Pranešimas - A6-0198/2008Pranešimas
A6-0198/2008

PRANEŠIMAS dėl Parlamento darbo tvarkos taisyklių dalinio pakeitimo, susijusio su Komisijos patvirtinimu

29.5.2008 - (2007/2128(REG))

Konstitucinių reikalų komitetas
Pranešėjas: Andrew Nicholas Duff

Procedūra : 2007/2128(REG)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga :  
A6-0198/2008
Pateikti tekstai :
A6-0198/2008
Debatai :
Priimti tekstai :

PASIŪLYMAS DĖL EUROPOS PARLAMENTO SPRENDIMO

dėl Parlamento darbo tvarkos taisyklių dalinio pakeitimo, susijusio su Komisijos patvirtinimu

(2007/2128(REG))

Europos Parlamentas,

–   atsižvelgdamas į Pirmininko 2006 m. gruodžio 14 d. laišką,

–   atsižvelgdamas į savo 2005 m. gruodžio 1 d. rezoliuciją dėl Europos Komisijos tvirtinimo gairių[1],

–   atsižvelgdamas į Darbo tvarkos taisyklių 201 ir 202 straipsnius,

–   atsižvelgdamas į Konstitucinių reikalų komiteto pranešimą (A6‑0198/2008),

1.  nusprendžia iš dalies pakeisti savo Darbo tvarkos taisykles, kaip nurodyta toliau;

2.  primena, kad šie pakeitimai įsigalioja pirmą kitos sesijos dieną;

3.  paveda Pirmininkui perduoti šį sprendimą Tarybai ir Komisijai susipažinti.

Pakeitimas  1

Parlamento darbo tvarkos taisyklės

99 straipsnio 2 dalis

Dabartinis tekstas

Pakeitimas

2. Komitetas pakviečia kandidatą padaryti pareiškimą ir atsakyti į klausimus.

2. Komitetas pakviečia paskirtąjį Komisijos narį padaryti pareiškimą ir atsakyti į klausimus. Klausymai rengiami taip, kad paskirtieji Komisijos nariai galėtų pateikti Parlamentui visą reikalingą informaciją. Su klausymų rengimu susijusios nuostatos pateikiamos Darbo tvarkos taisyklių priede1.

 

1 Žr. XVI b priedą.

Pakeitimas  2

Parlamento darbo tvarkos taisyklės

99 straipsnio 6 dalis

Dabartinis tekstas

Pakeitimas

6. Komisijos kadencijos metu pasikeitus jos sudėčiai atitinkami Komisijos nariai kviečiami atvykti į komitetus, atsakingus už jų kompetencijos sritį.

6. Komisijos kadencijos metu įvykus svarbiems jos sudėties pokyčiams, prireikus užpildyti atsiradusį laisvą postą ar skiriant naują Komisijos narį į ES įstojus naujai valstybei narei, atitinkami Komisijos nariai kviečiami atvykti į komitetus, atsakingus už jų kompetencijos sritį remiantis 2 dalimi.

Pakeitimas  3

Parlamento darbo tvarkos taisyklės

XVIb priedas (naujas)

Dabartinis tekstas

Pakeitimas

XVIb PRIEDAS

 

Komisijos tvirtinimo gairės

 

1. Parlamentui balsuojant dėl pritarimo Komisijos sudėčiai, taikomi šie principai, kriterijai ir nuostatos:

 

a) Vertinimas

 

Parlamentas įvertina paskirtuosius Komisijos narius, atsižvelgdamas į jų bendrą kompetenciją, įsipareigojimus Europai ir asmeninį nepriklausomumą. Jis vertina su atitinkamu postu susijusias žinias ir komunikavimo įgūdžius.

 

Parlamentas ypatingai atsižvelgia į lyčių pusiausvyrą. Jis gali pareikšti nuomonę dėl išrinktojo pirmininko siūlomo pareigų pagal postus padalijimo.

 

Parlamentas gali paprašyti bet kokios informacijos, kurios reikia siekiant priimti sprendimą dėl paskirtųjų Komisijos narių tinkamumo. Jis tikisi, kad bus atskleista visa su finansiniais interesais susijusi informacija.

 

b) Klausymai

 

Kiekvienas paskirtasis Komisijos narys kviečiamas dalyvauti atitinkamo komiteto arba komitetų posėdžiuose viename klausyme. Klausymai yra vieši.

 

Klausymus bendrai organizuoja Pirmininkų sueiga ir Komitetų pirmininkų sueiga. Mišrių kompetencijų postų atveju suderinama, kad klausymams būtų paskirti tinkami komitetai. Yra trys galimybės:

 

(i) jeigu paskirtojo Komisijos nario postas susijęs tik su vieno Parlamento komiteto kompetencijos sritimi, paskirtąjį Komisijos narį išklauso tik tas komitetas,

 

(ii) jeigu paskirtojo Komisijos nario postas daugiau ar mažiau vienodai susijęs su kelių Parlamento komitetų kompetencijos sritimis, paskirtąjį Komisijos narį kartu išklauso tie keli komitetai, ir

 

(iii) jeigu paskirtojo Komisijos nario postas iš esmės susijęs su vieno komiteto kompetencijos sritimi ir tik nedideliu mastu su bent dar vieno Parlamento komiteto kompetencijos sritimi, paskirtąjį Komisijos narį išklauso pagrindinio atsakingo komiteto nariai, o kito komiteto ar kitų komitetų nariai kviečiami dalyvauti klausyme.

 

Derinant šiuos dalykus, visapusiškai konsultuojamasi su išrinktuoju Komisijos pirmininku.

 

Komitetai, likus pakankamai laiko iki klausymų pradžios, raštu pateikia klausimus paskirtiesiems Komisijos nariams. Vienas atsakingas komitetas raštu gali pateikti ne daugiau kaip penkis esminius klausimus.

 

Klausymai vyksta tokiomis aplinkybėmis ir sąlygomis, kuriomis paskirtieji Komisijos nariai turi vienodą ir nešališkai suteikiamą galimybę prisistatyti ir išreikšti savo nuomonę.

 

Paskirtieji Komisijos nariai pakviečiami padaryti ne ilgesnį kaip dvidešimties minučių įžanginį pranešimą žodžiu. Rengiant klausymus siekiama, kad užsimegztų pliuralistinis politinis paskirtųjų Komisijos narių ir Parlamento narių dialogas. Prieš klausymo pabaigą paskirtiesiems Komisijos nariams suteikiama galimybė padaryti glaustą baigiamąjį pranešimą.

 

c) Įvertinimas

 

Indeksuotas klausymų vaizdo įrašas pateikiamas visuomenei per 24 valandas.

 

Pasibaigus klausymams, komitetai nedelsdami susirenka ir įvertina kiekvieną paskirtąjį Komisijos narį. Šie posėdžiai yra uždari. Komitetų prašoma pateikti savo nuomonę dėl to, ar paskirtieji Komisijos nariai turi tinkamą kvalifikaciją būti Komisijos nariais ir eiti tas ypatingas pareigas, į kurias jie paskirti. Jeigu komitetui nepavyksta pasiekti bendro sutarimo kuriuo nors iš šių dviejų punktų, komiteto pirmininkas kaip paskutinę priemonę kviečia slaptai balsuoti dėl abiejų sprendimų. Komitetų vertinimai paskelbiami ir pristatomi jungtiniame Pirmininkų sueigos ir Komitetų pirmininkų sueigos posėdyje, kuris yra uždaras. Pasikeitus nuomonėmis ir, jeigu nenusprendžiama prašyti daugiau informacijos, Pirmininkų sueiga ir Komitetų pirmininkų sueiga skelbia klausymų pabaigą.

 

Išrinktasis Komisijos pirmininkas per Parlamento posėdį, į kurį pakviečiama visa Taryba, pristato visą Komisijos narių kolegiją ir jų programą. Po pristatymo vyksta diskusijos. Siekiant užbaigti diskusijas, bet kuri frakcija arba mažiausiai keturiasdešimt Parlamento narių gali pateikti pasiūlymą dėl rezoliucijos. Taikoma 103 straipsnio 3, 4 ir 5 dalys. Pasibaigus balsavimui dėl pasiūlymo dėl rezoliucijos, Parlamentas balsuoja, pritarti ar nepritarti išrinktojo Komisijos pirmininko ir paskirtųjų Komisijos narių kaip organo paskyrimui. Sprendimą Parlamentas priima remdamasis vardiniu būdu balsavusiųjų daugumos nuomone. Parlamentas gali balsavimą atidėti iki kito posėdžio.

 

2. Jeigu keičiasi Komisijos sudėtis arba iš esmės perskirstomi postai Komisijos kadencijos metu, taikomos šios nuostatos:

 

a) kai reikia užpildyti dėl atsistatydinimo, privalomo išėjimo į pensiją ar dėl mirties atvejo atsiradusią laisvą vietą, Parlamentas nedelsdamas kviečia paskirtąjį Komisijos narį dalyvauti klausyme tomis pačiomis sąlygomis, kokios nustatytos 1 dalyje;

 

b) kai į ES įstoja nauja valstybė narė, Parlamentas kviečia paskirtąjį Komisijos narį dalyvauti klausyme tomis pačiomis sąlygomis, kokios nustatytos 1 dalyje;

 

c) kai iš esmės pertvarkomi postai, susiję Komisijos nariai, prieš užimdami savo naujas pareigas, yra kviečiami dalyvauti atitinkamų atsakingų komitetų posėdžiuose.

 

Nukrypstant nuo 1 dalies c punkto trečioje pastraipoje nustatytos procedūros, kai plenarinio posėdžio metu balsuojama tik dėl vieno Komisijos nario paskyrimo, taikomas slaptas balsavimas.

(Šiame pakeitime iš dalies pateikiamas Europos parlamento rezoliucijos dėl Komisijos patvirtinimo gairių (OL C 285 E, 2006 11 22, p. 137) tekstas.

Pagrindimas

Pakeitime siūlomos naujos su slaptu balsavimu susijusios nuostatos: pirma, komitetų etapu, kai tvirtinant Komisijos sudėtį komitetas kitaip negali pasiekti sutarimo (1 dalies c punktas); ir, antra, kai plenariniame posėdyje sprendžiama tik dėl vieno Komisijos nario tvirtinimo (2 dalies c punktas). Be to, dabar klausymų trukmė nėra aiškiai apibrėžta (1 dalies b punktas).

  • [1]  OJ C 285 E, 2006 11 22, p. 137.

GALUTINIO BALSAVIMO KOMITETE REZULTATAI

Priėmimo data

27.5.2008

 

 

 

Galutinio balsavimo rezultatai

+:

–:

0:

24

0

0

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavę nariai

Jim Allister, Richard Corbett, Brian Crowley, Hanne Dahl, Andrew Duff, Ingo Friedrich, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Timothy Kirkhope, Jo Leinen, Íñigo Méndez de Vigo, Ashley Mote, Borut Pahor, Rihards Pīks, József Szájer, Johannes Voggenhuber

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavęs (-ę) pavaduojantis (-ys) narys (-iai)

Graham Booth, Costas Botopoulos, Klaus Hänsch, György Schöpflin, Mauro Zani

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavęs (-ę) pavaduojantis (-ys) narys (-iai) (178 straipsnio 2 dalis)

Ingeborg Gräßle, Sepp Kusstatscher, Michael Henry Nattrass, Renate Weber