SPRAWOZDANIE w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającego rozporządzenie Rady (WE) nr 577/98 w sprawie organizacji badania prób losowych dotyczącego siły roboczej we Wspólnocie

22.10.2013 - (COM(2013)0155 – C7‑0086/2013 – 2013/0084(COD)) - ***I

Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych
Sprawozdawczyni: Tatjana Ždanoka


Procedura : 2013/0084(COD)
Przebieg prac nad dokumentem podczas sesji
Dokument w ramach procedury :  
A7-0344/2013
Teksty złożone :
A7-0344/2013
Debaty :
Teksty przyjęte :

PROJEKT REZOLUCJI USTAWODAWCZEJ PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającego rozporządzenie Rady (WE) nr 577/98 w sprawie organizacji badania prób losowych dotyczącego siły roboczej we Wspólnocie

(COM(2013)0155 – C7‑0086/2013 – 2013/0084(COD))

(Zwykła procedura ustawodawcza: pierwsze czytanie)

Parlament Europejski,

–   uwzględniając wniosek Komisji skierowany do Parlamentu i Rady (COM(2013)0155),

–   uwzględniając art. 294 ust. 2 oraz art. 338 ust. 1 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, zgodnie z którymi wniosek został przedstawiony Parlamentowi przez Komisję (C7–0086/2013),

–   uwzględniając art. 294 ust. 3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

–   uwzględniając art.55 Regulaminu,

–   uwzględniając sprawozdanie Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych oraz opinię Komisji Budżetowej (A7-0344/2013),

1.  przyjmuje poniższe stanowisko w pierwszym czytaniu;

2.  zwraca się do Komisji o ponowne przekazanie mu sprawy, jeśli uzna ona za stosowne wprowadzić znaczące zmiany do swojego wniosku lub zastąpić go innym tekstem;

3.  zobowiązuje swojego przewodniczącego do przekazania stanowiska Parlamentu Radzie i Komisji, a także parlamentom narodowym.

Poprawka  1

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Motyw -1 (nowy)

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

 

(-1) Aby skutecznie walczyć z dyskryminacją, zgodnie z art. 10 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), przyczynić się do zapewnienia zgodności z art. 21 Karty praw podstawowych Unii Europejskiej, dążyć do pełnego zatrudnienia i postępu społecznego, zgodnie z art. 3 Traktatu o Unii Europejskiej, oraz kontynuować postępy w realizacji celów polityki Unii, takich jak główne założenia strategii „Europa 2020”, niezbędne jest dysponowanie porównywalnymi, wiarygodnymi i obiektywnymi danymi statystycznymi na temat osób zatrudnionych, bezrobotnych i pozostających poza rynkiem pracy, przestrzegając jednocześnie zasad poufności danych statystycznych, prywatności i ochrony danych osobowych.

Poprawka  2

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Motyw 3

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

(3) Komisja powinna mieć uprawnienia do przyjmowania aktów delegowanych na mocy art. 290 TFUE w celu uzupełniania lub zmieniania niektórych, innych niż istotne elementów określonych aktów ustawodawczych, w szczególności aby uwzględnić rozwój gospodarczy, społeczny i postęp techniczny. Komisja powinna dopilnować, by te akty delegowane nie nakładały znacznego dodatkowego obciążenia administracyjnego na państwa członkowskie ani na udzielające odpowiedzi jednostki organizacyjne.

(3) Komisja powinna mieć uprawnienia do przyjmowania aktów delegowanych na mocy art. 290 TFUE w celu uzupełniania lub zmieniania niektórych, innych niż istotne elementów określonych aktów ustawodawczych, w szczególności aby uwzględnić rozwój gospodarczy, społeczny i postęp techniczny. Te akty delegowane nie powinny nakładać nieproporcjonalnego dodatkowego obciążenia na państwa członkowskie ani na respondentów.

Poprawka  3

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Motyw 8

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

(8) Ze względu na rolę, jaką odgrywają moduły ad hoc towarzyszące badaniu aktywności ekonomicznej ludności we wspieraniu polityki Unii w różnych dziedzinach, proponuje się wkład Unii w finansowanie wdrażania polityki w drodze procedury przyznawania dotacji, bez zaproszenia do składania wniosków. Dotacje przyznawane są krajowym urzędom statystycznym i innym organom krajowym, o których mowa w art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 223/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie statystyki europejskiej. Dotacje przyznawane na cele przeprowadzania badań siły roboczej mogą przyjąć formę kwot ryczałtowych. W tym kontekście stosowanie kwot ryczałtowych powinno być głównym sposobem uproszczenia zarządzania dotacjami.

(8) Ze względu na rolę, jaką odgrywają moduły ad hoc towarzyszące badaniu aktywności ekonomicznej ludności w polityce Unii w różnych dziedzinach, należy przyznać wkład Unii w finansowanie wdrażania polityki zgodnie z zasadą rozsądnego rozłożenia ciężaru finansowego na budżet Unii i budżety państw członkowskich. Należy przyznawać dotacje bez zaproszenia do składania wniosków zgodnie z art. 128 ust. 1 akapit drugi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE, Euratom) nr 966/2012 z dnia 25 października 2012 r. w sprawie zasad finansowych mających zastosowanie do budżetu ogólnego Unii1. Dotacje należy przyznawać, pod warunkiem faktycznego wdrażania modułów ad hoc, krajowym urzędom statystycznym i innym organom krajowym, o których mowa w art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 223/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie statystyki europejskiej. Dotacje przyznawane w celu przeprowadzania badań siły roboczej mogą przyjąć formę kwot ryczałtowych. W tym kontekście stosowanie kwot ryczałtowych powinno być jednym z głównych sposobów uproszczenia zarządzania dotacjami.

 

_____________

 

1 Dz.U. L 298 z 26.10.2012, str. 1.

Poprawka  4

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Motyw 9

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

(9) Na zasadzie odstępstwa od art. 126 ust. 3 lit. e) rozporządzenia (UE, Euratom) nr 966/2012 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 października 2012 r. w sprawie zasad finansowych mających zastosowanie do budżetu ogólnego Unii, ze względu na zwiększone obciążenie administracyjne związane z koniecznością gromadzenia dodatkowych informacji na potrzeby badania aktywności ekonomicznej ludności, co przyczyni się do dostarczenia wskaźników dla trzech spośród zasadniczych celów strategii „Europa 2020”, konieczne jest współfinansowanie kosztów wynagrodzeń personelu administracji państwowej, nawet jeśli dany organ władzy publicznej zrealizowałby dane działanie bez dotacji UE.

(9) Na zasadzie odstępstwa od art. 126 ust. 3 lit. e) rozporządzenia (UE, Euratom) nr 966/2012 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 października 2012 r. w sprawie zasad finansowych mających zastosowanie do budżetu ogólnego Unii, ze względu na zwiększony nakład pracy związany z koniecznością gromadzenia dodatkowych informacji na potrzeby modułów ah hoc badania aktywności ekonomicznej ludności, co przyczyni się do dostarczenia wskaźników dla celów polityki Unii, konieczne jest współfinansowanie kosztów wynagrodzeń personelu administracji państwowej, nawet jeśli dany organ władzy publicznej zrealizowałby dane działanie bez dotacji UE.

Poprawka  5

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Motyw 12

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

(12) Aby zapewniona została pewność prawa, niniejsze rozporządzenie nie ma wpływu na procedury przyjmowania środków, które zostały wszczęte, lecz nie sfinalizowane, przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

(12) W celu zagwarantowania pewności prawa należy dopilnować, aby niniejsze rozporządzenie nie miało wpływu na procedury przyjmowania środków, które zostały wszczęte, lecz nie sfinalizowane, przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Poprawka  6

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Artykuł 1 – punkt 2

Rozporządzenie (WE) nr 577/98

Artykuł 7 a – ustęp 1 (nowy)

 

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

1. Komisja jest upoważniona do przyjmowania aktów delegowanych zgodnie z art. 7c w odniesieniu do dodatkowego zestawu zmiennych (zwanego dalej „modułem ad hoc”) w celu uzupełnienia informacji opisanych w art. 4 ust. 1, w tym przedmiotu badania, okresu referencyjnego, wielkości próby (równej lub mniejszej od wielkości próby określonej zgodnie z art. 3) oraz ostatecznego terminu przesłania wyników (który może różnić się od terminu ustalonego w art. 6).

1. Można dodać dodatkowy zestaw zmiennych w celu uzupełnienia informacji opisanych w art. 4 ust. 1 („moduł ad hoc”). Komisja jest upoważniona do przyjmowania aktów delegowanych zgodnie z art. 7c ustanawiających wieloletni program modułów ad hoc, określających przedmiot badania, okres referencyjny, wielkość próby (równej lub mniejszej od wielkości próby określonej zgodnie z art. 3), wykaz zmiennych oraz ostateczny termin przesłania wyników (który może różnić się od terminu ustalonego w art. 6).

Uzasadnienie

W trosce o jasność redakcyjną i przejrzystość poprawka ta przejmuje sformułowanie zawarte w obecnie obowiązującym rozporządzeniu 577/98 (art. 4 ust. 2).

Poprawka  7

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Artykuł 1 – punkt 2

Rozporządzenie (WE) nr 577/98

Artykuł 7 b (nowy)

 

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

Unia może przyznać wsparcie finansowe krajowym urzędom statystycznym i innym organom krajowym, wymienionym jako wyznaczeni beneficjenci w art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 223/2009, przeznaczone na wdrażanie modułów ad hoc, o których mowa w art. 7a zgodnie z art. X rozporządzenia (UE) nr XX/XX Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie Programu Unii Europejskiej na rzecz przemian i innowacji społecznych [COM (2011) 609 final].

Zgodnie z art. 128 ust. 1 akapit drugi rozporządzenia (UE, Euratom) nr 966/2012 Unia może przyznać krajowym urzędom statystycznym i innym organom krajowym, określonym jako wyznaczeni beneficjenci w art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 223/2009, bez zaproszenia do składania wniosków dotacje przeznaczone na wdrażanie modułów ad hoc, o których mowa w art. 7a, w ramach działań przewidzianych w art. X rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr XX/XX w sprawie Programu Unii Europejskiej na rzecz przemian i innowacji społecznych [COM (2011)0609 final]. Dotacje te mogą przybrać postać kwot ryczałtowych i są uzależnione od faktycznego udziału państw członkowskich we wdrażaniu modułów ad hoc.

Poprawka  8

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Artykuł 1 – punkt 2

Rozporządzenie (WE) nr 577/98

Artykuł 7 c – ustęp 2 (nowy)

 

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

2. Wykonując uprawnienia przekazane w art. 4 ust. 2 oraz art. 7a, Komisja dopilnuje, aby akty delegowane nie nakładały znaczącego dodatkowego obciążenia administracyjnego na państwa członkowskie ani na respondentów.

2. Wykonując uprawnienia przekazane w art. 4 ust. 2 oraz art. 7a, Komisja dopilnuje, aby akty delegowane nie nakładały nieproporcjonalnego dodatkowego obciążenia na państwa członkowskie ani na respondentów. Ponadto Komisja musi należycie uzasadnić działania w tych aktach delegowanych i przedstawić informacje zawierające wkład państw członkowskich na temat obciążenia respondentów i kosztów związanych z tworzeniem statystyk, o czym mowa w art. 14 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 223/2009.

Poprawka  9

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Artykuł 1 – punkt 2

Rozporządzenie (WE) nr 577/98

Artykuł 7 c – ustęp 3 (nowy)

 

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

3. Uprawnienia do przyjęcia aktów delegowanych, o których mowa w art. 4 ust. 2 i art. 7a, powierza się Komisji na czas nieokreślony (Publications office: please insert the exact date of the entry into force of the amending Regulation).

3. Uprawnienia do przyjęcia aktów delegowanych, o których mowa w art. 4 ust. 2 i art. 7a, powierza się Komisji na okres pięciu lat od …*. Komisja sporządza sprawozdanie dotyczące przekazania uprawnień nie później niż dziewięć miesięcy przed końcem okresu pięciu lat. Przekazanie uprawnień zostaje automatycznie przedłużone na takie same okresy, chyba że Parlament Europejski lub Rada sprzeciwią się takiemu przedłużeniu nie później niż trzy miesiące przed końcem każdego okresu.

 

______________

 

* Dz.U.: proszę wstawić datę wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Poprawka  10

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Artykuł 1 – akapit pierwszy – punkt 2

Rozporządzenie (WE) nr 577/98

Artykuł 7 c – ustęp 6 (nowy)

 

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

6. Akt delegowany przyjęty na podstawie art. 4 ust. 2 i art. 7a wchodzi w życie tylko wówczas, gdy Parlament Europejski albo Rada nie wyraziły sprzeciwu w terminie 2 miesięcy od przekazania tego aktu Parlamentowi Europejskiemu i Radzie, lub gdy, przed upływem tego terminu, zarówno Parlament Europejski, jak i Rada poinformowały Komisję, że nie wniosą sprzeciwu. Termin ten przedłuża się o dwa miesiące z inicjatywy Parlamentu Europejskiego lub Rady.”;

6. Akt delegowany przyjęty na podstawie art. 4 ust. 2 i art. 7a wchodzi w życie tylko wtedy, kiedy Parlament Europejski albo Rada nie wyraziły sprzeciwu w terminie trzech miesięcy od przekazania tego aktu Parlamentowi Europejskiemu i Radzie lub kiedy przed upływem tego terminu zarówno Parlament Europejski, jak i Rada poinformowały Komisję, że nie wniosą sprzeciwu. Termin ten przedłuża się o trzy miesiące z inicjatywy Parlamentu Europejskiego lub Rady.

OPINIA Komisji Budżetowej (22.7.2013)

dla Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych

w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającego rozporządzenie Rady (WE) nr 577/98 w sprawie organizacji badania reprezentacyjnego dotyczącego siły roboczej we Wspólnocie
(COM(2013)0155 – C7‑0086/2013 – 2013/0084(COD))

Sprawozdawca komisji opiniodawczej: Jean Louis Cottigny

ZWIĘZŁE UZASADNIENIE

Badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL) stanowi punkt odniesienia dla gromadzenia danych statystycznych odnoszących się do rynku pracy w Europie.

Główną cześć BAEL uzupełnia moduł ad hoc poświęcony tematowi, który jest co roku inny; przykładowo w 2013 r. były to wypadki przy pracy i inne problemy zdrowotne związane z pracą. Według Komisji Europejskiej (Eurostat) o ile zasadnicza część badania jest w równym stopniu interesująca na poziomie krajowym, jak i europejskim, zmieniające się co roku moduły ad hoc służą przede wszystkim uzyskaniu wskaźników niezbędnych do realizacji inicjatyw politycznych o specyficznym charakterze europejskim, takich jak europejska strategia zatrudnienia czy „Europa 2020”.

Ze względu na zasadniczo europejski wymiar modułu ad hoc i obciążenia administracyjne spowodowane pozyskiwaniem dodatkowych informacji, które są co roku inne, w minionych latach Eurostat napotykał trudności z pozyskaniem państw członkowskich i ich krajowych urzędów statystycznych do pełnej współpracy we wdrażaniu tego modułu. Tymczasem aby Eurostat mógł w pełni wykorzystać dane pochodzące od organów krajowych, badania muszą być przeprowadzane w jednorodny sposób we wszystkich państwach członkowskich.

Poza dostosowaniem do systemu aktów delegowanych i aktów wykonawczych podstawowym celem omawianego wniosku jest ustanowienie podstawy prawnej dla przyszłych dotacji, które będą miały postać kwot ryczałtowych, przyznawanych krajowym urzędom statystycznym bez publikowania zaproszeń do składania wniosków.

Sprawozdawca proponuje poprzeć zasadę udzielania wsparcia finansowego krajowym organom publicznym na działania statystyczne posiadające realną europejską wartość dodaną, zgodnie z wnioskiem Komisji. Wspomniano w nim, że Europejski program statystyczny na lata 2013–2017 opiera się zresztą na podobnej zasadzie rozsądnego rozłożenia ciężaru finansowego na budżet Unii i budżety państw członkowskich. Moduł ad hoc w ramach BAEL ma istotny wymiar europejski, a dla krajowych urzędów statystycznych oznacza dodatkowe obciążenie pracą w stosunku do ich tradycyjnej działalności.

Sprawozdawca proponuje również rozpatrzyć poprawki mające na celu zadbanie o to, by to współfinansowanie dotyczyło faktycznych działań ze strony organów krajowych na rzecz wdrażania modułu ad hoc w ramach BAEL zgodnie z rozporządzeniem finansowym i porównywalnymi rozporządzeniami w zakresie statystyki, takimi jak Europejski program statystyczny na lata 2013–2017.

POPRAWKI

Komisja Budżetowa zwraca się do Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych, jako do komisji przedmiotowo właściwej, o uwzględnienie w swoim sprawozdaniu następujących poprawek:

Poprawka  1

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Motyw 8

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

(8) Ze względu na rolę, jaką odgrywają moduły ad hoc towarzyszące badaniu aktywności ekonomicznej ludności we wspieraniu polityki Unii w różnych dziedzinach, proponuje się wkład Unii w finansowanie wdrażania polityki w drodze procedury przyznawania dotacji, bez zaproszenia do składania wniosków. Dotacje przyznawane są krajowym urzędom statystycznym i innym organom krajowym, o których mowa w art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 223/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie statystyki europejskiej. Dotacje przyznawane na cele przeprowadzania badań siły roboczej mogą przyjąć formę kwot ryczałtowych. W tym kontekście stosowanie kwot ryczałtowych powinno być głównym sposobem uproszczenia zarządzania dotacjami.

(8) Ze względu na rolę, jaką odgrywają moduły ad hoc towarzyszące badaniu aktywności ekonomicznej ludności we wspieraniu polityki Unii w różnych dziedzinach, proponuje się wkład Unii w finansowanie wdrażania polityki zgodnie z zasadą rozsądnego rozłożenia ciężaru finansowego na budżet Unii i budżety państw członkowskich. To finansowanie odbywa się w drodze procedury przyznawania dotacji bez zaproszenia do składania wniosków zgodnie z art. 128 ust. 1 akapit drugi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE, Euratom) nr 966/2012 z dnia 25 października 2012 r. w sprawie zasad finansowych mających zastosowanie do budżetu ogólnego Unii1. Dotacje przyznawane są, pod warunkiem faktycznego wdrażania modułów ad hoc, krajowym urzędom statystycznym i innym organom krajowym, o których mowa w art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 223/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie statystyki europejskiej. Dotacje przyznawane na cele przeprowadzania badań siły roboczej mogą przyjąć formę kwot ryczałtowych. W tym kontekście stosowanie kwot ryczałtowych powinno być głównym sposobem uproszczenia zarządzania dotacjami.

 

________________________

1 Dz.U. L 298 z 26.10.2012, s. 1.

Poprawka  2

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Artykuł 1 – punkt 2

Rozporządzenie (WE) nr 577/98

Artykuł 7 a – ustęp 1

 

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

1. Komisja jest upoważniona do przyjmowania aktów delegowanych zgodnie z art. 7c w odniesieniu do dodatkowego zestawu zmiennych (zwanego dalej „modułem ad hoc”) w celu uzupełnienia informacji opisanych w art. 4 ust. 1, w tym przedmiotu badania, okresu referencyjnego, wielkości próby (równej lub mniejszej od wielkości próby określonej zgodnie z art. 3) oraz ostatecznego terminu przesłania wyników (który może różnić się od terminu ustalonego w art. 6).

1. W celu uzupełnienia informacji opisanych w art. 4 ust. 1 można dodać dodatkowy zestaw zmiennych, zwany dalej „modułem ad hoc”. Komisja jest uprawniona do przyjęcia aktów delegowanych zgodnie z art. 7c w celu ustanowienia wieloletniego programu modułów ad hoc określającego przedmiot badania, okres referencyjny, wielkość próby (równą lub mniejszą od wielkości próby określonej zgodnie z art. 3) oraz ostateczny termin przesłania wyników (który może różnić się od terminu ustalonego w art. 6).

Uzasadnienie

W trosce o jasność redakcyjną i przejrzystość poprawka ta przejmuje sformułowanie zawarte w obecnie obowiązującym rozporządzeniu 577/98 (art. 4 ust. 2).

Poprawka  3

Wniosek dotyczący rozporządzenia

Artykuł 1 – punkt 2

Rozporządzenie (WE) nr 577/98

Artykuł 7 b

 

Tekst proponowany przez Komisję

Poprawka

Unia może przyznać wsparcie finansowe krajowym urzędom statystycznym i innym organom krajowym, wymienionym jako wyznaczeni beneficjenci w art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 223/2009, przeznaczone na wdrażanie modułów ad hoc, o których mowa w art. 7a zgodnie z art. X rozporządzenia (UE) nr XX/XX Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie Programu Unii Europejskiej na rzecz przemian i innowacji społecznych [COM (2011) 609 final].

Zgodnie z art. 128 ust. 1 akapit drugi rozporządzenia (UE, Euratom) nr 966/2012 Unia może przyznać krajowym urzędom statystycznym i innym organom krajowym, o których mowa w art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 223/2009, bez zaproszenia do składania wniosków dotacje przeznaczone na wdrażanie modułów ad hoc, o których mowa w art. 7a, w ramach działań przewidzianych w art. X rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr XX/XX w sprawie Programu Unii Europejskiej na rzecz przemian i innowacji społecznych [COM (2011)0609 final]. Te dotacje mogą przybrać postać kwot ryczałtowych i są uzależnione od pełnego udziału państw członkowskich we wdrażaniu modułów ad hoc.

Uzasadnienie

Poprawka ta umieszcza w treści aktu wyraźne odniesienie do stosowania zaproponowanych przez Komisję kwot ryczałtowych oraz odniesienie do art. 128. ust. 1 rozporządzenia finansowego, który przewiduje odstępstwo od publikowania zaproszeń do składania wniosków w przypadku beneficjentów wskazanych w akcie podstawowym.

PROCEDURA

Tytuł

Organizacja badania reprezentacyjnego dotyczącego siły roboczej we Wspólnocie

Odsyłacze

COM(2013)0155 – C7-0086/2013 – 2013/0084(COD)

Komisja przedmiotowo właściwa

       Data ogłoszenia na posiedzeniu

EMPL

16.4.2013

 

 

 

Opinia wydana przez

       Data ogłoszenia na posiedzeniu

BUDG

16.4.2013

Sprawozdawca(czyni) komisji opiniodawczej

       Data powołania

Jean Louis Cottigny

15.4.2013

Data przyjęcia

11.7.2013

 

 

 

Wynik głosowania końcowego

+:

–:

0:

24

3

0

Posłowie obecni podczas głosowania końcowego

Marta Andreasen, Richard Ashworth, Zuzana Brzobohatá, Jean-Luc Dehaene, Göran Färm, José Manuel Fernandes, Eider Gardiazábal Rubial, Salvador Garriga Polledo, Jens Geier, Lucas Hartong, Jutta Haug, Jan Kozłowski, Alain Lamassoure, Claudio Morganti, Jan Mulder, Juan Andrés Naranjo Escobar, Andrej Plenković, Dominique Riquet, Alda Sousa, Oleg Valjalo, Angelika Werthmann, Jacek Włosowicz

Zastępca(y) obecny(i) podczas głosowania końcowego

Maria Da Graça Carvalho, Edit Herczog, Paul Rübig, Catherine Trautmann

Zastępca(y) (art. 187 ust. 2) obecny(i) podczas głosowania końcowego

Zdravka Bušić

PROCEDURA

Tytuł

Organizacja badania reprezentacyjnego dotyczącego siły roboczej we Wspólnocie

Odsyłacze

COM(2013)0155 – C7-0086/2013 – 2013/0084(COD)

Data przedstawienia w PE

22.3.2013

 

 

 

Komisja przedmiotowo właściwa

       Data ogłoszenia na posiedzeniu

EMPL

16.4.2013

 

 

 

Komisja(e) wyznaczona(e) do wydania opinii

       Data ogłoszenia na posiedzeniu

BUDG

16.4.2013

JURI

16.4.2013

 

 

Opinia niewydana

       Data decyzji

JURI

15.4.2013

 

 

 

Sprawozdawca(y)

       Data powołania

Tatjana Ždanoka

17.4.2013

 

 

 

Rozpatrzenie w komisji

18.9.2013

 

 

 

Data przyjęcia

17.10.2013

 

 

 

Wynik głosowania końcowego

+:

–:

0:

30

2

3

Posłowie obecni podczas głosowania końcowego

Regina Bastos, Edit Bauer, Heinz K. Becker, Jean-Luc Bennahmias, Phil Bennion, Vilija Blinkevičiūtė, Philippe Boulland, Alejandro Cercas, Ole Christensen, Minodora Cliveti, Marije Cornelissen, Emer Costello, Frédéric Daerden, Richard Falbr, Thomas Händel, Stephen Hughes, Patrick Le Hyaric, Olle Ludvigsson, Thomas Mann, Csaba Őry, Sylvana Rapti, Licia Ronzulli, Elisabeth Schroedter, Nicole Sinclaire, Jutta Steinruck, Andrea Zanoni, Inês Cristina Zuber

Zastępca(y) obecny(i) podczas głosowania końcowego

Georges Bach, Sergio Gutiérrez Prieto, Anthea McIntyre, Tatjana Ždanoka

Zastępca(y) (art. 187 ust. 2) obecny(i) podczas głosowania końcowego

Eric Andrieu, Pilar Ayuso, Eduard-Raul Hellvig, Roberta Metsola

Data złożenia

22.10.2013