŠIMAS dėl pasiūlymo dėl Tarybos reglamento, kuriuo įsteigiama bendroji įmonė ENIAC

29.11.2007 - (COM(2007)0356 – C6-0275/2007 – 2007/0122(CNS)) - *

Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas
Pranešėjas: Nikolaos Vakalis

Procedūra : 2007/0122(CNS)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga :  
A6-0486/2007
Pateikti tekstai :
A6-0486/2007
Debatai :
Priimti tekstai :

EUROPOS PARLAMENTO TEISĖKŪROS REZOLIUCIJOS PROJEKTAS

dėl pasiūlymo dėl Tarybos reglamento, kuriuo įsteigiama bendroji įmonė ENIAC

(COM(2007)0356 – C6-0275/2007 – 2007/0122(CNS))

(Konsultavimosi procedūra)

Europos Parlamentas,

–   atsižvelgdamas į Komisijos pasiūlymą Tarybai (COM(2007)0356),

–   atsižvelgdama į 2002 m. birželio 25 d. Tarybos reglamentą (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento[1] (Finansinis reglamentas), ypač į jo 185 straipsnį,

–   atsižvelgdama į 2006 m. gegužės 17 d. Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos tarpinstitucinį susitarimą dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo[2] (TIS), ypač į jo 47 punktą,

–   atsižvelgdamas į EB sutarties 171 ir 172 straipsnius, pagal kuriuos Taryba kreipėsi į Parlamentą dėl konsultacijos (C6‑0275/2007),

–   atsižvelgdamas į Darbo tvarkos taisyklių 51 straipsnį,

–   atsižvelgdamas į Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto pranešimą ir Biudžeto komiteto nuomonę (A6‑0486/2007),

1.  pritaria Komisijos pasiūlymui su pakeitimais;

2.  mano, kad pasiūlyme dėl teisės akto numatyta orientacinė suma negali viršyti dabartinės daugiametės 2007–2013 m. finansinės programos 1a išlaidų kategorijos išlaidų viršutinės ribos ir atitikti 2006 m. gegužės 17 d. Tarpinstitucinio susitarimo (TIS) 47 punkto nuostatas; pažymi, kad bet koks nuo 2013 m. numatytas finansavimas bus vertinamas derybų dėl kitos finansinės programos metu;

3.  primena, kad 2006 m. gegužės 17 d. Tarpinstitucinio susitarimo 47 punkte numatytos procedūros, kuri taikoma bendrosios įmonės ENIAC steigimui, rezultatai nepriklauso nuo Biudžeto komiteto pateiktos nuomonės;

4.  ragina Komisiją pagal EB sutarties  250 straipsnio  2 dalį atitinkamai pakeisti savo pasiūlymą;

5.  ragina Tarybą pranešti Parlamentui, jei ji ketina nukrypti nuo teksto, kuriam pritarė Parlamentas;

6.  ragina Tarybą dar kartą konsultuotis su Parlamentu, jei ji ketina iš esmės keisti Komisijos pasiūlymą;

7.  paveda Pirmininkui perduoti Parlamento poziciją Tarybai ir Komisijai.

Komisijos siūlomas tekstasParlamento pakeitimai

Pakeitimas 1

8 konstatuojamoji dalis

(8) Nanoelektronikos BTI turėtų būti sukurta tvari viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė bei didinamos ir pritraukiamos privačiojo ir viešojo sektorių investicijos į nanoelektroniką Europoje, kuri šiame reglamente apima valstybes nares ir Septintosios bendrosios programos asocijuotąsias šalis. Ja taip pat turėtų būti pasiektas veiksmingas išteklių koordinavimas ir sinergija bei finansavimas pagal bendrąją programą, iš pramonės, nacionalinių mokslinių tyrimų ir plėtros programų bei tarpvyriausybinių mokslinių tyrimų ir plėtros sistemų lėšų ir taip prisidėta prie Europos ekonomikos augimo ateityje, konkurencingumo ir tvarios plėtros skatinimo. Galiausiai jos tikslas turėtų būti visų suinteresuotųjų šalių, tokių kaip pramonės, nacionalinių valdžios institucijų, akademinių ir mokslinių tyrimų centrų, dirbančių kartu ir pagrindinį dėmesį skiriančių moksliniams tyrimams, bendradarbiavimo skatinimas.

(8) Nanoelektronikos BTI turėtų būti sukurta tvari viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė bei didinamos ir pritraukiamos privačiojo ir viešojo sektorių investicijos į nanoelektroniką Europoje, kuri šiame reglamente apima valstybes nares ir Septintosios bendrosios programos asocijuotąsias šalis. Ja taip pat turėtų būti pasiektas veiksmingas išteklių koordinavimas ir sinergija bei finansavimas pagal bendrąją programą, iš pramonės, nacionalinių mokslinių tyrimų ir plėtros programų bei tarpvyriausybinių mokslinių tyrimų ir plėtros sistemų lėšų ir taip prisidėta prie Europos ekonomikos augimo ateityje, konkurencingumo ir tvarios plėtros skatinimo. Galiausiai jos tikslas turėtų būti visų suinteresuotųjų šalių, tokių kaip pramonės, nacionalinių valdžios institucijų, akademinių ir mokslinių tyrimų centrų, įskaitant mažas ir vidutines įmones (MVĮ), dirbančių kartu ir pagrindinį dėmesį skiriančių moksliniams tyrimams, bendradarbiavimo skatinimas.

Pagrindimas

Apibrėžiant tikslus svarbu numatyti MVĮ vaidmenį.

Pakeitimas 2

11 konstatuojamoji dalis

(11) Dėl nanoelektronikos BTI nustatytų tikslų ambicingumo ir masto, finansinių ir techninių išteklių, kurie turi būti sutelkti, masto ir veiksmingo išteklių ir finansavimo koordinavimo bei sinergijos poreikio imtis veiksmų reikia Bendrijai. Todėl remiantis Sutarties 171 straipsniu būtina įsteigti bendrąją įmonę (toliau – bendroji įmonė ENIAC) kaip juridinį asmenį, atsakingą už nanoelektronikos BTI įgyvendinimą. Siekiant užtikrinti tinkamą MTP veiklos, inicijuotos pagal Septintąją bendrąją programą, valdymą, bendroji įmonė ENIAC turėtų būti įsteigta laikotarpiui, pasibaigsiančiam 2017 m. gruodžio 31 d., kuris gali būti pratęstas.

(11) Dėl nanoelektronikos BTI nustatytų tikslų ambicingumo ir masto, finansinių ir techninių išteklių, kurie turi būti sutelkti, masto ir veiksmingo išteklių ir finansavimo koordinavimo bei sinergijos poreikio imtis veiksmų reikia Bendrijai. Todėl remiantis Sutarties 171 straipsniu būtina įsteigti bendrąją įmonę (toliau – bendroji įmonė ENIAC) kaip juridinį asmenį, atsakingą už nanoelektronikos BTI įgyvendinimą. Siekiant užtikrinti tinkamą MTP veiklos, inicijuotos pagal Septintąją bendrąją programą, valdymą, bendroji įmonė ENIAC, turėtų būti įsteigta laikotarpiui, pasibaigsiančiam 2017 m. gruodžio 31 d. Turi būti užtikrinta, kad 2013 m. po paskutinio kvietimo teikti paraiškas vis dar tebesitęsiantys projektai būtų įgyvendinami, stebimi ir finansuojami iki 2017 m.

Pakeitimas 3

12 konstatuojamoji dalis

(12) Bendroji įmonė ENIAC turėtų būti Bendrijų įsteigta įstaiga, dėl kurios biudžeto įvykdymo sprendimą priimtų Europos Parlamentas Tarybai rekomendavus. Vis dėlto turėtų būti atsižvelgta į BTI, veikiančių viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerysčių pagrindu, pobūdžio ir ypač privačiojo sektoriaus indėlio į biudžetą specifiškumą.

(12) Bendroji įmonė ENIAC turėtų būti Bendrijų įsteigta įstaiga, dėl kurios biudžeto įvykdymo sprendimą priimtų Europos Parlamentas, atsižvelgdamas į Tarybos rekomendaciją.

Pagrindimas

Pagal analogiją su 2007 m. kovo 7 d. trišalio dialogo išvadomis dėl bendrosios įmonės ITER, Europos Parlamentui turėtų būti suteikta visiška ir besąlygiška atsakomybė už bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo patvirtinimą.

Pakeitimas 4

12a konstatuojamoji dalis (nauja)

(12a) Bendrija ir suinteresuotieji viešieji subjektai turėtų siekti pripažinti galimybes, kurias teikia bendros technologijų iniciatyvos, kaip naujas priemones viešojo ir privačiojo sektorių partnerystei įgyvendinti, ir dirbti kartu su privačiaisiais suinteresuotaisiais subjektais siekiant rasti veiksmingesnių sprendimų, padėsiančių įvykdyti Bendrijos biudžetą.

Pagrindimas

Privačiojo ir viešojo sektorių partnerystės (PVPS) požiūriu pageidautina rasti greitesnių būdų patvirtinti Bendrijos biudžeto įvykdymą. Todėl norint išvengti audito dubliavimo, reikia remti pastangas ieškoti bendradarbiavimo su privačiuoju sektoriumi būdų.

Pakeitimas 5

14 konstatuojamoji dalis

(14) Bendrosios įmonės ENIAC tikslų turėtų būti siekiama sutelkiant viešojo ir privačiojo sektorių išteklius siekiant paremti veiklą, projektų forma vykdomą mokslinių tyrimų ir plėtros srityje. Tuo tikslu bendroji įmonė ENIAC turėtų galėti skelbti konkursinius kvietimus teikti paraiškas dėl projektų mokslinių tyrimų darbotvarkės dalims įgyvendinti. MTP veikla turėtų būti grindžiama pagrindiniais etiniais principais, nustatytais Septintojoje bendrojoje programoje.

(14) Bendrosios įmonės ENIAC tikslų turėtų būti siekiama sutelkiant viešojo ir privataus sektorių išteklius siekiant paremti veiklą, projektų forma vykdomą mokslinių tyrimų ir plėtros bei prototipų gamybos srityje. Tuo tikslu bendroji įmonė ENIAC turėtų sugebėti skelbti konkursinius kvietimus teikti paraiškas dėl projektų mokslinių tyrimų darbotvarkės dalims įgyvendinti. MTP veikla turėtų būti grindžiama pagrindiniais etiniais principais, nustatytais Septintojoje bendrojoje programoje.

Pagrindimas

Reikia remti nanoelektronikos pramonės įrangos ir medžiagų srityje veikiančias Europos MVĮ, kad jos galėtų kurti naujas priemones ir plėsti jų taikymo sritį. Joms ypač reikia pagalbos kuriant tinklus su pagrindiniais Europos nanoelektronikos prietaisų gamintojais. Šią kliūtį iš dalies galima panaikinti leidžiant MVĮ už nedidelę kainą naudotis prototipais.

Pakeitimas 6

22 konstatuojamoji dalis

(22) Dėl poreikio užtikrinti stabilias užimtumo sąlygas ir vienodą darbuotojų vertinimą bei siekiant pritraukti profesionalių aukščiausio lygio mokslo ir techninių darbuotojų, visiems darbuotojams, įdarbintiems bendrosios įmonės ENIAC, reikia taikyti Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatus ir kitų Europos Bendrijų tarnautojų įdarbinimo sąlygas (Tarnybos nuostatus).

(22) Dėl poreikio užtikrinti efektyvią bendrosios įmonės ENIAC veiklą, bei pritraukti profesionalių aukščiausio lygio mokslo ir techninių darbuotojų, reikia, kad Komisija ir dalyvaujančios valstybės narės, pritarus bendrosios įmonės ENIAC Valdybai ir vadovaudamasi Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatais ir kitų Europos Bendrijų tarnautojų įdarbinimo sąlygomis (Tarnybos nuostatais), į bendrąją įmonę ENIAC komandiruotų tiek pareigūnų, kiek įmonei reikia, ir likusį reikiamą personalą įdarbintų pagal sutartis, atsižvelgiant į tai, kad personalo išlaidos turi būti mažos, o bendrosios įmonės ENIAC steigimo laikas trumpas.

Pakeitimas 7

26 konstatuojamoji dalis

26) Bendroji įmonė ENIAC turėtų priimti, su sąlyga, kad prieš tai bus gautas Komisijos sutikimas, specialias finansines taisykles, kuriose būtų atsižvelgiama į specifinius veiklos poreikius, atsirandančius visų pirma dėl poreikio veiksmingai ir laiku sujungti Bendrijos ir nacionalinį finansavimą MTP veiklai remti. Jos turėtų būti pagrįstos 2002 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamente (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 dėl finansinio pagrindų reglamento, skirto įstaigoms, minėtoms Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento 185 straipsnyje, nustatytais principais1.

(26) Bendrajai įmonei ENIAC taikomos finansinės taisyklės turėtų nenukrypti nuo 2002 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 dėl finansinio pagrindų reglamento, skirto įstaigoms, minėtoms 2002 m. birželio 25 d. Tarybos reglamente Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento, 185 straipsnyje1, nebent tai būtina atsižvelgiant į specifinius įmonės veiklos poreikius, atsirandančius visų pirma dėl poreikio veiksmingai ir laiku sujungti Bendrijos ir nacionalinį finansavimą MTP veiklai remti. Norint priimti visas nuo Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 nukrypstančias taisykles, reikėtų gauti išankstinį Komisijos sutikimą. Apie tokius nukrypimus reikėtų pranešti biudžeto valdymo institucijai.

_____________________

1 OL L 357, 2002 12 31, p. 72.

_____________________

OL L 357, 2002 12 31, p. 72. klaidų ištaisymas OL L 2, 2003 1 7, p. 39.

Pagrindimas

Turėtų būti kuo mažiau nukrypstama nuo Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 nuostatų. Bendroji įmonė turi pateikti neabejotinų įrodymų, kad tik tokiu nukrypimu galima užtikrinti deramą įmonės veiklą neperžengiant jos steigiamajame reglamente numatytų ribų.

Pakeitimas 8

1 straipsnio 1 dalis

1. Siekiant įgyvendinti nanoelektronikos bendrą technologijų iniciatyvą (toliau – BTI) laikotarpiui iki 2017 m. gruodžio 31 d., kaip apibrėžta Sutarties 171 straipsnyje, įsteigiama bendroji įmonė (toliau – bendroji įmonė ENIAC). Šis laikotarpis gali būti pratęstas persvarsčius šį reglamentą.

1. Siekiant įgyvendinti nanoelektronikos bendrą technologijų iniciatyvą (toliau – BTI) laikotarpiui, pasibaigsiančiam 2017 m. gruodžio 31 d., kaip apibrėžta Sutarties 171 straipsnyje, įsteigiama bendroji įmonė (toliau – bendroji įmonė ENIAC). Turi būti užtikrinta, kad 2013 m. po paskutinio kvietimo teikti paraiškas tebesitęsiantys projektai būtų įgyvendinami, stebimi ir finansuojami iki 2017 m. Bendroji įmonė ENIAC – tai įstaiga, įkurta pagal Finansinio reglamento 185 straipsnį ir 2006 m. gegužės 17 d. TIS 47 punktą.

Pakeitimas 9

2 straipsnio b punktas

(b) remia veiklą, būtiną Mokslinių tyrimų darbotvarkei įgyvendinti (toliau − MTP veikla), būtent suteikdama finansavimą po konkursinių kvietimų teikti paraiškas paskelbimo atrinktų projektų dalyviams;

(b) remia veiklą, būtiną Mokslinių tyrimų darbotvarkei įgyvendinti (toliau − MTP veikla), būtent suteikdama finansavimą po MTP ir prototipų gamybos srities konkursinių kvietimų teikti paraiškas paskelbimo atrinktų projektų dalyviams;

Pagrindimas

Reikia remti nanoelektronikos pramonės įrangos ir medžiagų srityje veikiančias Europos MVĮ, kad jos galėtų kurti naujas priemones ir plėsti jų taikymo sritį. Joms ypač reikia pagalbos kuriant tinklus su pagrindiniais Europos nanoelektronikos prietaisų gamintojais. Šią kliūtį iš dalies galima panaikinti leidžiant MVĮ už nedidelę kainą naudotis prototipais.

Pakeitimas 10

2 straipsnio c punktas

(c) skatina viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę, skirtą telkti ir koncentruoti Bendrijos, atskirų šalių ir privačių veikėjų pastangas, didinti bendras investicijas į mokslinius tyrimus ir plėtrą nanoelektronikos srityje ir skatinti viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimą;

(c) skatina viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę, skirtą telkti ir koncentruoti Bendrijos, atskirų šalių ir privačių veikėjų pastangas, didinti bendras investicijas į mokslinius tyrimus ir plėtrą nanoelektronikos srityje, skatinti viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimą ir kurti suinteresuotų nanoelektronikos pramonės subjektų, įskaitant verslo subjektus, MVĮ ir MTP institutus, sąveiką;

Pagrindimas

Reikia remti nanoelektronikos pramonės įrangos ir medžiagų srityje veikiančias Europos MVĮ, kad jos galėtų kurti naujas priemones ir plėsti jų taikymo sritį. MVĮ nereikėtų apriboti tradiciškai joms tenkančiu subrangovo vaidmeniu, o joms turėtų būti leista atskleisti savo konkurencinius pranašumus kuriant sąveiką su stambesnėmis įmonėmis ir MTP institutais.

Pakeitimas 11

2 straipsnio d punktas

(d) užtikrina nanoelektronikos BTI veiksmingumą ir pastovumą;

Išbraukta.

Pagrindimas

Ši nuoroda negali būti pateikta kaip tikslas, kuris yra tokio pat pobūdžio, kaip a, b, c ir e punktuose numatyti tikslai. Veiksmingumas yra savaime suprantamas tikslas, o pastovumas neturi būti tikslas.

Pakeitimas 12

3 straipsnio 2 dalies b punktas

(b) bet kuri šalis, kuri nėra ES narė, šalis kandidatė ir asocijuotoji šalis (toliau – trečioji šalis), vykdanti MTP politiką ar programas nanoelektronikos srityje;

Išbraukta.

Pagrindimas

BTI turi sutelkti savo dėmesį į Europą. Jos skirtos tam, kad Europa taptų pirmaujanti pasaulyje tam tikrose srityse. Trečiųjų šalių dalyvavimas nepadeda šio tikslo siekti.

Pakeitimas 13

4 straipsnio 2 dalies b punktas

(b) finansinio Bendrijos įnašo iki 10 mln. EUR;

(b) finansinio Bendrijos įnašo iki 10 mln. EUR, mokamo dalimis iki 1,5 mln. EUR per metus, arba sumos, lygios 50 % AENEAS įnašo, atsižvelgiant į tai, kuris skaičius yra mažesnis; per einamuosius metus neišleista šio įnašo dalis perkeliama į kitus metus MTP veiklai;

Pagrindimas

Šiuo pakeitimu siekiama iki būtino minimumo sumažinti einamąsias išlaidas ir kiek įmanoma padidinti MTP veiklai skirtas lėšas. Turi būti aiškiai išdėstyta, kad reikia sumažinti administracines išlaidas ir padidinti lėšas MTP naudai, o tai gali būti pasiekta pasinaudojant lankstesniu bendrosios įmonės ENIAC išteklių valdymo modeliu.

Pakeitimas 14

4 straipsnio 3 dalies a punktas

(a) finansinio Bendrijos įnašo iki 440 mln. EUR projektams finansuoti;

(a) finansinio Bendrijos įnašo iki 410 mln. EUR projektams finansuoti, kuris gali būti padidintas bet kokia nepanaudota į einamąsias išlaidas perkelta Bendrijos įnašo dalimi, kaip numatyta 2 dalies b punkte;

Pakeitimas 15

6 straipsnio pavadinimas ir 1 dalis

Finansinis reglamentas

1. Bendroji įmonė ENIAC priima specialias finansines taisykles, pagrįstas reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 principais. Jos gali skirtis nuo to reglamento, kai to reikia atsižvelgiant į specifinius bendrosios įmonės ENIAC veiklos poreikius, su sąlyga, kad iš anksto bus gautas Komisijos sutikimas.

Finansinės taisyklės

1. Bendrajai įmonei ENIAC taikomos finansinės taisyklės negali nukrypti nuo Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002, nebent to reikia atsižvelgiant į specifinius įmonės veiklos poreikius, su sąlyga, kad iš anksto bus gautas Komisijos sutikimas. Biudžeto valdymo institucijai pranešama apie tokius nukrypimus.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 16

8 straipsnio 2a dalis (nauja)

 

2a. Susitarusios su Valdyba Komisija ir valstybės narės gali komandiruoti pareigūnus į bendrąją įmonę ENIAC.

Pakeitimas 17

8 straipsnio 3 dalis

3. Valdyba, susitarusi su Komisija, būtinas įgyvendinimo priemones priima Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatų 110 straipsnyje ir kitų Europos Bendrijų tarnautojų įdarbinimo sąlygose numatyta tvarka.

3. Valdyba, susitarusi su Komisija, priima būtinas įgyvenimo priemones, susijusias su Europos Bendrijų ir dalyvaujančių valstybių narių pareigūnų komandiravimu ir papildomo personalo įdarbinimu.

Pakeitimas 18

10 straipsnio 1a dalis (nauja)

 

1a. Bendroji įmonė ENIAC prisiima atsakomybę tik už savo įsipareigojimų vykdymą.

Pagrindimas

Turi būti įterptos kai kurios esminės bendrosios įmonės ENIAC įstatų (priedas) 18 straipsnio nuostatos siekiant užtikrinti, kad reglamento ir įstatų straipsniai vieni kitiems neprieštarautų.

Pakeitimas 19

10 straipsnio 1b dalis (nauja)

 

1b. Bendroji įmonė ENIAC neatsako už savo narių finansinių įsipareigojimų vykdymą. Ji neatsako už bet kurios ENIAC valstybės narės įsipareigojimų, susidarančių bendrajai įmonei ENIAC pradėjus vykdyti kvietimą teikti paraiškas, nevykdymą.

Pagrindimas

Turi būti įterptos kai kurios esminės bendrosios įmonės ENIAC įstatų (priedas) 18 straipsnio nuostatos siekiant užtikrinti, kad reglamento ir įstatų straipsniai vieni kitiems neprieštarautų.

Pakeitimas 20

10 straipsnio 1c dalis (nauja)

 

1c. Narės neatsako už jokius bendrosios įmonės ENIAC įsipareigojimus. Narių finansinė atsakomybė yra vidaus atsakomybė tik bendrosios įmonės ENIAC atžvilgiu ir apsiriboja jų įsipareigojimu papildyti išteklius, kaip išdėstyta 4 straipsnyje.

Pagrindimas

Turi būti įterptos kai kurios esminės bendrosios įmonės ENIAC įstatų (priedas) 18 straipsnio nuostatos siekiant užtikrinti, kad reglamento ir įstatų straipsniai vieni kitiems neprieštarautų.

Pakeitimas 21

12 straipsnio 2 dalis

2. Ne vėliau kaip iki 2010 m. gruodžio 31 d. ir 2015 m. gruodžio 31 d. Komisija, padedama nepriklausomų ekspertų, atlieka tarpinius bendrosios įmonės ENIAC vertinimus. Tuomet vertinama bendrosios įmonės ENIAC veiklos kokybė ir veiksmingumas bei pažanga siekiant numatytų tikslų. Komisija kartu su pastabomis Europos Parlamentui ir Tarybai pateikia to vertinimo išvadas.

2. Ne vėliau kaip iki 2011 m. gruodžio 31 d. Komisija, padedama nepriklausomų ekspertų, atlieka ir pateikia tarpinį bendrosios įmonės ENIAC vertinimą. Tuomet vertinama bendrosios įmonės ENIAC veiklos kokybė ir veiksmingumas bei pažanga siekiant numatytų tikslų. Komisija kartu su pastabomis Europos Parlamentui ir Tarybai pateikia to vertinimo išvadas. Į šio vertinimo rezultatus atsižvelgiama prireikus pakeisti mokslinių tyrimų darbotvarkę.

Pagrindimas

Nebūtina atlikti du tarpinius įvertinimus. Užtenka vieno tarpinio ir vieno galutinio įvertinimo.

Pakeitimas 22

12 straipsnio 4 dalis

4. Bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo sprendimą bendrosios įmonės ENIAC finansinėse taisyklėse numatyta tvarka priima Europos Parlamentas Tarybai rekomendavus.

4. Bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo sprendimą bendrosios įmonės ENIAC finansinėse taisyklėse numatyta tvarka priima Europos Parlamentas, atsižvelgdamas į Tarybos rekomendaciją.

Pagrindimas

Žr. 4 pakeitimą.

Pakeitimas 23

16 straipsnis

Komisija ir AENEAS imasi visų būtinų parengiamųjų veiksmų bendrajai įmonei ENIAC įsteigti, kol visiškai pradės veikti jos organai.

 

Komisija ir AENEAS imasi visų būtinų parengiamųjų veiksmų bendrajai įmonei ENIAC įsteigti, kol visiškai pradės veikti jos organai ir užtikrina, kad bendroji įmonė ENIAC pradėtų visiškai veikti per tris mėnesius nuo šio reglamento įsigaliojimo.

Pagrindimas

Būtina Komisijai sukurti pareigą bendrąją įmonę ENIAC įsteigti per tris mėnesius nuo šio reglamento priėmimo. Tai ypač svarbu projekte dalyvaujančiam privačiam sektoriui.

Pakeitimas 24

17 straipsnis

Bendroji įmonė ENIAC su Belgija sudaro susitarimą dėl priėmimo, susijusį su biuro patalpų suteikimu, privilegijomis bei imunitetu ir kita parama, kurią Belgija teiks bendrajai įmonei ENIAC.

Bendroji įmonė ENIAC su Belgija sudaro priėmimo susitarimą dėl pagalbos, susijusios su biuro patalpų suteikimu, privilegijomis bei imunitetu ir kita parama, kurią Belgija teiks bendrajai įmonei ENIAC.

Pagrindimas

Turėtų būti aiškiai nustatyta, kad priimančioji šalis, kurioje įsisteigusi agentūra ar panaši Bendrijos įstaiga, turėtų suteikti finansinę ir kitą reikiamą pagalbą, kad būtų palengvintas Bendrijos institucijos įsikūrimas ir veikla.

Pakeitimas 25

18 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje. Jis galioja iki 2017 m. gruodžio 31 d.

Pagrindimas

Reikia aiškiai nustatyti bendrosios įmonės ENIAC veikimo laikotarpį. Visiems dalyviams turi būti aišku, kad ši priemonė turi aiškiai apibrėžtą veikimo laikotarpį ir kad rezultatai turi būti pasiekti per tam tikrą laiką. Tai nėra nuolatinė organizacija. Be to, visas naujovės kūrimo ciklas neviršija 10 metų.

Pakeitimas 26

Priedo 1 straipsnio 3 dalies 1 pastraipa

3. Bendroji įmonė ENIAC įsteigiama nuo šių įstatų paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje laikotarpiui, pasibaigsiančiam 2017 m. gruodžio 31 d.

3. Bendroji įmonė ENIAC įsteigiama nuo šių įstatų paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje laikotarpiui, pasibaigsiančiam 2017 m. gruodžio 31 d. Turi būti užtikrinta, kad 2013 m. po paskutinio kvietimo teikti paraiškas vis dar tebesitęsiantys projektai būtų įgyvendinami, stebimi ir finansuojami iki 2017 m.

Pagrindimas

Žr. 3 pakeitimą.

Pakeitimas 27

Priedo 1 straipsnio 5a dalis (nauja)

 

5a. Bendroji įmonė ENIAC – tai įstaiga, įkurta pagal Finansinio reglamento 185 straipsnį ir 2006 m. gegužės 17 d. TIS 47 punktą.

Pakeitimas 28

Priedo 1 straipsnio 4 dalis

4. Šis laikotarpis gali būti pratęstas iš dalies pakeičiant šiuos įstatus, remiantis 22 straipsnio nuostatomis, atsižvelgiant į pažangą, padarytą siekiant bendrosios įmonės ENIAC tikslų, ir su sąlyga, kad užtikrinamas jos finansinis tvarumas.

Išbraukta.

Pagrindimas

Reikia aiškiai nustatyti bendrosios įmonės ENIAC veikimo laikotarpį. Visiems dalyviams turi būti aišku, kad ši priemonė turi aiškiai apibrėžtą veikimo laikotarpį ir kad rezultatai turi būti pasiekti per tam tikrą laiką. Tai nėra nuolatinė organizacija. Be to, visas naujovės kūrimo ciklas neviršija 10 metų.

Pakeitimas 29

Priedo 2 straipsnio 1 dalies c punktas

(c) skatina viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę, skirtą telkti ir koncentruoti Bendrijos, atskirų šalių ir privačių veikėjų pastangas, didinti bendras investicijas į mokslinius tyrimus ir plėtrą nanoelektronikos srityje ir skatinti viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimą;

(c) skatina viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę, skirtą telkti ir koncentruoti Bendrijos, atskirų šalių ir privačių veikėjų pastangas, didinti bendras investicijas į mokslinius tyrimus ir plėtrą nanoelektronikos srityje, skatinti viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimą ir kurti suinteresuotų nanoelektronikos pramonės subjektų, įskaitant verslo subjektus, MVĮ ir MTP institutus, sąveiką;

Pagrindimas

Reikia remti nanoelektronikos pramonės įrangos ir medžiagų srityje veikiančias Europos MVĮ, kad jos galėtų kurti naujas priemones ir plėsti jų taikymo sritį. MVĮ nereikėtų apriboti tradiciškai joms tenkančiu subrangovo vaidmeniu, o joms turėtų būti leista atskleisti savo konkurencinius pranašumus kuriant sąveiką su stambesnėmis įmonėmis ir MTP institutais.

Pakeitimas 30

Priedo 2 straipsnio 1 dalies d punktas

(d) užtikrina nanoelektronikos BTI veiksmingumą ir pastovumą;

Išbraukta.

Pagrindimas

Ši nuoroda negali būti pateikta kaip tikslas, kuris yra tokio pat pobūdžio, kaip a, b, c ir d punktuose numatyti tikslai. Veiksmingumas yra savaime suprantamas tikslas, o pastovumas neturi būti tikslas.

Pakeitimas 31

Priedo 2 straipsnio 2 dalies ea punktas (naujas)

(ea) užtikrinti MVĮ dalyvavimą, kad bent 15 proc. gaunamų lėšų būtų skiriama MVĮ.

Pakeitimas 32

Priedo 2 straipsnio 2 dalies g punktas

(g) valdyti bendrosios įmonės ENIAC ryšius ir informacijos apie jos veiklą sklaidą atsižvelgiant į konfidencialumo įsipareigojimus;

(g) valdyti bendrosios įmonės ENIAC ryšius ir informacijos apie jos veiklą sklaidą atsižvelgiant į konfidencialumo įsipareigojimus ypatingą dėmesį skiriant ryšimas ir informacijos sklaidai MVĮ ir mokslinių tyrimų centrams;

Pagrindimas

MVĮ ir mokslinių tyrimų centrai turi labai mažus išteklius, kurie galėtų būti skirti šiai iniciatyvai, tačiau, kita vertus, jie turi didžiausią potencialą panaudoti naujoves ir vykdyti tolimesnius veiksmus po bendrosios įmonės ENIAC vykdyto MTP proceso. Reikia jiems padėti dalyvauti šiame procese.

Pakeitimas 33

Priedo 2 straipsnio 2 dalies h punktas

(h) skelbti informaciją apie projektus, įskaitant dalyvių pavadinimus ir bendrosios įmonės ENIAC finansinio įnašo sumą;

(h) skelbti informaciją apie projektus, įskaitant dalyvių pavadinimus ir kiekvienos bendrosios įmonės ENIAC narės finansinio įnašo sumą ir informaciją apie MVĮ dalyvavimą;

Pakeitimas 34

Priedo 3 straipsnio 2 dalies b punktas

(b) bet kuri šalis, kuri nėra ES narė, šalis kandidatė ir asocijuotoji šalis (toliau – trečioji šalis), vykdanti MTP politiką ar programas nanoelektronikos srityje;

Išbraukta.

Pagrindimas

BTI turi sutelkti savo dėmesį į Europą. Jos skirtos tam, kad Europa taptų pirmaujanti pasaulyje tam tikrose srityse. Trečiųjų šalių dalyvavimas nepadeda šio tikslo siekti.

Pakeitimas 35

Priedo 4 straipsnio 3 dalis

3. Bet kokia paraiška dėl trečiųjų šalių narystės bendrojoje įmonėje ENIAC perduodama svarstyti Valdybai, kuri teikia rekomendaciją Komisijai. Komisija gali pateikti pasiūlymą iš dalies pakeisti šį reglamentą prisijungiant trečiajai šaliai, su sąlyga, kad derybos su bendrąja įmone ENIAC būtų sėkmingai užbaigtos.

Išbraukta.

Pagrindimas

BTI turi sutelkti savo dėmesį į Europą. Jos skirtos tam, kad Europa taptų pirmaujanti pasaulyje tam tikrose srityse. Trečiųjų šalių dalyvavimas nepadeda šio tikslo siekti.

Pakeitimas 36

Priedo 4 straipsnio 4 dalis

4. Valdyba priima sprendimus dėl bet kokio kito juridinio asmens prisijungimo arba rekomendacijas dėl trečiųjų šalių prisijungimo atsižvelgdama į pareiškėjo svarbą ir galimą pridėtinę vertę siekiant bendrosios įmonės ENIAC tikslų.

4. Valdyba priima sprendimus dėl bet kokio kito juridinio asmens prisijungimo atsižvelgdama į pareiškėjo svarbą ir galimą pridėtinę vertę siekiant bendrosios įmonės ENIAC tikslų.

Pagrindimas

BTI turi sutelkti savo dėmesį į Europą. Jos skirtos tam, kad Europa taptų pirmaujanti pasaulyje tam tikrose srityse. Trečiųjų šalių dalyvavimas nepadeda šio tikslo siekti.

Pakeitimas 37

Priedo 4 straipsnio 5 dalis

5. Bet kuri narė gali pasitraukti iš bendrosios įmonės ENIAC. Pasitraukimas įsigalioja ir tampa neatšaukiamas praėjus šešiems mėnesiams nuo pranešimo kitoms narėms, kuomet buvusioji narė atleidžiama nuo visų įsipareigojimų, išskyrus tuos, kurie jau buvo prisiimti prieš jos pasitraukimą.

5. Bet kuri narė gali pasitraukti iš bendrosios įmonės ENIAC. Pasitraukimas įsigalioja ir tampa neatšaukiamas praėjus šešiems mėnesiams nuo pranešimo kitoms narėms, kuomet buvusioji narė atleidžiama nuo visų įsipareigojimų, išskyrus tuos, kurie jau buvo prisiimti bendrosios įmonės ENIAC sprendimais pagal šiuos įstatus prieš narės pasitraukimą.

Pagrindimas

Nėra visiškai aišku, ar pasitraukiančios narės ateityje atleidžiamos nuo įsipareigojimų. Šiuo paaiškinimu užtikrinama, kad ankstesnis narių įsipareigojimas dengti einamąsias išlaidas, kaip numatyta 10 straipsnio 4 dalyje, nėra „prisiimtas įsipareigojimas“ nuo kurio vykdymo neatleidžiama.

Pakeitimas 38

Priedo 6 straipsnio 1 dalies g punktas

(g) Sprendimai priimami bent 75 % balsų dauguma, jeigu šiuose įstatuose aiškiai nenurodyta kitaip. Bendrija turi veto teisę visiems sprendimams, priimtiems šios Valdybos ir susijusiems su jos finansinio įnašo panaudojimu, natūrinių įnašų vertinimo metodika ir bet kokiais šių įstatų pakeitimais ir bendrosios įmonės ENIAC finansiniu reglamentu.

(g) Sprendimai priimami bent 75 % balsų dauguma, jeigu šiuose įstatuose aiškiai nenurodyta kitaip. Bendrija turi veto teisę visiems sprendimams, priimtiems šios Valdybos ir susijusiems su jos finansinio įnašo panaudojimu, natūrinių įnašų vertinimo metodika ir bet kokiais šių įstatų pakeitimais ir bendrosios įmonės ENIAC finansinėmis taisyklėmis.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 39

Priedo 6 straipsnio 2 dalies c punktas

(c) tvirtina bendrosios įmonės ENIAC finansinį reglamentą pagal šių įstatų 12 straipsnį;

(c) tvirtina bendrosios įmonės ENIAC finansines taisykles pagal šių įstatų 12 straipsnį, pasikonsultavusi su Komisija;

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 40

Priedo 7 straipsnio 1 dalies fa punktas (naujas)

 

(fa) Viešųjų institucijų valdyba gali leisit valstybėms narėms, kurios nėra bendrosios įmonės ENIAC narės, dalyvauti jos veikloje stebėtojų teisėmis;

Pagrindimas

Valstybėms narėms, kurios nėra bendrosios įmonės ENIAC narės, reikėtų suteikti galimybę dalyvauti bendrosios įmonės ENIAC veikloje. Turint šią galimybę gali padidėti jų interesas vėliau tapti šios Europos iniciatyvos dalyvėmis. Bet koki atveju turime informuoti valstybes nares, kurios nėra bendrosios įmonės ENIAC narės, apie naujus technologinius pasiekimus šioje srityje ir galimybes ateityje pritaikyti juos visuomenei, o jų pritaikymui šalių politika turi būti atitinkamai laiku parengta.

Pakeitimas 41

Priedo 7 straipsnio 3 dalies b punktas

(b) Viešųjų institucijų taryba išsirenka primininką.

(b) Viešųjų institucijų taryba kas dvejus metus renka pirmininką.

Pakeitimas 42

Priedo 9 straipsnio 2 dalis

2. Vykdomąjį direktorių Komisijos pasiūlytų kandidatų sąrašo ne daugiau kaip trejiems metams paskiria Valdyba. Įvertinusi vykdomojo direktoriaus darbo rezultatus, Valdyba jo paskyrimą gali vieną kartą pratęsti tolesniam ne daugiau kaip ketverių metų laikotarpiui.

2. Vykdomąjį direktorių ne ilgesniam kaip trejų metų laikotarpiui skiria Valdyba, remdamasi Komisijos pasiūlytu kandidatų sąrašu, kuris sudaromas po to, kai Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje, visų Europos Sąjungos valstybių narių internete ir spaudoje paskelbiamas kvietimas teikti paraiškas. Įvertinusi vykdomojo direktoriaus darbo rezultatus, Valdyba jo paskyrimą gali pratęsti tolesniam ne daugiau kaip trejų metų laikotarpiui, po kurio vėl taip pat paskelbiamas kvietimas teikti paraiškas.

Pagrindimas

Šiuo pakeitimu siekiama padidinti skaidrumą ir sustiprinti bendrosios įmonės ENIAC veiklos efektyvumą. Laikotarpis, kurį dirba vykdomasis direktorius, turi būti pakankamai ilgas, kad būtų galima jį įvertinti ir pratęsti, jei jis įrodo turįs reikiamų gebėjimų. Šiam laikotarpiui pasibaigus skelbiamas kvietimas teikti paraiškas, kuriame tuometinis direktorius iš esmės taip pat gali dalyvauti.

Pakeitimas 43

Priedo 9 straipsnio 3 dalies k punktas

(k) prireikus vykdyti projekto dalyvių finansinį auditą tiesiogiai arba per nacionalines viešąsias institucijas laikantis bendrosios įmonės ENIAC finansinio reglamento;

(k) prireikus vykdyti projekto dalyvių finansinį auditą tiesiogiai arba per nacionalines viešąsias institucijas laikantis bendrosios įmonės ENIAC finansinių taisyklių;

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 44

Priedo 9 straipsnio 4 dalies f punktas

(f) kvietimų į konkursus dėl bendrajai įmonei ENIAC reikalingų prekių ir (arba) paslaugų tvarkymą pagal bendrosios įmonės ENIAC finansinį reglamentą.

(f) kvietimų į konkursus dėl bendrajai įmonei ENIAC reikalingų prekių ir (arba) paslaugų tvarkymą pagal bendrosios įmonės ENIAC finansines taisykles.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 45

Priedo 9 straipsnio 5 dalis

5. Nefinansines sekretoriato užduotis bendroji įmonė ENIAC gali pagal sutartis perduoti vykdyti išorės paslaugų teikėjams. Tokios sutartys sudaromos vadovaujantis bendrosios įmonės ENIAC finansiniu reglamentu.

5. Nefinansines sekretoriato užduotis bendroji įmonė ENIAC gali pagal sutartis perduoti vykdyti išorės paslaugų teikėjams. Tokios sutartys sudaromos vadovaujantis bendrosios įmonės ENIAC finansinėmis taisyklėmis.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 46

Priedo 10 straipsnio 5 dalies c punktas

(c) projektuose dalyvaujančių MTP organizacijų, kurios padengia savo būtinųjų išlaidų dalį, siekdamos įvykdyti projektus, natūrinių įnašų. Jų bendras įnašas bendrosios įmonės ENIAC egzistavimo laikotarpiu yra lygus viešųjų institucijų įnašui arba už jį didesnis.

(c) išskyrus einamąsias bendrosios įmonės ENIAC išlaidas, nustatoma natūrinių įnašų vertė ir svarba vykdant bendrosios įmonės veiklą, o Valdyba sprendžia dėl jų priimtinumo. Valdyba patvirtina natūrinių įnašų vertinimo procedūrą, kuri grindžiama šiais principais:

· bendroji koncepcija grindžiama Septintosios bendrosios programos modus operandi, pagal kurį projektams skiriami natūriniai įnašai įvertinami vėliau vykstančio persvarstymo etapu;

· kaip gairės naudojamos ENIAC bendros įmonės finansinių taisyklių įgyvendinimo taisyklės;

· sprendžiant papildomus klausimus remiamasi tarptautiniais apskaitos standartais;

· įnašai vertinami remiantis atitinkamoje rinkoje bendrai priimtomis sąnaudomis (Finansinio reglamento įgyvendinimo taisyklių 172 straipsnio 2 dalies b punktas).

Patikrą atlieka nepriklausomas auditorius.

Pakeitimas 47

Priedo 10 straipsnio 7 dalis

7. Jeigu kuri nors bendrosios įmonės ENIAC narė nevykdytų įsipareigojimų dėl sutarto finansinio įnašo bendrajai įmonei ENIAC, vykdomasis direktorius sušaukia Valdybos posėdį, kad būtų nuspręsta, ar likusios narės turėtų panaikinti tos narės narystę ar imtis kokių nors kitų priemonių, kol ji įvykdys įsipareigojimus.

7. Jeigu kuri nors bendrosios įmonės ENIAC narė nevykdytų įsipareigojimų dėl sutarto finansinio įnašo bendrajai įmonei ENIAC, vykdomasis direktorius šią narę informuotų apie tai raštu ir nustatytų priimtiną laikotarpį įnašui sumokėti. Jei per šį laikotarpį įnašas nesumokamas, vykdomasis direktorius sušaukia Valdybos posėdį, kad būtų nuspręsta, ar įsipareigojimų nevykdančios narės narystė turėtų būti panaikinta, ar turėtų būti imamasi kokių nors kitų priemonių, kol ji įvykdys įsipareigojimus.

Pagrindimas

Reikia suteikti tokią galimybę siekiant išvengti konfliktų.

Pakeitimas 48

Priedo 12 straipsnis

Finansinis reglamentas

1. Bendrosios įmonės ENIAC finansinį reglamentą priima Valdyba.

Finansinės taisyklės

1. Bendrosios įmonės ENIAC finansines taisykles priima Valdyba, pasikonsultavusi su Komisija.

2. Finansinis reglamentas grindžiamas finansinio pagrindų reglamento principais; į jį įtraukiamos bendrosios įmonės ENIAC biudžeto planavimo ir įvykdymo nuostatos. Finansinis reglamentas gali skirtis nuo finansinio pagrindų reglamento, kai to reikia atsižvelgiant į specifinius bendrosios įmonės ENIAC veiklos poreikius, su sąlyga, kad iš anksto bus gautas Komisijos sutikimas.

2. Bendrosios įmonės ENIAC finansinės taisyklės negali nukrypti nuo Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002, nebent to reikia atsižvelgiant į specifinius įmonės veiklos poreikius, ir su sąlyga, kad iš anksto bus gautas Komisijos sutikimas. Apie tokius nukrypimus pranešama biudžeto valdymo institucijai.

3. Bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo sprendimą tvarka, kuri numatoma bendrosios įmonės ENIAC finansiniame reglamente, priima Europos Parlamentas Tarybai rekomendavus.

3. Bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo sprendimą priima Europos Parlamentas, atsižvelgdamas į Tarybos rekomendaciją.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 49

Priedo 13 straipsnio 1 dalis

1. Daugiamečiame strateginiame plane nurodoma bendrosios įmonės ENIAC tikslų siekimo strategija ir planai, įskaitant mokslinių tyrimų darbotvarkę.

1. Daugiamečiame strateginiame plane nurodoma bendrosios įmonės ENIAC tikslų siekimo strategija ir planai, įskaitant mokslinių tyrimų darbotvarkę. Po to, kai daugiametį strateginį planą patvirtina Valdyba, jis paskelbiamas viešai.

Pagrindimas

Daugiametis strateginis planas, kuriame apibrėžiama tolesniems metams numatyta veikla, ypač svarbus būsimiesiems dalyviams.

Pakeitimas 50

Priedo 13 straipsnio 2 dalis

2. Metinėje darbo programoje nurodoma kvietimų teikti paraiškas, kurių reikia mokslinių tyrimų darbotvarkei įgyvendinti, apimtis ir biudžetas konkretiems metams.

2. Metinėje darbo programoje nurodoma kvietimų teikti paraiškas, kurių reikia mokslinių tyrimų darbotvarkei įgyvendinti, apimtis ir biudžetas konkretiems metams. Po to, kai metinę darbo programą patvirtina Valdyba, ji paskelbiama viešai.

Pagrindimas

Savaime suprantama, kad metinė darbo programa svarbi galimiems paraiškų teikėjams.

Pakeitimas 51

Priedo 13 straipsnio 3 dalis

3. Metiniame veiklos įgyvendinimo plane nurodomas visos bendrosios įmonės ENIAC veiklos vykdymo planas konkretiems metams, įskaitant suplanuotus kvietimus teikti paraiškas ir veiksmus, kuriuos reikia atlikti vykdant konkursus. Vykdomasis direktorius Valdybai pateikia metinį veiklos įgyvendinimo planą kartu su metiniu biudžeto planu.

3. Metiniame veiklos įgyvendinimo plane nurodomas visos bendrosios įmonės ENIAC veiklos vykdymo planas konkretiems metams, įskaitant suplanuotus kvietimus teikti paraiškas ir veiksmus, kuriuos reikia atlikti vykdant konkursus. Vykdomasis direktorius Valdybai pateikia metinį veiklos įgyvendinimo planą kartu su metiniu biudžeto planu. Po to, kai metinį veiklos įgyvendinimo planą patvirtina Valdyba, jis paskelbiamas viešai.

Pagrindimas

Šiuo pakeitimu siekiama suteikti daugiau informacijos apie bendrosios įmonės ENIAC įgyvendinimo veiklą ir užtikrinti jos skaidrumą.

Pakeitimas 52

Priedo 13 straipsnio 5 dalies 2 pastraipa

Vykdomasis direktorius pateikia metinę veiklos ataskaitą kartu su metine atskaitomybe ir balansu.

Vykdomasis direktorius pateikia metinę veiklos ataskaitą kartu su metine atskaitomybe ir balansu. Metinėje veiklos ataskaitoje pateikiama informacija apie MVĮ dalyvavimą bendrosios įmonės ENIAC veikloje bei MTP veikloje.

Pagrindimas

Tai svarbus aspektas, kuris skatina MVĮ dalyvavimą.

Pakeitimas 53

Priedo 13 straipsnio 6 dalis

6. Bendrosios įmonės laikinoji atskaitomybė pateikiama Komisijai ir Europos Bendrijų Audito Rūmams (toliau – Audito Rūmai) per du mėnesius nuo kiekvienų finansinių metų pabaigos. Audito rūmai iki birželio 15 dienos skaičiuojant nuo kiekvienų finansinių metų pabaigos pateikia savo pastabas dėl bendrosios įmonės laikinosios atskaitomybės.

6. Bendrosios įmonės laikinoji atskaitomybė pateikiama Komisijai, Europos Bendrijų Audito Rūmams (toliau – Audito Rūmai) ir biudžeto valdymo institucijai per du mėnesius nuo kiekvienų finansinių metų pabaigos. Audito Rūmai iki birželio 15 dienos skaičiuojant nuo kiekvienų finansinių metų pabaigos pateikia savo pastabas dėl bendrosios įmonės laikinosios atskaitomybės.

Pagrindimas

Atskaitomybė ir balansas turi būti perduoti abiem biudžeto valdymo institucijoms susipažinti.

Pakeitimas 54

Priedo 14 straipsnio 3 dalis

3. Siekdama sudaryti galimybes projektams įgyvendinti ir viešajam finansavimui suteikti, bendroji įmonė ENIAC sudaro administracinius susitarimus su nacionaliniais subjektais, tuo tikslu paskirtais ENIAC valstybių narių, vadovaujantis bendrosios įmonės ENIAC finansiniu reglamentu.

3. Siekdama sudaryti galimybes projektams įgyvendinti ir viešajam finansavimui suteikti, bendroji įmonė ENIAC sudaro administracinius susitarimus su nacionaliniais subjektais, tuo tikslu paskirtais ENIAC valstybių narių, vadovaujantis bendrosios įmonės ENIAC finansinėmis taisyklėmis.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 55

Priedo 15 straipsnio 4 dalies a punktas

(a) Kvietimai teikti paraiškas, kuriuos pradeda vykdyti bendroji įmonė ENIAC, yra skirti dalyviams, įsisteigusiems ENIAC valstybėse narėse ir bet kurioje kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje ar asocijuotojoje šalyje.

(a) Kvietimai teikti paraiškas, kuriuos pradeda vykdyti bendroji įmonė ENIAC, yra skirti dalyviams, įsisteigusiems ENIAC valstybėse narėse ir bet kurioje kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje ar asocijuotojoje šalyje. Kvietimai teikti paraiškas paskelbiami kuo plačiau, įskaitant internetą ir spaudą visose Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Pagrindimas

Taip siekiama skatinti atvirą ir visapusišką dalyvavimą bendrosios įmonės ENIAC MTP veikloje.

Pakeitimas 56

Priedo 17 straipsnio 1 dalis

1. Darbuotojų ištekliai nustatomi darbuotojų plane, pateikiamame metiniame biudžeto plane.

1. Darbuotojų ištekliai nustatomi darbuotojų plane, pateikiamame metiniame biudžeto plane, ir Komisija juos kartu su Europos Sąjungos preliminariu biudžeto projektu perduoda Europos Parlamentui bei Tarybai.

Pagrindimas

Pagal dabartinę jau įsteigtoms bendrosioms įmonėms galiojančią tvarką Komisija turėtų skelbti bendrosios įmonės ENIAC darbuotojų planą kartu su preliminariu biudžeto projektu.

Pakeitimas 57

Priedo 17 straipsnio 2 dalis

2. Bendrosios įmonės ENIAC darbuotojai yra laikinieji tarnautojai ir sutartininkai, dirbantys pagal nustatytos trukmės darbo sutartis, kurias galima vieną kartą pratęsti, kad visa ilgiausia jų trukmė būtų septyneri metai.

2. Bendrosios įmonės ENIAC darbuotojai yra laikinieji tarnautojai ir sutartininkai, dirbantys pagal nustatytos trukmės darbo sutartis, kurias galima du kartus pratęsti, kad visa ilgiausia jų trukmė būtų dešimt metų. Be to, susitarusi su Valdyba Komisija gali komandiruoti pareigūnus į bendrąją įmonę ENIAC.

Pagrindimas

Bendrosios įmonės ENIAC struktūra turi būti paprasta ir lanksti. Tai, kad pasirenkama Bendrijos organo struktūra, nėra kliūtis taikyti lankstesnę, greitesnę ir pigesnę įdarbinimo procedūrą. Šis pakeitimas bendrajai įmonei ENIAC padės nedelsiant pradėti savo veiklą, o taikant procedūras pagal Tarnybos nuostatus, neišvengiamai būtų uždelsta. Personalas, kuris įrodo turįs reikiamų gebėjimų, turėtų likti dirbti iki 2017 m. pabaigos, nes įdarbinti naują personalą likusiam trumpam laikotarpiui yra neefektyvu.

Pakeitimas 58

Priedo 21 straipsnio 5 dalis

5. Jeigu bet koks fizinis turtas buvo sutvarkytas kaip numatyta 4 dalyje, bet koks kitas turtas naudojamas bendrosios įmonės ENIAC įsipareigojimams ir jos likvidavimo išlaidoms padengti. Bet koks perteklius ar deficitas paskirstomas arba padalijamas likvidavimo metu įmonei priklausančioms narėms, proporcingai pagal jų faktinį įnašą bendrajai įmonei ENIAC.

5. Jeigu bet koks fizinis turtas buvo sutvarkytas kaip numatyta 4 dalyje, bet koks kitas turtas naudojamas bendrosios įmonės ENIAC įsipareigojimams ir jos likvidavimo išlaidoms padengti. Bet koks perteklius paskirstomas likvidavimo metu įmonei priklausančioms narėms, proporcingai pagal jų faktinį įnašą bendrajai įmonei ENIAC.

Pagrindimas

Žodis „deficitas“ turėtų būti išbrauktas, nes priešingu atveju reikštų, kad bendrosios įmonės ENIAC narės atsako už bendrosios įmonės įsipareigojimus, o tai prieštarautų įstatų 18 straipsnio 6 dalies ir reglamento 10 straipsnio nuostatoms.

Pakeitimas 59

Priedo 22 straipsnio 3 dalis

3. Pasiūlymus iš dalies keisti šiuos įstatus pagal 6 straipsnio nuostatas patvirtina Valdyba ir pateikia Komisijai, kad ji priimtų sprendimą.

3. Pasiūlymus iš dalies keisti šiuos įstatus pagal 6 straipsnio nuostatas patvirtina Valdyba ir pateikia Komisijai, kad ši priimtų sprendimą, pasikonsultavusi su Europos Parlamentu.

Pagrindimas

Kai norima priimti svarbius bendrųjų įmonių įstatų pakeitimus, turi būti konsultuojamasi su Europos Parlamentu.

Pakeitimas 60

Priedo 23 straipsnio 2 dalies a punktas

(a) „Informacija“ reiškia bet kokius brėžinius, specifikacijas, nuotraukas, pavyzdžius, modelius, procesus, procedūras, instrukcijas, programinę įrangą, ataskaitas, dokumentus ar bet kokią kitą techninę ir (arba) komercinę informaciją, praktinę patirtį, duomenis ar bet kokius dokumentus, įskaitant informaciją žodžiu, kuriems netaikoma intelektinės nuosavybės teisių (INT) apsauga.

(a) „Informacija“ reiškia bet kokius brėžinius, specifikacijas, nuotraukas, pavyzdžius, modelius, procesus, procedūras, instrukcijas, programinę įrangą, ataskaitas, dokumentus ar bet kokią kitą techninę ir (arba) komercinę informaciją, praktinę patirtį, duomenis ar bet kokius dokumentus, įskaitant informaciją žodžiu, kurių neaprėpia intelektinės nuosavybės teisės (INT)..

Pagrindimas

Neišbraukus šio teksto, apibrėžtis taptų neaiški, kadangi INT apsauga gali būti taikoma įvairiai informacinio pobūdžio medžiagai.

Pakeitimas 61

Priedo 23 straipsnio 2 dalies i punktas

(i) „Prieigos teisė“ reiškia neišimtines licencijas ir naudotojo teises į naujas ir pirmines žinias, išskyrus teisę į sublicencijas, jeigu projekto susitarime nesusitarta kitaip.

(i) „Prieigos teisė“ reiškia neišimtines licencijas ir naudotojo teises į naujas ir pirmines žinias, kurios turi būti suteikiamos pagal projekto susitarimą, išskyrus teisę į sublicencijas, jeigu projekto susitarime nesusitarta kitaip.

Pagrindimas

Prieigos teisės turėtų būti suteiktos pagal projekto susitarimus, kuriuose nustatomos su konkrečiu projektu susijusios sąlygos, įskaitant projekto INT politiką. Subsidijų susitarimai turėtų būti taikomi tik vykdant intelektinės nuosavybės teisių (INT) politiką ir siekiant, kad projekto dalyvių atliekamos INT procedūros neprieštarautų minėtosios politikos principams.

Pakeitimas 62

Priedo 23 straipsnio 3 dalies 3.2.1 pastraipa

3.2.1. To paties projekto dalyviai tarpusavyje sudaro projekto susitarimą, kuriame, inter alia, reguliuojamos prieigos teisės, suteikiamos pagal šį straipsnį. Projekto dalyviai gali apibrėžti, kokių pirminių žinių reikia projektui vykdyti, ir prireikus susitarti pašalinti tam tikras pirmines žinias.

3.2.1. To paties projekto dalyviai tarpusavyje sudaro projekto susitarimą, kuriame, inter alia, reguliuojamos prieigos teisės, suteikiamos pagal šį straipsnį. Projekto dalyvių sprendimu gali būti suteikta daugiau prieigos teisių nei reikalaujama šiame straipsnyje. Projekto dalyviai gali apibrėžti, kokių pirminių žinių reikia projektui vykdyti, ir prireikus susitarti pašalinti tam tikras pirmines žinias.

Pagrindimas

Pagal šį straipsnį suteikiamos prieigos teisės turėtų būti užtikrinamos visuomet, tačiau projekto dalyviai turi turėti galimybę susitarę suteikti daugiau prieigos teisių.

Pakeitimas 63

Priedo 23 straipsnio 3 dalies 3.2.4 pastraipa

3.2.4. To paties projekto dalyviai naudojasi prieigos prie pirminių žinių teisėmis, jeigu to reikia norint pasinaudoti jų pačių to projekto naujomis žiniomis, su sąlyga, kad pirminių žinių savininkas turi teisę jas suteikti. Tokios prieigos teisės suteikiamos neišimtiniu pagrindu teisingomis, pagrįstomis ir nediskriminacinėmis sąlygomis.

3.2.4. To paties projekto dalyviai naudojasi prieigos prie pirminių žinių teisėmis, jeigu to reikia norint pasinaudoti jų pačių to projekto naujomis žiniomis, su sąlyga, kad pirminių žinių savininkas turi teisę jas suteikti. Tokios prieigos teisės suteikiamos neišimtiniu pagrindu ir be teisės perduoti teisingomis, pagrįstomis ir nediskriminacinėmis sąlygomis.

Pagrindimas

Straipsnis papildomas, nes ši pastraipa skiriasi nuo 3.2.3 pastraipos, taigi gali būti suprasta, kad remiantis ja suteikiamos prieigos teisės, kurias galima perduoti.

Pakeitimas 64

Priedo 23 straipsnio 3 dalies 3.3.1 pastraipa

3.3.1. Kai iš naujų žinių galima gauti pelno, jų savininkas: i) pasirūpina tinkama ir veiksminga jų apsauga, deramai atsižvelgęs į savo ir kitų susijusio projekto dalyvių teisėtus interesus, visų pirma komercinius interesus, ir ii) naudojasi jomis arba užtikrina, kad jos yra naudojamos.

3.3.1. Kai iš naujų žinių galima gauti pelno, jų savininkas: i) pasirūpina tinkama ir veiksminga jų apsauga ir ii) naudojasi jomis arba sutiekia licenciją naudotis nemokant autorinių mokesčių arba teisingomis, pagrįstomis ir nediskriminacinėmis sąlygomis, deramai atsižvelgęs į savo ir kitų susijusio projekto dalyvių teisėtus interesus, visų pirma komercinius interesus.

Pagrindimas

Neįmanoma užtikrinti, kad kažkas būtų naudojama, tačiau reikia įtraukti įsipareigojimą suteikti licenciją (atsižvelgiant į teisėtus interesus) pageidaujantiems ją įsigyti. „Visų pirma komerciniai interesai“ turėtų būti suprantami ir kaip naujas žinias teikiančios šalies, ir kaip kitų projekto dalyvių interesai.

Pakeitimas 65

Priedo 23 straipsnio 3 dalies 3.4.1 pastraipa

3.4.1. Dalyvis, perduodamas naujų žinių nuosavybę, jų perėmėjui perduoda savo įsipareigojimus, susijusius su šiomis naujomis žiniomis, įskaitant įsipareigojimą perduoti tuos įsipareigojimus bet kokiam vėlesniam teisių perėmėjui. Šie įsipareigojimai apima įsipareigojimus, susijusius su prieigos teisių suteikimu, sklaida ir naudojimu.

3.4.1. Dalyvis, perduodamas naujų žinių nuosavybę, jų perėmėjui perduoda savo įsipareigojimus, susijusius su šiomis naujomis žiniomis, įskaitant įsipareigojimą perduoti tuos įsipareigojimus bet kokiam vėlesniam teisių perėmėjui. Šie įsipareigojimai apima įsipareigojimus, susijusius su prieigos teisių suteikimu, sklaida ir naudojimu. Atlikdamas tokį perdavimą, minėtasis dalyvis kitiems to paties projekto dalyviams iš anksto praneša perėmėjo vardą ir kontaktinę informaciją.

Pagrindimas

3.4.1. pastraipoje jau numatytas įsipareigojimas atliekant perdavimą laikytis su prieigos teisėmis susijusių įsipareigojimų, todėl 3.4.2 pastraipa turi būti išbraukta. Tai turi būti išbraukta, nes pramonei yra pernelyg sudėtinga. Šiuo pakeitimu iš esmės užtikrinama 3.4.2. pastraipoje numatyta įsipareigojimo pranešti apsauga, ir išvengiama pramonei sudėtingos procedūros.

Pakeitimas 66

Priedo 23 straipsnio 3 dalies 3.4.2 pastraipa

3.4.2. Atsižvelgiant į konfidencialumo įsipareigojimus, kai projekto dalyvis turi perduoti savo įsipareigojimus, kad suteiktų prieigos teises, jis iš anksto mažiausiai prieš 45 dienas įspėja kitus dalyvius apie numatomą perdavimą, kartu suteikdamas pakankamai informacijos apie numatomą naują naujų žinių savininką, kad kiti dalyviai galėtų naudotis savo prieigos teisėmis. Per 30 dienų nuo įspėjimo ar per kitą raštu sutartą terminą bet kuris kitas dalyvis gali paprieštarauti bet kokiam numatomam nuosavybės perdavimui, jei tai neigiamai paveiktų jo prieigos teises. Jei kuris nors iš kitų dalyvių įrodo, kad jų prieigos teisėms būtų padarytas neigiamas poveikis, numatytas nuosavybės perdavimas neįvyksta, kol tarp susijusių dalyvių nepasiekiamas susitarimas.

Išbraukta.

Pagrindimas

Išbraukta3.4.2 pastraipa yra nereikalinga, nes 3.4.1. pastraipoje jau numatytas įsipareigojimas atliekant perdavimą laikytis su prieigos teisėmis susijusių įsipareigojimų. Tai turi būti išbraukta, nes pramonei yra pernelyg sudėtinga.

  • [1]  OL L 248, 2002 9 16, p. 1. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 1995/2006 (OL L 390, 2006 12 30, p. 1).
  • [2]  OL C 139, 2006 6 14, p. 1.

AIŠKINAMOJI DALIS

Bendra informacija

Dėl pastangų susiskaidymo ES gresia nuolatinis konkurencingumo praradimas daugelyje mokslinių tyrimų sričių ir todėl ji gali atsilikti nuo Azijos ir JAV. Siekiant įveikti šiuos uždavinius, Europos bendrijos mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos septintosios bendrosios programos specialiojoje programoje „Bendradarbiavimas” pateiktos bendros technologijų iniciatyvos (BTI), kurios yra būdas įgyvendinti viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę mokslinių tyrimų srityje Europos lygmeniu. Nanoelektronika yra viena iš sričių, kuriose BTI gali turėti ypač didelę svarbą.

Mikroelektronika, pritaikyta kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, skaitmeninėje televizijoje, medicinos įrangoje, automobilių valdyme, pakeitė pasaulį ir mūsų kasdieninį gyvenimą. Nanoelektornika yra tolimesnis žingsnis pažangos link. Europai tai yra svarbi strateginė technologija. Tai yra sparčiai besiplečianti rinka, kuri sukuria darbo vietas aukštos kvalifikacijos specialistams, prisideda prie tvarios plėtos ir skatina naujoves, nes beveik visur diegiamos komunikacijos ir pažangios funkcijos. Nanoelektronikos komponentai, integruoti į elektronikos ir komunikacijų sistemas, automobilius, lėktuvus, pastatus, medicinos įrangą ir net drabužius, sukuria 1 250 mlrd. EUR rinką, pasižyminčią dideliu metiniu augimu. Nanoelektronika pramonėje dar labiau paplitusi (žiniasklaida, telekomunikacijos, transportas, sveikatos apsauga, aplinka, pramoninis perdirbimas ir t. t.) ir sudaro 5 000 mlrd. EUR. Europoje nanoelektronikos MTP srityje dirba apie 10 000 tyrinėtojų. Nanoelektronika pati gali būti laikoma svarbia pramonės šaka.

Remdamasi 2004 m. įsteigtos Europos technologijų platformos nanoelektronikos srityje patirtimi, nanoelektronikos BTI (ENIAC BTI) siekia sukurti vieną MTP programą Europos lygmeniu, kuri padės ES pramonei tapti pasaulio lydere nanoelektronikos srityje sujungiant į vieną nuoseklią, lanksčią ir veiksmingą teisinę sistemą ES, nacionalinę ir privačių išteklių kritinę masę. Šiuo metu mokslinių tyrimų pramonės srityje pastangos yra susiskaidę. Nacionaliniu lygmeniu vykdoma daug programų vienu metu, tačiau atitinkama mokslinių tyrimų veikla yra vykdoma pagal kelias, kartais nesusijusias, programas. Dabartinė padrika ir nestruktūruota sistema yra neveiksminga ir nerezultatyvi. Reikia sukurti sutelktą ir nuoseklią programą, siekiant padėti Europai tapti pasauline lydere nanoelektronikos srityje.

Pranešėjo pozicija

A. Pranešėjo nuomonė bendrosios įmonės nanoelektronikos srityje įsteigimo klausimu yra palanki.

Nanoelektronikos sektorius jau turi didelę pridėtinė vertę Europoje, nes nanoelektronikos naujovės, kurios bus įdiegtos daugelyje sričių, ne tik turės įtakos visų žmonių kasdieniniam gyvenimui, bet taip pat turės tiesioginės įtakos daugeliui Bendrijos politikos sričių, pvz., energijos našumo ir energijos tiekimo saugumo; duomenų, prekių ir asmenų judėjimo; sveikatos apsaugos; aktyvaus senėjimo; aplinkos ir t. t. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad šis sektorius yra sudėtingas ir jam reikia didelių finansinių išteklių, taip pat reikia, kad įvairūs dalyviai – mokslinių tyrimų centrai ir universitetai, pagrindiniai puslaidininkių, medžiagų, įrangos ir programų gamintojai, aukštųjų technologijų MVĮ, nacionalinės ir regioninės valdžios institucijos, finansų institucijos – būtų interaktyvūs, būtina vykdyti koordinavimo veiklą, paremtą tvirtu teisiniu pagrindu, jei Europos išties nori būti konkurencinga pasaulio lygmeniu. Turime parmeti Europos pastangas nanoelektronikos mokslinių turimų ir gamybos labui.

B. Pranešėjas norėtų pabrėžti tris naujos priemonės – bendrosios įmonės, kurią jis mano esant labai svarbią – ypatumus.

1.  Siūloma steigti bendroji įmonė (bei kiti trys pasiūlymai) yra pirmas Europos viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystės atvejis, kurį ES reikia išbandyti praktikoje. Mums tenka didžiulė atsakomybė užtikrinti, kad nuo pat pradžių nebūtų kliūčių jos struktūroje ir veikimo modelyje. Jei norime, kad pasisektų ir kad ateityje naudotume šį modelį, privatusis sektorius turi būti gerbiamas kaip lygiavertis partneris, taisyklės ir procedūros turi būti lanksčios, jei reikia, pasitelkiant tradicinius metodus, ir pritaikytos specialiems šios naujos viešojo ir privačiojo sektoriaus struktūros poreikiams.

2.  Bendroji įmonė turi sutelkti savo dėmesį į Europą. Bendrosios įmonės ENIAC vystomos technologijos turi būti sukurtos Europoje ir joje pasilikti, jei mes siekiame ES padaryti pasauline nanoelektronikos lydere.

3.  Tikimasi, kad nanoelektronikos technologijos Europos, nacionalinei ir regionų ekonomikai duos didžiulės naudos konkurencingumo, verslo plėtros, užimtumo ir bendros piliečių gerovės atžvilgiu. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad bendrosios įmonės sumanymas gali būti įgyvendintas tik remiant Bendrijai, pageidautina, kad bendroji įmonė netaptų uždaru narių klubu. Reikia, kad bendroji įmonė Europoje užmegztų ryšius su naujovių skleidėjais, pvz., MVĮ ir mažais mokslinio tyrimo kolektyvias, bei visomis valstybėmis narėmis, neatsižvelgiant į tai, ar jos yra bendrosios įmonės ENIAC narės.

C. Todėl, atsižvelgiant į pirmiau minėtus aspektus, pranešėjas laikosi nuomonės, kad reikėtų atsižvelgti į šiuos pasiūlymus:

1.  Reikia aiškiai nustatyti bendrosios įmonės ENIAC veikimo laikotarpį. Visiems dalyviams turi būti aišku, kad ši priemonė nėra nuolatinė struktūra, bet turi aiškiai apibrėžtą veikimo laikotarpį ir turi pasiekti rezultatus per tam tikrą laiką. Veikimo laikotarpis turėtų baigtis 2017 m. pabaigoje, nes yra priimta laikyti, visas naujovės kūrimo ciklas neviršija 10 metų. Siekiant įvertinti bendrosios įmonės ENIAC veiklą, turėtų užtekti vienos tarpinės ir vienos galutinės ataskaitos.

2.  Bendrosios įmonės ENIAC struktūra turi būti paprasta ir lanksti. Tai, kad pasirenkama Bendrijos organo struktūra, nėra kliūtis taikyti lankstesnę, greitesnę ir pigesnę įdarbinimo procedūrą. Kadangi BTI yra viešojo ir privačiojo pobūdžio, reikia, kad bendroji įmonė ENIAC galėtų nedelsiant pradėti savo veiklą, o be nukrypimų taikant procedūras pagal Tarnybos nuostatus, neišvengiamai būtų uždelsta. Todėl Komisija į bendrąją įmonę ENIAC gali komandiruoti tam tikrą skaičių pareigūnų, o kiti reikiami darbuotojai gali būti įdarbinti pagal sutartis. Pranešėjas siūlo, kad personalo išlaidos būtų kiek įmanoma mažesnės ir siūlo sudaryti galimybę neišnaudotas lėšas perkelti į MTP veiklai skirtas einamąsias lėšas. Be to, jis pageidautų, kad Komisijai būtų įpareigota bendrąją įmonę ENIAC įsteigti per tris mėnesius nuo šio reglamento priėmimo. Tai ypač svarbu projekte dalyvaujančiam privačiajam sektoriui.

3. Pranešėjas siūlo, kad tik ES valstybėms narėms (ir asocijuotoms šalims) būtų leidžiama dalyvauti bendrojoje įmonėje ENIAC Bendroji įmonė ENIAC, kaip ir kitos dvi BTI – Švaraus dangaus“ ir „Naujoviškų vaistų“ bendrosios įmonės – turi sutelkti savo dėmesį į Europą. Šios bendrosios įmonės skirtos tam, kad Europa taptų pirmaujanti pasaulyje tam tikrose srityse. Trečiųjų šalių dalyvavimas nepadeda šio tikslo siekti. Be to, 7-oji pagrindų programa sutiekia daug kitų galimybių tarptautiniam bendradarbiavimui mokslinių tyrimų srityje, įskaitant ir nanoelektronikos sritį.

4.  Reikia skirti ypatingą dėmesį mažų mokslinių tyrimų centrų ir MVĮ įtraukimui į šią veiklą, nes jie turi didžiausią potencialą panaudoti naujoves ir vykdyti tolimesnius veiksmus po bendrosios įmonės ENIAC vykdyto MTP proceso. Reikia jiems padėti dalyvauti šiame procese. Tinkami ryšiai ir informacijos apie bendrosios įmonės ENIAC veiklą sklaida padėtų to pasiekti.

5.  Pranešėjas siūlo, kad valstybės narės, kurios nėra bendrosios įmonės ENIAC narės, galėtų dalyvauti jos veikloje stebėtojų teisėmis. Pranešėjo manymu tokia galimybė, viena vertus, padidins valstybių narių norą dalyvauti šioje Europos iniciatyvoje. Kita vertus, patartina, kad valstybės narės, kurios neturi tiesioginių pramoninių interesų šiose srityje, vis dėlto turėtų galimybę sužinoti apie naujus technologinius pasiekimus šioje srityje, nes jie susiję su didelėmis galimybėmis ateityje pritaikyti juos visuomenei, o jų pritaikymui šalių politika turi būti atitinkamai laiku parengta.

6.  Reikia dėti visas pastangas siekiant padidinti skaidrumą ir bendrosios įmonės ENIAC našumą. Todėl bendrosios įmonės ENIAC daugiametis strateginis planas, metinė darbo programa, metinis įgyvendinimo planas ir kvietimai teikti paraiškas turi būti viešai paskelbiami. Vykdomasis direktorius, kurio vaidmuo bendrosios įmonės ENIAC veikloje yra nepaprastai svarbus, turi būti išrinktas skelbiant atvirą kvietimą teikti paraiškas ir turėtų eiti šias pareigas tiek laiko, kiek jis įrodo galįs. Taip pat ir personalas, kuris įrodo turįs reikiamų gebėjimų, turėtų likti dirbti iki 2017 m. pabaigos, nes įdarbinti naują personalą likusiam trumpam laikotarpiui yra neefektyvu.

7.  Su intelektine nuosavybe susiję klausimai turi būti sprendžiami atsižvelgiant į specifinį viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystės pobūdį. Reikia rasti didelių korporacijų ir mažesnių dalyvių, pvz., MVĮ ir mokslinių tyrimų centrų, interesų pusiausvyrą. Projekto dalyviai turėtų turėti galimybę susitarę suteikti daugiau prieigos teisių. Visuomet turėtų būti atsižvelgiama į visų dalyvių komercinius interesus prieš suteikiant licencijas naudotis naujomis žiniomis. Be to, perduodant naujų žinių nuosavybės teises turi būti imamasi pagrindinių garantinių priemonių, kurios tuo pat metu neturėtų būti pernelyg sudėtingos pramonei.

Biudžeto komiteto NUOMONĖ (13.11.2007)

pateikta Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetui

dėl pasiūlymo dėl Tarybos reglamento, kuriuo įsteigiama bendroji įmonė ENIAC
(COM(2007)0356 – C6‑0275/2007 – 2007/0122(CNS))

Nuomonės referentė: Jutta Haug

TRUMPAS PAGRINDIMAS

Komisijos pasiūlymas

Septintojoje bendrojoje programoje[1] (angl. FP7) bendros technologijų iniciatyvos (BTI) pateikiamos kaip naujas būdas įgyvendinti viešojo ir privačiojo sektorių partnerystes mokslinių tyrimų srityje Europos lygmeniu. BTI daugiausia kuriamos veikiant Europos technologijų platformoms (ETP). Tik nedaugelio ETP plėtra yra tokio plataus masto ir tokios didelės apimties, kad joms reikia sutelkti nemenkų viešųjų ir privačių išteklių ir daug moksliniams tyrimams skirtų išteklių, kad būtų įgyvendintos svarbios jų strateginių mokslinių tyrimų darbotvarkių dalys. BTI siūlomos kaip veiksminga šių nedaugelio ETP poreikių tenkinimo priemonė.

Specialiojoje programoje „Bendradarbiavimas“[2] įvardijamos šešios sritys, kuriose BTI yra ypač svarbios: vandenilis ir kuro elementai, aeronautika ir oro transportas, naujų rūšių vaistai, integruotos skaičiavimo sistemos, nanoelektronika ir GMES (visuotinė aplinkos ir saugumo stebėsenos sistema).

Šiomis aplinkybėmis bendroji įmonė ENIAC yra teisinis subjektas, atsakingas už nanoelektronikos bendrą technologijų iniciatyvą (BTI ENIAC). Tikslas – sukurti vieną MTP programą Europos lygmeniu, kuri padės ES pramonei tapti pasaulio lydere nanoelektronikos srityje.

Nanoelektronikos verslo grandinės rinkos dydis šiuo metu sudaro beveik 1 proc. viso pasaulio BVP, o vidutinis metinis augimo tempas yra intensyvus (apytikriai 15 proc.). Tačiau pramonės šakos, kurioms ji turi poveikį (pvz., telekomunikacijos, vartotojų produktai ir švietimas, daugialypės terpės paslaugos, transportas, sveikatos priežiūra, saugumas ir sauga, aplinkosauga), yra įgijusios keliskart didesnės bendros svarbos (vertinama apytikriai 5 000 mlrd. EUR). Todėl veiksminga ES lygmens iniciatyva turės didelę įtaką dėl skatinamojo šios daugybę galimybių suteikiančios technologijos poveikio. Nanoelektronikos sektorius taip pat svarbus dėl savo gebėjimo kurti labai kvalifikuotas darbo vietas ir prisidėti prie tvaraus vystymosi.

Šis Komisijos pasiūlymas susijęs su bendrosios įmonės ENIAC įsteigimu remiantis Sutarties 171 straipsniu. Bendroji įmonė ENIAC turėtų būti laikoma Bendrijos įstaiga ir veikti iki 2017 m. gruodžio 31 d. Jos būstinė bus Briuselyje (Belgija).

Finansinis poveikis

Iš biudžeto vertinimo matyti, kad didžiausios Bendrijos išlaidos pradiniu bendrosios įmonės ENIAC veikimo laikotarpiu (iki 2017 m.) sudarys 450 mln. EUR, kuriuos reikės paskirti iki 2013 m. gruodžio 31 d., kai bus išnaudotas 7BP biudžetas. 42,5 mln. EUR reikės paskirti jau 2008 metais.

Kaip ES įnašas bus sukurtos dvi naujos biudžeto eilutės:

09 04 01 30 „BTI ENIAC mokslinių tyrimų ir plėtros veikla“,

09 04 01 40 „BTI ENIAC rėmimo išlaidos“,

o išlaidų profilis bus toks:

mln. EUR (trijų dešimtųjų tikslumu)

Išlaidų rūšis

Skirsnio Nr.

 

 

2007 m.

 

2008 m.

 

2009 m.

 

2010 m.

 

2011 m.

2012 m. ir vėliau

 

Iš viso

Veiklos išlaidos[3]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įsipareigojimų asignavimai (ĮA)

8.1

a

0

41,5

55

68,5

85

190

440

Mokėjimų asignavimai (MA)[4]

 

 

b

0

13,85

32,2

55

73,65

265,3

440

Administracinės išlaidos[5], įskaičiuotos į orientacinę sumą[6]

 

 

 

 

 

Techninė ir administracinė pagalba (NDIF)

8.2.4

c

0

1,.5

2

1,5

2

3

10

ORIENTACINĖ SUMA IŠ VISO[7]

 

 

 

 

 

 

 

 

Įsipareigojimų asignavimai

 

a+c

0

43

57

70

87

193

450

Mokėjimų asignavimai

 

b+c

0

15,35

34,2

56,5

75,65

268,3

450

Vertinimas

Nuomonės referentės pateikti pakeitimai daugiausia grindžiami dviem aspektais:

1) Bendroji įmonė įsteigiama laikotarpiui, kuris baigiasi 2017 m. gruodžio 31 d. (laikotarpis netgi gali būti pratęstas), o daugiametė finansinė programa apima tik iki 2013 m. truksiantį laikotarpį. Todėl prašymas dėl Bendrijos finansavimo skyrimo bendrajai įmonei ENIAC po 2013 m. turi būti iš naujo įvertintas derantis dėl naujosios finansinės programos.

Nors pasiūlymas ir patenka į 1a išlaidų kategoriją (neaiškios ribos), dabartiniu laikotarpiu jis yra suderinamas su daugiamete finansine programa. Priežastis paprasta – reikiamas ES įnašas imamas iš Septintosios bendrosios programos ir todėl jau įtrauktas į Komisijos finansinį programavimą.

Vis dėlto nuomonės referentė pažymi, kad laikotarpiui, prasidėsiančiam pasibaigus dabartinei daugiametei finansinei programai, finansinių įsipareigojimų prisiimti negalima.

2) Panašiai kaip ir 2007 m. pradžioje vykusiose derybose dėl bendrosios įmonės ITER įgyvendinimui, kuriomis buvo pasiektos 2007 m. kovo 7 d. vykusiame „triloge“ patvirtintos išvados, bendroji įmonė ENIAC remiantis Finansinio reglamento 185 straipsniu turi būti laikoma agentūra ir todėl reikalingas biudžeto valdymo institucijos pritarimas dėl jos finansavimo (2, 3, 6, 10 pakeitimai).

Jeigu darysime prielaidą, kad bendrąją įmonę ENIAC biudžeto valdymo srityje reikėtų laikyti agentūra, taip pat svarbu, kad ji atitiktų per pastaruosius metus Biudžeto komiteto išplėtotą bendrąją agentūroms taikomą sistemą. Todėl nuomonės referentė pateikia keletą pakeitimų, kuriais užtikrinama ši nuosekli sistema (4‑5, 7‑9, 11‑21 pakeitimai).

PAKEITIMAI

Biudžeto komitetas ragina atsakingą Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetą į savo pranešimą įtraukti šiuos pakeitimus:

Teisėkūros rezoliucijos projektas

Pakeitimas 1

1a dalis (nauja)

1a. mano, kad pasiūlyme dėl teisės akto numatyta orientacinė suma negali viršyti dabartinės daugiametės 2007–2013 m. finansinės programos 1a išlaidų kategorijos išlaidų viršutinės ribos ir atitikti 2006 m. gegužės 17 d. Tarpinstitucinio susitarimo (TIS) 47 punkto nuostatas; pažymi, kad bet koks nuo 2013 m. numatytas finansavimas turi būti vertinamas derybų dėl kitos finansinės programos metu;

Pakeitimas 2

1a dalis (nauja)

1b. primena, kad 2006 m. gegužės 17 d. Tarpinstitucinio susitarimo 47 punkte numatytos procedūros, kuri taikoma bendrosios įmonės ENIAC steigimui, rezultatai nepriklauso nuo Biudžeto komiteto pateiktos nuomonės;

Pasiūlymas dėl reglamento

Komisijos siūlomas tekstasParlamento pakeitimai

Pakeitimas 3

1a ir 1b nurodomosios dalys (naujos)

 

atsižvelgdama į 2002 m. birželio 25 d. Tarybos reglamentą (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento1 (Finansinis reglamentas), ypač į jo 185 straipsnį,

atsižvelgdama į 2006 m. gegužės 17 d. Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos tarpinstitucinį susitarimą dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo2 (TIS), ypač į jo 47 punktą,

_____________________________

1OL L 248, 2002 9 16, p. 1. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 1995/2006 (OL L 390, 2006 12 30, p. 1).

2 OL C 139, 2006 6 14, p. 1.

Pagrindimas

Pagal analogiją su 2007 m. kovo 7 d. trišalio dialogo išvadomis dėl bendrosios įmonės ITER, siekiant taikyti Tarpinstitucinio susitarimo 47 punktą bendroji įmonė ENIAC taip pat turėtų būti laikoma Bendrijos agentūra. Tai turi atpindėti šio reglamento teisinis pagrindas.

Pakeitimas 4

12 konstatuojamoji dalis

(12) Bendroji įmonė ENIAC turėtų būti Bendrijų įsteigta įstaiga, dėl kurios biudžeto įvykdymo sprendimą priimtų Europos Parlamentas Tarybai rekomendavus. Vis dėlto turėtų būti atsižvelgta į BTI, veikiančių viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerysčių pagrindu, pobūdžio ir ypač privačiojo sektoriaus indėlio į biudžetą specifiškumą.

(12) Bendroji įmonė ENIAC turėtų būti Bendrijų įsteigta įstaiga, dėl kurios biudžeto įvykdymo sprendimą priimtų Europos Parlamentas, atsižvelgdamas į Tarybos rekomendaciją.

Pagrindimas

Pagal analogiją su 2007 m. kovo 7 d. trišalio dialogo išvadomis dėl bendrosios įmonės ITER, Europos Parlamentui turėtų būti suteikta visiška ir besąlygiška atsakomybė už bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo patvirtinimą.

Pakeitimas 5

26 konstatuojamoji dalis

(26) Bendroji įmonė ENIAC turėtų priimti, su sąlyga, kad prieš tai bus gautas Komisijos sutikimas, specialias finansines taisykles, kuriose būtų atsižvelgiama į specifinius veiklos poreikius, atsirandančius visų pirma dėl poreikio veiksmingai ir laiku sujungti Bendrijos ir nacionalinį finansavimą MTP veiklai remti. Jos turėtų būti pagrįstos 2002 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamente (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 dėl finansinio pagrindų reglamento, skirto įstaigoms, minėtoms Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento 185 straipsnyje, nustatytais principais1.

(26) Bendrajai įmonei ENIAC taikomos finansinės taisyklės turėtų nenukrypti nuo 2002 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamento (EB, Euratomas) dėl finansinio pagrindų reglamento, skirto įstaigoms, minėtoms Finansinio reglamento 185 straipsnyje1, nebent tai būtina atsižvelgiant į specifinius įmonės veiklos poreikius, atsirandančius visų pirma dėl poreikio veiksmingai ir laiku sujungti Bendrijos ir nacionalinį finansavimą MTP veiklai remti. Norint priimti visas nuo Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 nukrypstančias taisykles, reikėtų gauti išankstinį Komisijos sutikimą. Apie tokius nukrypimus reikėtų pranešti biudžeto valdymo institucijai.

_____________________

1 OL L 357, 2002 12 31, p. 72.

_____________________

OL L 357, 2002 12 31, p. 72. klaidų ištaisymas OL L 2, 2003 1 7, p. 39.

Pagrindimas

Turėtų būti kuo mažiau nukrypstama nuo Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 nuostatų. Bendroji įmonė turi pateikti neabejotinų įrodymų, kad tik tokiu nukrypimu galima užtikrinti deramą įmonės veiklą neperžengiant jos steigiamajame reglamente numatytų ribų.

Pakeitimas 6

1 straipsnio 1 dalis

1. Siekiant įgyvendinti nanoelektronikos bendrą technologijų iniciatyvą (toliau – BTI) laikotarpiui iki 2017 m. gruodžio 31 d., kaip apibrėžta Sutarties 171 straipsnyje, įsteigiama bendroji įmonė (toliau – bendroji įmonė ENIAC). Šis laikotarpis gali būti pratęstas persvarsčius šį reglamentą.

1. Siekiant įgyvendinti nanoelektronikos bendrą technologijų iniciatyvą (toliau – BTI) laikotarpiui iki 2017 m. gruodžio 31 d., kaip apibrėžta Sutarties 171 straipsnyje, įsteigiama bendroji įmonė (toliau – bendroji įmonė ENIAC). Šis laikotarpis gali būti pratęstas persvarsčius šį reglamentą. Bendroji įmonė ENIAC – tai įstaiga, įkurta pagal Finansinio reglamento 185 straipsnį ir 2006 m. gegužės 17 d. TIS 47 punktą.

Pagrindimas

Žr. 3 pakeitimą.

Pakeitimas 7

6 straipsnio pavadinimas ir 1 dalis

Finansinis reglamentas

1. Bendroji įmonė ENIAC priima specialias finansines taisykles, pagrįstas reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 principais. Jos gali skirtis nuo to reglamento, kai to reikia atsižvelgiant į specifinius bendrosios įmonės ENIAC veiklos poreikius, su sąlyga, kad iš anksto bus gautas Komisijos sutikimas.

Finansinės taisyklės

1. Bendrajai įmonei ENIAC taikomos finansinės taisyklės negali nukrypti nuo Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002, nebent to reikia atsižvelgiant į specifinius įmonės veiklos poreikius, su sąlyga, kad iš anksto bus gautas Komisijos sutikimas. Biudžeto valdymo institucijai pranešama apie tokius nukrypimus.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 8

12 straipsnio 4 dalis

4. Bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo sprendimą bendrosios įmonės ENIAC finansinėse taisyklėse numatyta tvarka priima Europos Parlamentas Tarybai rekomendavus.

4. Bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo sprendimą bendrosios įmonės ENIAC finansinėse taisyklėse numatyta tvarka priima Europos Parlamentas, atsižvelgdamas į Tarybos rekomendaciją.

Pagrindimas

See Amendment 4.

Pakeitimas 9

17 straipsnis

Bendroji įmonė ENIAC su Belgija sudaro susitarimą dėl priėmimo, susijusį su biuro patalpų suteikimu, privilegijomis bei imunitetu ir kita parama, kurią Belgija teiks bendrajai įmonei ENIAC.

Bendroji įmonė ENIAC su Belgija sudaro priėmimo susitarimą dėl priimančiosios šalies pagalbos, susijusios su biuro patalpų suteikimu, privilegijomis bei imunitetu ir kita parama, kurią Belgija teiks bendrajai įmonei ENIAC.

Pagrindimas

Turėtų būti aiškiai nustatyta, kad priimančioji šalis, kurioje įsisteigusi agentūra ar panaši Bendrijos įstaiga, turėtų suteikti finansinę ir kitą reikiamą pagalbą, kad būtų palengvintas Bendrijos institucijos įsikūrimas ir veikla.

Pakeitimas 10

Priedo 1 straipsnio 3 dalis

3. Bendroji įmonė ENIAC įsteigiama nuo šių įstatų paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje laikotarpiui, pasibaigsiančiam 2017 m. gruodžio 31 d.

3. Bendroji įmonė ENIAC įsteigiama nuo šių įstatų paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje laikotarpiui, pasibaigsiančiam 2017 m. gruodžio 31 d. Bendroji įmonė ENIAC – tai įstaiga, įkurta pagal Finansinio reglamento 185 straipsnį ir 2006 m. gegužės 17 d. TIS 47 punktą.

Pagrindimas

Žr. 3 pakeitimą.

Pakeitimas 11

Priedo 6 straipsnio 1 dalies g punktas

(g) Sprendimai priimami bent 75 % balsų dauguma, jeigu šiuose įstatuose aiškiai nenurodyta kitaip. Bendrija turi veto teisę visiems sprendimams, priimtiems šios Valdybos ir susijusiems su jos finansinio įnašo panaudojimu, natūrinių įnašų vertinimo metodika ir bet kokiais šių įstatų pakeitimais ir bendrosios įmonės ENIAC finansiniu reglamentu.

(g) Sprendimai priimami bent 75 % balsų dauguma, jeigu šiuose įstatuose aiškiai nenurodyta kitaip. Bendrija turi veto teisę visiems sprendimams, priimtiems šios Valdybos ir susijusiems su jos finansinio įnašo panaudojimu, natūrinių įnašų vertinimo metodika ir bet kokiais šių įstatų pakeitimais ir bendrosios įmonės ENIAC finansinėmis taisyklėmis.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 12

Priedo 6 straipsnio 2 dalies c punktas

(c) tvirtina bendrosios įmonės ENIAC finansinį reglamentą pagal šių įstatų 12 straipsnį;

(c) tvirtina bendrosios įmonės ENIAC finansines taisykles pagal šių įstatų 12 straipsnį, pasikonsultavusi su Komisija;

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 13

Priedo 9 straipsnio 3 dalies k punktas

(k) prireikus vykdyti projekto dalyvių finansinį auditą tiesiogiai arba per nacionalines viešąsias institucijas laikantis bendrosios įmonės ENIAC finansinio reglamento;

(k) prireikus vykdyti projekto dalyvių finansinį auditą tiesiogiai arba per nacionalines viešąsias institucijas laikantis bendrosios įmonės ENIAC finansinių taisyklių;

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 14

Priedo 9 straipsnio 4 dalies f punktas

(f) kvietimų į konkursus dėl bendrajai įmonei ENIAC reikalingų prekių ir (arba) paslaugų tvarkymą pagal bendrosios įmonės ENIAC finansinį reglamentą.

(f) kvietimų į konkursus dėl bendrajai įmonei ENIAC reikalingų prekių ir (arba) paslaugų tvarkymą pagal bendrosios įmonės ENIAC finansinių taisyklių.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 15

Priedo 9 straipsnio 5 dalis

5. Nefinansines sekretoriato užduotis bendroji įmonė ENIAC gali pagal sutartis perduoti vykdyti išorės paslaugų teikėjams. Tokios sutartys sudaromos vadovaujantis bendrosios įmonės ENIAC finansiniu reglamentu.

5. Nefinansines sekretoriato užduotis bendroji įmonė ENIAC gali pagal sutartis perduoti vykdyti išorės paslaugų teikėjams. Tokios sutartys sudaromos vadovaujantis bendrosios įmonės ENIAC finansinėmis taisyklėmis.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 16

Priedo 12 straipsnis

Finansinis reglamentas

1. Bendrosios įmonės ENIAC finansinį reglamentą priima Valdyba.

Finansinės taisyklės

1. Bendrosios įmonės ENIAC finansines taisykles priima Valdyba.

2. Finansinis reglamentas grindžiamas finansinio pagrindų reglamento principais1; į jį įtraukiamos bendrosios įmonės ENIAC biudžeto planavimo ir įvykdymo nuostatos. Finansinis reglamentas gali skirtis nuo finansinio pagrindų reglamento, kai to reikia atsižvelgiant į specifinius bendrosios įmonės ENIAC veiklos poreikius, su sąlyga, kad iš anksto bus gautas Komisijos sutikimas.

2. Bendrosios įmonės ENIAC finansinės taisyklės negali nukrypti nuo Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002, nebent to reikia atsižvelgiant į specifinius įmonės veiklos poreikius. Norint priimti visas nuo Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 nukrypstančias taisykles reikalingas išankstinis Komisijos sutikimas. Apie tokius nukrypimus pranešama biudžeto valdymo institucijai.

3. Bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo sprendimą tvarka, kuri numatoma bendrosios įmonės ENIAC finansiniame reglamente, priima Europos Parlamentas Tarybai rekomendavus.

3. Bendrosios įmonės ENIAC biudžeto įvykdymo sprendimą priima Europos Parlamentas, atsižvelgdamas į Tarybos rekomendaciją.

_____________

2002 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamentas (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 dėl finansinio pagrindų reglamento, skirto įstaigoms, minėtoms Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento 185 straipsnyje, OL L 357, 2002 12 31, p. 72; klaidų ištaisymas OL L 2, 2003 1 7, p. 39.

 

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 17

Priedo 13 straipsnio 6 dalis

6. Bendrosios įmonės laikinoji atskaitomybė pateikiama Komisijai ir Europos Bendrijų Audito Rūmams (toliau – Audito Rūmai) per du mėnesius nuo kiekvienų finansinių metų pabaigos. Audito rūmai iki birželio 15 dienos skaičiuojant nuo kiekvienų finansinių metų pabaigos pateikia savo pastabas dėl bendrosios įmonės laikinosios atskaitomybės.

6. Bendrosios įmonės laikinoji atskaitomybė pateikiama Komisijai, Europos Bendrijų Audito Rūmams (toliau – Audito Rūmai) ir biudžeto valdymo institucijai per du mėnesius nuo kiekvienų finansinių metų pabaigos. Audito Rūmai iki birželio 15 dienos skaičiuojant nuo kiekvienų finansinių metų pabaigos pateikia savo pastabas dėl bendrosios įmonės laikinosios atskaitomybės.

Pagrindimas

Atskaitomybė ir balansas turi būti perduoti abiem biudžeto valdymo institucijoms susipažinti.

Pakeitimas 18

Priedo 14 straipsnio 3 dalis

3. Siekdama sudaryti galimybes projektams įgyvendinti ir viešajam finansavimui suteikti, bendroji įmonė ENIAC sudaro administracinius susitarimus su nacionaliniais subjektais, tuo tikslu paskirtais ENIAC valstybių narių, vadovaujantis bendrosios įmonės ENIAC finansiniu reglamentu.

3. Siekdama sudaryti galimybes projektams įgyvendinti ir viešajam finansavimui suteikti, bendroji įmonė ENIAC sudaro administracinius susitarimus su nacionaliniais subjektais, tuo tikslu paskirtais ENIAC valstybių narių, vadovaujantis bendrosios įmonės ENIAC finansinėmis taisyklėmis.

Pagrindimas

Žr. 5 pakeitimą.

Pakeitimas 19

Priedo 17 straipsnio 1 dalis

1. Darbuotojų ištekliai nustatomi darbuotojų plane, pateikiamame metiniame biudžeto plane.

1. Darbuotojų ištekliai nustatomi darbuotojų plane, pateikiamame metiniame biudžeto plane, ir Komisija juos kartu su Europos Sąjungos preliminariu biudžeto projektu perduoda Europos Parlamentui bei Tarybai.

Pagrindimas

Pagal dabartinę jau įsteigtoms bendrosioms įmonėms galiojančią tvarką Komisija turėtų skelbti bendrosios įmonės ENIAC darbuotojų planą kartu su preliminariu biudžeto projektu.

Pakeitimas 20

Priedo 22 straipsnio 3 dalis

3. Pasiūlymus iš dalies keisti šiuos įstatus pagal 6 straipsnio nuostatas patvirtina Valdyba ir pateikia Komisijai, kad ji priimtų sprendimą.

3. Pasiūlymus iš dalies keisti šiuos įstatus pagal 6 straipsnio nuostatas patvirtina Valdyba ir pateikia Komisijai, kad ši priimtų sprendimą, pasikonsultavusi su Europos Parlamentu..

Pagrindimas

Kai norima priimti svarbius bendrųjų įmonių įstatų pakeitimus, turi būti konsultuojamasi su Europos Parlamentu.

PROCEDŪRA

Pavadinimas

Bendrosios įmonės ENIAC steigimas

Nuorodos

COM(2007)0356 - C6-0275/2007 - 2007/0122(CNS)

Atsakingas komitetas

ITRE

Nuomonę pateikė

       Paskelbimo plenariniame posėdyje data

BUDG

24.9.2007

 

 

 

Nuomonės referentė

       Paskyrimo data

Jutta Haug

20.9.2004

 

 

Svarstymas komitete

12.11.2007

 

 

 

Priėmimo data

12.11.2007

 

 

 

Galutinio balsavimo rezultatai

+:

–:

0:

15

0

0

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavę nariai

Reimer Böge, Gérard Deprez, Valdis Dombrovskis, Brigitte Douay, James Elles, Salvador Garriga Polledo, Catherine Guy-Quint, Jutta Haug, Alain Lamassoure, Janusz Lewandowski, Vladimír Maňka, Margaritis Schinas, László Surján, Gary Titley, Kyösti Virrankoski

  • [1]  OL L 412, 2006 12 30, p. 1.
  • [2]  OL L 400, 2006 12 30, p. 66–241.
  • [3]  Išlaidos 09 04 01 30 „BTI ENIAC mokslinių tyrimų ir plėtros veikla“.
  • [4]  Mokėjimų asignavimai skaičiuojami remiantis vidutine projektų trukme (3 metai) ir mokėjimais per 4 metus, iš kurių 30 % atliekama pirmaisiais metais (avansinis mokėjimas), 10 % – ketvirtaisiais metais, ir 30 % − antraisiais bei trečiaisiais metais
  • [5]  Išlaidos, skirtos apmokėti BTI veiklos išlaidas.
  • [6]  Išlaidos 09 04 01 40 „ENIAC BTI rėmimo išlaidos“.
  • [7]  Orientacinė suma – tai Komisijos finansinio įnašo į bendrąją įmonę ENIAC suma, kaip nustatyta teisiniame dokumente (450 mln. eurų).

PROCEDŪRA

Pavadinimas

Bendrosios įmonės ENIAC steigimas

Nuorodos

KOM(2007)0356 - C6-0275/2007 - 2007/0122(CNS)

Konsultacijos su EP data

10.9.2007

Atsakingas komitetas

       Paskelbimo plenariniame posėdyje data

ITRE

24.9.2007

Nuomonę teikiantis (-ys) komitetas (-ai)

       Paskelbimo plenariniame posėdyje data

BUDG

24.9.2007

CONT

24.9.2007

IMCO

24.9.2007

 

Nuomonė nepareikšta

       Nutarimo data

CONT

17.7.2007

IMCO

16.7.2007

 

 

Pranešėjas(-ai)

       Paskyrimo data

Nikolaos Vakalis

16.7.2007

 

 

Svarstymas komitete

5.11.2007

22.11.2007

 

 

Priėmimo data

22.11.2007

 

 

 

Galutinio balsavimo rezultatai

+:

–:

0:

32

0

1

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavę nariai

Jan Březina, Philippe Busquin, Jerzy Buzek, Jorgo Chatzimarkakis, Giles Chichester, Den Dover, Nicole Fontaine, Adam Gierek, Norbert Glante, Umberto Guidoni, András Gyürk, Erna Hennicot-Schoepges, Ján Hudacký, Romana Jordan Cizelj, Anne Laperrouze, Angelika Niebler, Reino Paasilinna, Miloslav Ransdorf, Vladimír Remek, Herbert Reul, Teresa Riera Madurell, Paul Rübig, Andres Tarand, Radu Ţîrle, Catherine Trautmann, Nikolaos Vakalis, Alejo Vidal-Quadras

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavęs (-ę) pavaduojantis (-ys) narys (-iai)

Pilar Ayuso, Etelka Barsi-Pataky, Avril Doyle, Vladimir Urutchev, Lambert van Nistelrooij

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavęs (-ę) pavaduojantis (-ys) narys (-iai) (178 straipsnio 2 dalis)

Carl Schlyter

Pateikimo data

29.11.2007