Ziņojums - A7-0072/2012Ziņojums
A7-0072/2012

ZIŅOJUMS par Eiropas Parlamenta Reglamenta 87.a un 88. panta grozīšanu

27.3.2012 - (2009/2195(REG))

Konstitucionālo jautājumu komiteja
Referents: Carlo Casini


Procedūra : 2009/2195(REG)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls :  
A7-0072/2012
Iesniegtie teksti :
A7-0072/2012
Debates :
Pieņemtie teksti :

EIROPAS PARLAMENTA LĒMUMA PRIEKŠLIKUMS

par Eiropas Parlamenta Reglamenta 87.a un 88. panta grozīšanu

(2009/2195(REG))

Eiropas Parlaments,

–   ņemot vērā priekšsēdētāja 2009. gada 9. oktobra vēstuli,

–   ņemot vērā Līguma par Eiropas Savienības darbību 290. un 291. pantu,

–   ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 16. februāra Regulu (ES) Nr. 182/2011, ar ko nosaka normas un vispārīgus principus par dalībvalstu kontroles mehānismiem, kuri attiecas uz Komisijas īstenošanas pilnvaru izmantošanu[1],

–   ņemot vērā 2010. gada 5. maija rezolūciju par likumdošanas deleģēšanas pilnvarām[2],

–   ņemot vērā Reglamenta 211. un 212. pantu,

–   ņemot vērā Konstitucionālo jautājumu komitejas ziņojumu (A7-0072/2012),

1.  nolemj Reglamentā veikt turpmāk minētos grozījumus;

2.  atgādina, ka šie grozījumi stājas spēkā nākamās sesijas pirmajā dienā;

3.  uzdod priekšsēdētājam nosūtīt šo lēmumu zināšanai Padomei un Komisijai.

Grozījums Nr.  1

Eiropas Parlamenta Reglaments

87.a pants

Spēkā esošais teksts

Grozījums

Ja ar tiesību aktu Komisijai ir dotas pilnvaras papildināt vai grozīt atsevišķus nebūtiskus tiesību akta elementus, atbildīgā komiteja

1. Ja Komisija iesniedz Parlamentam deleģētu aktu, Parlamenta priekšsēdētājs to nodod komitejai, kas ir atbildīga par tiesību pamataktu, un tā var lemt par referenta iecelšanu viena vai vairāku deleģēto aktu izskatīšanai.

izskata visus deleģēto aktu projektus, ja tie ir atsūtīti Parlamentam pārbaudes veikšanai;

 

var Parlamentam ar rezolūcijas priekšlikumu iesniegt jebkādu piemērotu priekšlikumu saskaņā ar leģislatīvā akta noteikumiem.

 

Reglamenta 88. panta 1., 2. un 3. punkta noteikumus piemēro pēc analoģijas.

 

Grozījums Nr.  2

Eiropas Parlamenta Reglaments

87.a pants – 1.a punkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

1.a Parlamenta priekšsēdētājs plenārsēdē paziņo datumu, kurā deleģētais akts saņemts visās oficiālajās valodās, un termiņu, kurā var izteikt iebildumus. Minēto termiņu sāk skaitīt no šā datuma.

 

Paziņojumu publicē sēdes protokolā, norādot atbildīgās komitejas nosaukumu.

Grozījums Nr.  3

Eiropas Parlamenta Reglaments

87.a pants – 1.b punkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

1.b Atbildīgā komiteja, ievērojot tiesību pamatakta noteikumus un — ja tā to uzskata par vajadzīgu — pēc apspriešanās ar visām attiecīgajām komitejām var iesniegt Parlamentam argumentētu rezolūcijas priekšlikumu. Tajā norāda, vai Parlaments izsaka iebildumus pret deleģēto aktu. Ja rezolūcijas priekšlikumā ir iebildumi, izklāsta iebilšanas iemeslus un tajā var būt prasība, lai Komisija iesniedz jaunu deleģēto aktu, kurā būtu ņemti vērā Parlamenta ieteikumi.

Grozījums Nr.  4

Eiropas Parlamenta Reglaments

87.a pants – 1.c punkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

1.c Ja 10 darba dienas pirms tās sesijas sākuma, kurā trešdiena ir pirms dienas, kad beidzas 1.d punktā minētais termiņš, un vistuvāk tai, atbildīgā komiteja rezolūcijas priekšlikumu nav iesniegusi, politiskā grupa vai vismaz 40 deputāti var iesniegt rezolūcijas priekšlikumu par to, lai jautājumu iekļautu iepriekš minētās sesijas darba kārtībā.

Grozījums Nr.  5

Eiropas Parlamenta Reglaments

87.a pants – 1.d punkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

1.d Lēmumu par visiem iesniegtajiem rezolūciju priekšlikumiem Parlaments pieņem tiesību pamataktā paredzētajā termiņā ar balsu vairākumu, kā noteikts Līguma par Eiropas Savienības darbību 290. pantā.

 

Ja atbildīgā komiteja uzskata, ka saskaņā ar tiesību pamataktu ir nepieciešams pagarināt termiņu, kurā var izteikt iebildumus pret deleģēto aktu, atbildīgās komitejas priekšsēdētājs Parlamenta vārdā par šādu pagarinājumu informē Padomi un Komisiju.

Grozījums Nr.  6

Eiropas Parlamenta Reglaments

87.a pants – 1.e punkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

1.e Ja atbildīgā komiteja iesaka Parlamentam pirms tiesību pamataktā paredzētā termiņa beigām paziņot, ka tas neizteiks iebildumus pret deleģēto aktu,

 

– tā ar argumentētu vēstuli par to informē Komiteju priekšsēdētāju konferences priekšsēdētāju un iesniedz ieteikumu šajā sakarā;

 

ja nākamajā Komiteju priekšsēdētāju konferences sanāksmē vai, steidzamos gadījumos izmantojot rakstisku procedūru, iebildumi nav izteikti, tās priekšsēdētājs par to paziņo Parlamenta priekšsēdētājam, kas savukārt plenārsēdē iespējami drīz informē deputātus;

 

ja 24 stundu laikā pēc paziņošanas plenārsēdē kāda politiskā grupa vai vismaz 40 deputāti iebilst pret ieteikumu, par to balso;

 

ja tajā pašā termiņā iebildumi nav izteikti, ierosināto ieteikumu uzskata par apstiprinātu;

 

kad šāds ieteikums ir pieņemts, visi turpmākie priekšlikumi izteikt iebildumus pret deleģēto aktu nav pieņemami.

Pamatojums

Ir jānodrošina, ka ieteikumu izskata plenārsēdē iespējami drīz. Panta beigās vēlreiz tiek norādīts uz pienākumu informēt Padomi un Komisiju.

Grozījums Nr.  7

Eiropas Parlamenta Reglaments

87.a pants – 1.f punkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

1.f Atbildīgā komiteja, ievērojot tiesību pamatakta noteikumus, var uzņemties iniciatīvu iesniegt Parlamentam argumentētu rezolūcijas priekšlikumu, ar kuru pilnībā vai daļēji atsauc attiecīgajā aktā paredzēto pilnvaru deleģējumu. Parlaments lēmumu pieņem ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 290. pantā noteikto balsu vairākumu.

Grozījums Nr.  8

Eiropas Parlamenta Reglaments

87.a pants – 1.g punkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

1.g Parlamenta priekšsēdētājs informē Padomi un Komisiju par nostājām, kas pieņemtas saskaņā ar šo pantu.

Grozījums Nr.  9

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – virsraksts

Spēkā esošais teksts

Grozījums

Īstenošanas pasākumi

Īstenošanas akti un pasākumi

Pamatojums

Tā kā Parlaments vēlas, lai, pielāgojot spēkā esošos tiesību aktus, regulatīvie kontroles pasākumi kļūtu par deleģētajiem aktiem, šķiet pareizāk saglabāt formulējumu, kas skaidri nošķir LESD 291. pantam atbilstošos īstenošanas aktus no īstenošanas pasākumiem, kuriem pārejas posmā joprojām piemēro regulatīvo kontroles procedūru.

Grozījums Nr.  10

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – 1. punkts

Spēkā esošais teksts

Grozījums

1. Ja Komisija iesniedz Parlamentam īstenošanas pasākumu projektu, Parlamenta priekšsēdētājs nodod šo pasākumu projektu izskatīšanai komitejā, kuras kompetencē ietilpst tiesību akts, no kura izriet īstenošanas pasākumi. Ja pamata tiesību akta izskatīšanā bija piemērota komiteju iesaistīšanas procedūra, atbildīgā komiteja aicina visas iesaistītās komitejas paziņot savu viedokli mutiski vai vēstules veidā.

1. Ja Komisija iesniedz Parlamentam īstenošanas akta vai pasākuma projektu, Parlamenta priekšsēdētājs to nodod komitejai, kas ir atbildīga par tiesību pamataktu, un tā var lemt par referenta iecelšanu viena vai vairāku īstenošanas aktu vai pasākumu projektu izskatīšanai.

Grozījums Nr.  11

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – 2. punkts

Spēkā esošais teksts

Grozījums

2. Atbildīgās komitejas priekšsēdētājs nosaka komitejas locekļiem termiņu, kurā komiteja var izteikt iebildumus par pasākumu projektu. Komiteja var lemt par referenta iecelšanu no savu locekļu vai pastāvīgo aizstājēju vidus, ja tā uzskata, ka tas ir lietderīgi. Ja komitejai ir iebildumi pret pasākumu projektu, tā iesniedz rezolūcijas priekšlikumu, kurā pauž iebildumu pret pasākumu projekta pieņemšanu un kurā var arī norādīt izmaiņas, kas būtu jāveic pasākumu projektā.

2. Atbildīgā komiteja var iesniegt Parlamentam argumentētu rezolūcijas priekšlikumu, kurā norādīts, ka īstenošanas akta vai pasākuma projekts pārsniedz tiesību pamataktā paredzētās īstenošanas pilnvaras vai ka tas citu iemeslu dēļ neatbilst Savienības tiesību normām.

Ja Parlaments attiecīgajā termiņā, skaitot no pasākumu projekta saņemšanas dienas šādu rezolūciju pieņem, Parlamenta priekšsēdētājs prasa, lai Komisija šo pasākumu projektu atsauc vai groza, vai arī iesniedz priekšlikumu saskaņā ar atbilstošu likumdošanas procedūru.

 

Grozījums Nr.  12

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – 3. punkts

Spēkā esošais teksts

Grozījums

3. Ja pirms attiecīgā termiņa beigām nenotiek neviena sesija, uzskata, ka tiesības uz atbildi ir uzticētas atbildīgajai komitejai. Šo atbildi vēstules veidā komitejas priekšsēdētājs sniedz atbildīgajam Komisijas loceklim, un par to paziņo visiem Parlamenta deputātiem.

3. Rezolūcijas priekšlikumā var būt prasība, lai Komisija aktu, pasākumu vai akta vai pasākuma projektu atsauc, to groza, ņemot vērā Parlamenta izteiktos iebildumus, vai iesniedz jaunu likumdošanas priekšlikumu. Parlamenta priekšsēdētājs par pieņemto nostāju informē Padomi un Komisiju.

Grozījums Nr.  13

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – 4. punkts – ievaddaļa

Spēkā esošais teksts

Grozījums

4. Ja uz Komisijas paredzētajiem īstenošanas pasākumiem attiecas regulatīvajā kontroles procedūrā, 3. punktu nepiemēro, bet 1. un 2. punktu papildina šādi:

4. Ja uz Komisijas paredzētajiem īstenošanas pasākumiem attiecas regulatīvā kontroles procedūra, kura paredzēta Padomes 1999. gada 28. jūnija Lēmumā 1999/468/EK, ar ko nosaka Komisijai piešķirto ieviešanas pilnvaru īstenošanas kārtību, piemēro šādus papildu noteikumus:

Grozījums Nr.  14

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – 4. punkts – a apakšpunkts

Spēkā esošais teksts

Grozījums

a) kontroles laiku sāk skaitīt no brīža, kad pasākumu projekts ir iesniegts Parlamentam visās oficiālajās valodās. Ja piemēro īsāku termiņu (5.a panta 5. punkta b) apakšpunkts Padomes Lēmumā 1999/468/EK, ar ko nosaka Komisijai piešķirto ieviešanas pilnvaru īstenošanas kārtību) un steidzamos gadījumos (Padomes Lēmuma 1999/468/EK 5.a panta 6. punkts), ja vien atbildīgās komitejas priekšsēdētājs neiebilst, kontroles laiku sāk skaitīt no dienas, kad Parlaments ir saņēmis īstenošanas pasākumu galīgo projektu valodu versijās, kas iesniegtas tās komitejas locekļiem, kura izveidota saskaņā ar Lēmumu 1999/468/EK. Šādā gadījumā 146. pantu nepiemēro;

a) kontroles laiku sāk skaitīt no brīža, kad pasākumu projekts ir iesniegts Parlamentam visās oficiālajās valodās. Ja piemēro īsāku termiņu, nekā paredzēts Lēmuma 1999/468/EK 5.a panta 5. punkta b) apakšpunktā, un steidzamos gadījumos, kas minēti Lēmuma 1999/468/EK 5.a panta 6. punktā, ja vien atbildīgās komitejas priekšsēdētājs neiebilst, kontroles laiku sāk skaitīt no dienas, kad Parlaments ir saņēmis īstenošanas pasākumu galīgo projektu valodu versijās, kas iesniegtas tās komitejas locekļiem, kura izveidota saskaņā ar Lēmumu 1999/468/EK. Šādā gadījumā 146. pantu nepiemēro;

Grozījums Nr.  15

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – 4. punkts – aa  apakšpunkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

aa) ja īstenošanas pasākuma projekta pamatā ir Lēmuma 1999/468/EK 5.a panta 5. vai 6. punkts, kuros ir noteikti saīsināti termiņi Parlamenta iebildumu izteikšanai, atbildīgās komitejas priekšsēdētājs var iesniegt rezolūcijas priekšlikumu, kurā izteikti iebildumi pret pasākuma projekta pieņemšanu, ja atbildīgā komiteja noteiktajā termiņā nav varējusi sarīkot sanāksmi;

Grozījums Nr.  16

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – 4. punkts – b apakšpunkts

Spēkā esošais teksts

Grozījums

b) Parlaments ar deputātu balsu vairākumu var iebilst pret pasākumu projekta pieņemšanu, šos iebildumus pamatojot ar norādi, ka šis pasākumu projekts pārsniedz pamatdokumentā paredzētās ieviešanas pilnvaras, neatbilst pamatdokumenta mērķim vai saturam, vai arī ka tajā nav ievēroti subsidiaritātes vai proporcionalitātes principi;

b) Parlaments ar deputātu balsu vairākumu var iebilst pret īstenošanas pasākuma projekta pieņemšanu, norādot, ka šis projekts pārsniedz pamataktā paredzētās īstenošanas pilnvaras, neatbilst pamatakta mērķim vai saturam vai arī tajā nav ievērots subsidiaritātes princips vai proporcionalitātes princips;

Grozījums Nr.  17

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – 4. punkts – c apakšpunkts

Spēkā esošais teksts

Grozījums

c) ja pasākumu projekts pamatā ir Lēmuma 1999/468/EK 5.a panta 5. vai 6. punkts, kuros nosaka saīsinātu termiņu Parlamenta iebildumu iesniegšanai, atbildīgās komitejas priekšsēdētājs var iesniegt rezolūcijas priekšlikumu par iebildumiem pret pasākumu projekta pieņemšanu, ja attiecīgā komiteja nav varējusi sarīkot sanāksmi pieejamajā laikposmā.

svītrots

Grozījums Nr.  18

Eiropas Parlamenta Reglaments

88. pants – 4. punkts – ca apakšpunkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

ca) ja atbildīgā komiteja saistībā ar Komisijas pienācīgi pamatotu pieprasījumu argumentētā vēstulē iesaka Komiteju priekšsēdētāju konferences priekšsēdētājam, lai Parlaments pirms Lēmuma 1999/468/EK 5.a panta 3. punkta c) apakšpunktā un/vai 5.a panta 4. punkta e) apakšpunktā paredzētā parastā termiņa beigām paziņo, ka tas neizteiks iebildumus pret ierosināto pasākumu, piemēro 87.a panta 1.e punktā noteikto procedūru.

Grozījums Nr.  19

Eiropas Parlamenta Reglaments

88.a pants – virsraksts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

88.a pants

 

Izskatīšana, piemērojot komiteju iesaistīšanas procedūru vai komiteju kopīgo sanāksmju procedūru

Grozījums Nr.  20

Eiropas Parlamenta Reglaments

88.a pants – 1. punkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

1. Ja Parlaments tiesību pamataktu ir pieņēmis, piemērojot 50. pantā paredzēto procedūru, deleģēto aktu un īstenošanas aktu vai pasākumu projektu izskatīšanai piemēro šādus papildu noteikumus:

 

– deleģēto aktu vai īstenošanas akta vai pasākuma projektu nodod atbildīgajai komitejai un iesaistītajai komitejai;

 

– atbildīgās komitejas priekšsēdētājs nosaka termiņu, kurā iesaistītā komiteja var sagatavot priekšlikumus par jautājumiem, kas ietilpst tās ekskluzīvajā kompetencē vai abu komiteju kopīgajā kompetencē;

 

– ja deleģētais akts vai īstenošanas akta vai pasākuma projekts ir galvenokārt iesaistītās komitejas ekskluzīvajā kompetencē, atbildīgā komiteja iesaistītās komitejas priekšlikumus pārņem bez balsošanas. Ja tas tā nav noticis, Parlamenta priekšsēdētājs var atļaut iesaistītajai komitejai iesniegt Parlamentam rezolūcijas priekšlikumu.

Grozījums Nr.  21

Eiropas Parlamenta Reglaments

88.a pants – 2. punkts (jauns)

Spēkā esošais teksts

Grozījums

 

2. Ja Parlaments tiesību pamataktu ir pieņēmis, piemērojot 51. pantā paredzēto procedūru, deleģēto aktu un īstenošanas aktu vai pasākumu projektu izskatīšanai piemēro šādus papildu noteikumus:

 

– Parlamenta priekšsēdētājs pēc deleģētā akta vai īstenošanas akta vai pasākuma projekta saņemšanas nosaka par izskatīšanu atbildīgo komiteju vai kopīgi atbildīgās komitejas, ņemot vērā 51. pantā noteiktos kritērijus un iespējamas vienošanās starp attiecīgo komiteju priekšsēdētājiem;

 

– ja deleģētais akts vai īstenošanas akta vai pasākuma projekts ir nodots izskatīšanai saskaņā ar komiteju kopīgo sanāksmju procedūru, katra komiteja var prasīt sasaukt kopīgu sanāksmi rezolūcijas priekšlikuma izskatīšanai. Ja attiecīgo komiteju priekšsēdētāji vienošanos nepanāk, kopīgo sanāksmi sasauc Komiteju priekšsēdētāju konferences priekšsēdētājs.

Grozījums Nr.  22

Eiropas Parlamenta Reglaments

216. pants – 4. punkts

Spēkā esošais teksts

Grozījums

4. Šo kļūdas labojumu izsludina nākamajā sesijā. To uzskata par apstiprinātu, izņemot gadījumu, ja ne ilgāk kā 48 stundas pēc tā paziņošanas kāda no politiskajām grupām vai vismaz 40 deputāti nav iesnieguši pieprasījumu balsot par to. Ja kļūdas labojums netiek apstiprināts, to nosūta atpakaļ atbildīgajai komitejai, kura var ieteikt grozītu kļūdas labojumu vai izbeigt šo procedūru.

4. Šādu kļūdas labojumu izsludina nākamajā sesijā. To uzskata par apstiprinātu, izņemot gadījumu, ja ne ilgāk kā 24 stundas pēc tā paziņošanas kāda no politiskajām grupām vai vismaz 40 deputāti nav iesnieguši pieprasījumu balsot par to. Ja kļūdas labojums netiek apstiprināts, to nosūta atpakaļ atbildīgajai komitejai, kura var ieteikt grozītu kļūdas labojumu vai izbeigt šo procedūru.

Pamatojums

Tā kā tiesību aktu parakstīšana vienmēr notiek trešdienu pēcpusdienās, 48 stundu termiņš rada problēmas tiesību aktiem, saistībā ar kuriem ir jāizziņo, jāapstiprina un jāiekļauj kļūdas labojums un kuri juridisku vai politisku iemeslu dēļ Parlamenta priekšsēdētājam un Padomes priekšsēdētājam noteikti ir jāparaksta tajā pašā sesijā.

  • [1]  OV L 55, 28.2.2011., 13. lpp.
  • [2]  OV C 81E, 15.3.2011., 6. lpp.

PASKAIDROJUMS

Priekšvēsture

Līdz ar Lisabonas līguma stāšanos spēkā pilnībā mainījās komitoloģijas procedūra, proti, tā tika pārveidota par jaunu sistēmu, kas paredz pieņemt deleģētus aktus un īstenošanas aktus. Par 290. panta īstenošanu iestādes ir panākušas nesaistošu kopēju vienošanos[1]. LESD 291. pantā ir paredzēts pieņemt regulu, kurā „iepriekš paredz normas un vispārīgus principus par dalībvalstu kontroles mehānismiem, kas attiecas uz Komisijas īstenošanas pilnvaru piemērošanu”[2].

Pielāgojot Reglamentu šīm izmaiņām, kas izriet no Lisabonas līguma stāšanās spēkā, var arī reaģēt uz Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja pieprasījumu paredzēt procedūru, kurā tiktu izklāstīta deleģēta akta vai īstenošanas akta paātrināta pieņemšanas kārtība.

Jaunajā 87.a pantā, kā arī jaunajā 88. pantā ir noteikta kārtība, kas jāievēro vispārīgā gadījumā, proti, kad ir tikai atbildīgā komiteja un nav iesaistīto komiteju vai līdzatbildīgās komitejas. Kārtība, kas piemērojama gadījumos, kad ir asociētās komitejas vai līdzatbildīgā komiteja, ir izklāstīta jaunajā 88.a pantā.

Deleģētie akti (87.a pants)

Jaunā panta pirmajos trijos punktos ir noteikta kārtība, kas jāievēro, kad Komisija iesniedz Parlamentam deleģētu aktu. Panta 1. punktā ir noteikts, ka deleģēto aktu nodod komitejai, kas ir atbildīga par tiesību pamataktu, un ka tā var lemt par referenta iecelšanu. Panta 2. punktā saskaņā ar kopējās vienošanās 7. punktu ir noteikts brīdis, kad sākās laikposms, kurā var izteikt iebildumus, un 5. punktā ir noteikts, ka Parlaments pieņem lēmumu tiesību pamataktā paredzētajā termiņā ar LESD 290. pantā noteikto balsu vairākumu.

Lai gan parasti atbildīgajai komitejai pirmajai ir tiesības sākt iebildumu izteikšanas procedūru, tomēr tai nevajadzētu piešķirt monopoltiesības šajā jautājumā. Tādēļ 4. punktā Priekšsēdētāju konferencei ir dota iespēja jautājumu iekļaut plenārsēdes darba kārtības projektā, pamatojoties rezolūcijas priekšlikumu, ko iesniegusi politiskā grupa vai vismaz 40 deputāti.

Ir jānosaka kārtība, kādā Parlaments pirms tiesību pamataktā paredzētā termiņa beigām var paziņot par savu nodomu neizteikt iebildumus pret deleģēto aktu, kā tas paredzēts kopējās vienošanās 11. punktā, un tādējādi piešķirtu lēmumam zināmu juridisko noteiktību. Referents, izvēloties procedūru, lielā mērā ir ņēmis vērā Reglamenta 211. pantā noteikto procedūru, un paredzējis arī, ka lēmums neizteikt iebildumus nozīmē, ka visi turpmākie priekšlikumi izteikt iebildumus nav pieņemami.

Visbeidzot, pēdējā punktā ir izklāstīta kārtība, kādā tiek atsaukts pamataktā paredzētais pilnvaru deleģējums.

Īstenošanas akti (88. pants)

Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 16. februāra Regulā (ES) Nr. 182/2011, ar ko nosaka normas un vispārīgus principus par dalībvalstu kontroles mehānismiem, kuri attiecas uz Komisijas īstenošanas pilnvaru izmantošanu, kas pieņemta, pamatojoties uz LESD 291. panta 3. punktu, ir precizēta kārtība, kādā (Komisija vai atsevišķos gadījumos Padome) izmanto LESD 291. panta 2. punktā paredzētās īstenošanas pilnvaras.

Pielāgojot Reglamentu šiem jaunajiem noteikumiem, ir jāņem vērā ne tikai līdzība ar deleģētajiem aktiem paredzēto procedūru, bet arī vairākas īpatnības.

Pirms Lisabonas līguma stāšanās spēkā Komisijas īstenošanas pilnvaru izmantošanu reglamentēja Padomes 1999. gada 28. jūnija Lēmums 1999/468/EK.

Lai gan jaunie noteikumi tiks tieši piemēroti tiesību aktiem, kas pieņemti pēc jaunās Regulas Nr. 182/2011 stāšanās spēkā (un lai gan minētās regulas 13. pantā ir paredzēti pārejas noteikumi spēkā esošo aktu pielāgošanai, ja tajos ir atsauces uz Regulas 1999/468/EK 3., 4. vai 5. pantu), laikposmā, kas vajadzīgs spēkā esošo tiesību aktu saskaņošanai, būs noteikts skaits tiesību aktu, kuriem regulatīvo kontroles procedūru joprojām piemēros saskaņā ar Lēmuma 1999/468/EK 5.a pantu.

Tādēļ minētā lēmuma 5.a pants arī turpmāk ir jāpiemēro pamataktiem, kuros ir atsauce uz šo pantu. Tas ir izdarīts jaunā 88. panta 4. punktā, lielā mērā pārņemot spēkā esošos noteikumus un tos papildinot, it īpaši saistībā ar paātrinātas apstiprināšanas kārtību.

Īpaši noteikumi komiteju iesaistīšanas vai kopīgo sanāksmju procedūrām (88.a pants)

Ir jāiekļauj jauns 88.a pants, lai ņemtu vērā gadījumus, kuros pamatakts ir pieņemts, piemērojot Reglamenta 50. vai 51. pantā paredzēto procedūru. Šis jaunais pants, ar ko nosaka šādos gadījumos piemērojamo procedūru, papildina iepriekšējo pantu normas.

  • [1]  Kopējā vienošanās par deleģēto aktu (LESD 290. pants) izmantošanas praktisko kārtību.
  • [2]  Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 16. februāra Regula (ES) Nr. 182/2011, ar ko nosaka normas un vispārīgus principus par dalībvalstu kontroles mehānismiem, kuri attiecas uz Komisijas īstenošanas pilnvaru izmantošanu.

KOMITEJAS GALĪGAIS BALSOJUMS

Pieņemšanas datums

20.3.2012

 

 

 

Galīgais balsojums

+:

–:

0:

22

0

1

Komitejas locekļi, kas bija klāt galīgajā balsošanā

Alfredo Antoniozzi, Andrew Henry William Brons, Carlo Casini, Andrew Duff, Ashley Fox, Roberto Gualtieri, Enrique Guerrero Salom, Zita Gurmai, Gerald Häfner, Daniel Hannan, Stanimir Ilchev, Constance Le Grip, Morten Messerschmidt, Paulo Rangel, Algirdas Saudargas, Indrek Tarand, Rafał Trzaskowski, Manfred Weber, Luis Yáñez-Barnuevo García

Aizstājēji, kas bija klāt galīgajā balsošanā

Zuzana Brzobohatá, György Schöpflin, Alexandra Thein, Rainer Wieland