Ziņojums - A7-0013/2011Ziņojums
A7-0013/2011

IETEIKUMS par projektu Padomes lēmumam par Protokola parakstīšanu starp Eiropas Savienību, Šveices Konfederāciju un Lihtenšteinas Firstisti par Lihtenšteinas Firstistes pievienošanos Eiropas Kopienas un Šveices Konfederācijas nolīgumam attiecībā uz kritērijiem un mehānismiem, kas nosaka valsts atbildību par dalībvalstī vai Šveicē iesniegta lūguma pēc patvēruma izskatīšanu

1.2.2011 - (06242/2010 – C7‑0140/2010 – 2006/0252(NLE)) - ***

Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja
Referente: Monika Hohlmeier

Procedūra : 2006/0252(NLE)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls :  
A7-0013/2011
Iesniegtie teksti :
A7-0013/2011
Debates :
Pieņemtie teksti :

EIROPAS PARLAMENTA NORMATĪVĀS REZOLŪCIJAS PROJEKTS

par projektu Padomes lēmumam par Protokola parakstīšanu starp Eiropas Savienību, Šveices Konfederāciju un Lihtenšteinas Firstisti par Lihtenšteinas Firstistes pievienošanos Eiropas Kopienas un Šveices Konfederācijas nolīgumam attiecībā uz kritērijiem un mehānismiem, kas nosaka valsts atbildību par dalībvalstī vai Šveicē iesniegta lūguma pēc patvēruma izskatīšanu

(06242/2010 – C7‑0140/2010 – 2006/0252(NLE))

(Piekrišana)

Eiropas Parlaments,

–   ņemot vērā projektu Padomes lēmumam (06242/2010),

–   ņemot vērā projektu Protokolam starp Eiropas Kopienu, Šveices Konfederāciju un Lihtenšteinas Firstisti par Lihtenšteinas Firstistes pievienošanos Eiropas Kopienas un Šveices Konfederācijas nolīgumam attiecībā uz kritērijiem un mehānismiem, kas nosaka valsts atbildību par dalībvalstī vai Šveicē iesniegta lūguma pēc patvēruma izskatīšanu,

–   ņemot vērā piekrišanas pieprasījumu, ko Padome iesniegusi saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 78. panta 2. punkta e) apakšpunktu un 218. panta 6. punkta otrās daļas a) apakšpunktu (C7‑0140/2010),

–   ņemot vērā Parlamenta 2008. gada 8. jūlija nostāju[1] attiecībā uz Komisijas priekšlikumu (COM(2006)0754),

–   ņemot vērā Reglamenta 81. pantu un 90. panta 8. punktu,

–   ņemot vērā Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas ieteikumu (A7‑0013/2010),

1.  sniedz piekrišanu protokola noslēgšanai;

2.  uzdod priekšsēdētājam nosūtīt šo nostāju Padomei un Komisijai, kā arī dalībvalstu, Šveices un Lihtenšteinas Firstistes valdībām un parlamentiem.

  • [1]  OV C 294E, 3.12.2009., 100. lpp.

PASKAIDROJUMS

Nolīgums, kas 2004. gada 26. oktobrī parakstīts ar Šveices Konfederāciju attiecībā uz kritērijiem un mehānismiem, kas nosaka valsts atbildību par dalībvalstī vai Šveicē iesniegta lūguma pēc patvēruma izskatīšanu („Dublinas nolīgums ar Šveici”) paredz iespējamu Lihtenšteinas pievienošanos Dublinas tiesību aktu kopumam, parakstot protokolu.

Pēc tam, kad starp Šveici un Lihtenšteinu vairākas desmitgades ir pastāvējusi atvērtu robežu politika attiecībā uz personu pārvietošanos, Lihtenšteina 2001. gadā paudusi interesi noslēgt Dublinas nolīgumu ar Šveici. Tomēr Lihtenšteina nebija asociēta sarunās ar Šveici, jo nebija noslēgts nolīgums par uzkrājumu aplikšanu ar nodokļiem starp Eiropas Kopienu un Lihtenšteinu.

Pēc šāda nolīguma noslēgšanas un stāšanās spēkā starp Eiropas Kopienu un Lihtenšteinu šī valsts 2005. gada 10. jūnijā apstiprināja savu vēlmi pievienoties Dublinas tiesību aktu kopumam.

Padome 2006. gada 27. februārī piešķīra Komisijai pilnvaras uzsākt sarunas ar Lihtenšteinu un Šveici. Sarunas tika pabeigtas 2006. gada 21. jūnijā, un tika parafēts protokola projekts par Lihtenšteinas pievienošanos Dublinas nolīgumam ar Šveici.

Konsultācijas Eiropas Parlamentā

Eiropas Komisijas 2006. gada 4. decembra priekšlikums protokolam par Lihtenšteinas pievienošanos balstās uz Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 300. panta 3. punkta 1. apakšpunktu, kas ir šā priekšlikuma juridiskais pamats, un tas paredz apspriešanos ar Eiropas Parlamentu.

Eiropas Parlaments 2008. gada 8. jūlija atzinumā par Komisijas priekšlikumu pieprasījis mainīt juridisko pamatu šim Padomes lēmumam. Parlaments uzskata, ka Padomes lēmumam vajadzētu būt balstītam uz 300. panta 3. punkta 2. apakšpunktu. 300. panta 3. punkta 2. apakšpunkts paredzēja Parlamenta piekrišanu nevis tikai apspriešanos ar to.

Neņemot vērā to, ka Padome 2008. gada 28. februārī parakstīja protokolu ar zināmiem noteikumiem, protokols tomēr pagaidām netika noslēgts, jo bija atšķirīgi viedokļi attiecībā uz juridiskajiem pamatiem.

Stājoties spēkā Lisabonas līgumam 2009. gada 1. decembrī, Eiropas Kopiena tika aizstāta ar Eiropas Savienību, un turklāt vēl no tā izrietēja izmaiņas procedūrā asociācijas nolīgumu noslēgšanai.

Saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 216. panta 6. punkta 2. apakšpunkta a) punktu asociācijas nolīguma noslēgšanai vienmēr ir vajadzīga Eiropas Parlamenta piekrišana. Atbilstoši šim noteikumam Eiropas Parlaments atkārtoti izskata priekšlikumu Padomes lēmumam par protokola noslēgšanu, ar ko Lihtenšteina pievienojās Dublinas nolīgumam ar Šveici.

Referentes nostāja

Referente atzinīgi vērtē to, ka Eiropas Parlaments atkārtoti izskata projektu Padomes lēmumam un tādējādi ir iesaistīts sarunu turpinājumā par Lihtenšteinas pievienošanos Dublinas nolīgumam ar Šveici. Kā jau pirmajā lasījumā Parlaments ir pieprasījis, protokola noslēgšanai ar Lihtenšteinu ir nepieciešams saņemt Eiropas Parlamenta piekrišanu.

Referente atbalsta protokola noslēgšanu. Ņemot vērā to, ka sarunas ar Lihtenšteinu ir veiksmīgi pabeigtas, kā arī nu jau grozīto juridisko pamatu, referente iesaka sniegt piekrišanu.

KOMITEJAS GALĪGAIS BALSOJUMS

Pieņemšanas datums

26.1.2011

 

 

 

Galīgais balsojums

+:

–:

0:

42

4

3

Komitejas locekļi, kas bija klāt galīgajā balsošanā

Sonia Alfano, Roberta Angelilli, Rita Borsellino, Emine Bozkurt, Simon Busuttil, Philip Claeys, Carlos Coelho, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Cornelia Ernst, Tanja Fajon, Kinga Göncz, Nathalie Griesbeck, Sylvie Guillaume, Ágnes Hankiss, Anna Hedh, Salvatore Iacolino, Sophia in ‘t Veld, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Timothy Kirkhope, Juan Fernando López Aguilar, Clemente Mastella, Véronique Mathieu, Louis Michel, Claude Moraes, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papanikolaou, Carmen Romero López, Judith Sargentini, Birgit Sippel, Csaba Sógor, Renate Sommer, Rui Tavares, Wim van de Camp, Daniël van der Stoep, Axel Voss, Renate Weber, Tatjana Ždanoka

Aizstājēji, kas bija klāt galīgajā balsošanā

Edit Bauer, Ioan Enciu, Monika Hohlmeier, Stanimir Ilchev, Ádám Kósa, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Jean Lambert, Petru Constantin Luhan, Norica Nicolai, Raül Romeva i Rueda, Ernst Strasser, Marie-Christine Vergiat