Pranešimas - A9-0029/2019Pranešimas
A9-0029/2019

PRANEŠIMAS dėl siūlymo skirti Klausą-Heinerį Lehne Audito Rūmų nariu

14.11.2019 - (C9-0124/2019 – 2019/0811(NLE))

Biudžeto kontrolės komitetas
Pranešėjas: Tomáš Zdechovský

Procedūra : 2019/0811(NLE)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga :  
A9-0029/2019
Pateikti tekstai :
A9-0029/2019
Debatai :
Priimti tekstai :

PASIŪLYMAS DĖL EUROPOS PARLAMENTO SPRENDIMO

dėl siūlymo skirti Klausą-Heinerį Lehne Audito Rūmų nariu

(C9-0124/2019 – 2019/0811(NLE))

(Konsultavimasis)

 

Europos Parlamentas,

 atsižvelgdamas į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 286 straipsnio 2 dalį, pagal kurią Taryba kreipėsi į Parlamentą dėl konsultacijos (C9-0124/2019),

 atsižvelgdamas į Darbo tvarkos taisyklių 129 straipsnį,

 atsižvelgdamas į Biudžeto kontrolės komiteto pranešimą (A9-0029/2019),

A. kadangi Parlamento Biudžeto kontrolės komitetas įvertino siūlomo kandidato kvalifikaciją, visų pirma atsižvelgdamas į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 286 straipsnio 1 dalyje nustatytus reikalavimus;

B. kadangi 2019 m. lapkričio 12 d. Biudžeto kontrolės komiteto posėdyje buvo surengtas kandidato, kurį Taryba siūlo skirti Audito Rūmų nariu, klausymas;

1. teikia teigiamą nuomonę dėl Tarybos pasiūlymo paskirti Klausą-Heinerį Lehne Audito Rūmų nariu;

2. paveda Pirmininkui perduoti šį sprendimą Tarybai ir susipažinti – Audito Rūmams, kitoms Europos Sąjungos institucijoms ir valstybių narių audito institucijoms.

 


 

1 PRIEDAS. KLAUSO-HEINERIO LEHNE GYVENIMO APRAŠYMAS

Išsilavinimas:

1978–1983 m. teisės, fizikos ir filosofijos studijos Freiburge, Kiolne, Bonoje ir Diuseldorfe

1983 m.  pirmasis valstybinis teisės egzaminas Diuseldorfe

1986 m.  antrasis valstybinis teisės egzaminas Diuseldorfe

Profesinė patirtis:

1984–1992 m. Diuseldorfo miesto tarybos narys

1986–2014 m. advokatas Diuseldorfe

1992–1994 m. Vokietijos Federacinės Respublikos Bundestago narys

Teisės reikalų komiteto, Transporto komiteto, Treuhand tyrimo komiteto ir Vokietijos vieningosios socialistų partijos (vok. SED) reikalų tyrimo komisijos narys

1994–2014 m. Europos Parlamento narys, Teisės reikalų komiteto narys

1999–2009 m. PPE frakcijos koordinatorius Teisės reikalų komitete

2009–2014 m. Teisės reikalų komiteto pirmininkas ir Komitetų pirmininkų sueigos pirmininkas

2004–2014 m. Diuseldorfo Heinricho Heine universiteto (vok. HHU) ir Kiolno universiteto Europos teisės dėstytojas

2014–2016 m. Europos Audito Rūmų narys, III kolegija (išorės politika)

nuo 2016 m. Europos Audito Rūmų pirmininkas

 


 

2 PRIEDAS. Klauso-Heinerio Lehne ATSAKYMAI Į KLAUSIMUS

Pareigų vykdymas: įgyta patirtis ir būsimi įsipareigojimai

1. Kokie Jūsų pagrindiniai pasiekimai būnant Europos Audito Rūmų  nariu? Kokios buvo didžiausios nesėkmės?

Mano pagrindiniai pasiekimai neabejotinai yra susiję su Europos Audito Rūmų 2018–2020 m. strategijos sukūrimu ir įgyvendinimu. Prioritetiniai šios strategijos klausimai yra patikinimo pareiškimo ir metinės ataskaitos pridėtinės vertės gerinimas, audito metu didesnis veiksmingumo aspektams skiriamas dėmesys ir santykių su mūsų darbo adresatais, visų pirma, su Europos Parlamentu stiprinimas. Per pastaruosius metus visose šiose srityse padaryta didelė pažanga.

Didžiausias mano ankstesnės kadencijos Audito Rūmuose iššūkis buvo susidoroti su poveikiu, atsiradusiu dėl buvusio Audito Rūmų nario veiksmų, po kurių daugelį metų buvo atliekami išsamūs Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) tyrimai ir priimamos išvados. Taigi suprantama, kad šiam procesui reikėjo skirti daug laiko ir energijos. Audito Rūmai prisiėmė atsakomybę šiuo klausimu ir padarė reikiamas išvadas.

2. Kokios svarbiausios patirties įgijote savo kompetencijos srityje ir kokių rezultatų pasiekėte atlikdamas savo pareigas ir vykdydamas audito užduotis?

Kadencijos pradžioje buvau Audito Rūmų trečiosios kolegijos narys, iš esmės atsakingas už paramos vystymuisi projektų auditą. Atlikdamas šį auditą įgijau daug naujos patirties. Visų pirma sužinojau, kad aritmetinis ir teisinis tikslumas nėra savaime lygiavertis veiksmingam ir efektyviam lėšų naudojimui. Tačiau efektyvumas arba, kitaip tariant, veiklos rezultatai ir rezultatai, kuriuos galima pasiekti dėl Europos Parlamento ir Tarybos vykdomo teisėkūros proceso ir dėl iš ES biudžeto teikiamos finansinės paramos, mūsų ataskaitų adresatams yra tokie pat svarbūs kaip ir klasikiniai atitikties aspektai. Ši patirtis paskatino mane siekti, kad Audito Rūmai didesnį dėmesį skirtų veiklos auditui.

Būdamas Audito Rūmų nariu, o vėliau – pirmininku, dalyvavau įgyvendinant svarbias reformas. Be jau minėtų reformų vykdant 2018–2020 m. strategiją visų pirma reikia atkreipti dėmesį į administracinės reformos įgyvendinimą ir daugelio vidaus taisyklių pakeitimą siekiant pagerinti kontrolę ir padidinti skaidrumą, taip pat ir atsižvelgiant į pirmiau minėtus OLAF tyrimus. Galima paminėti, pavyzdžiui, persvarstytas komandiruočių, reprezentavimo išlaidų ir naudojimosi tarnybiniais automobiliais taisykles, taip pat naujas Audito Rūmų narių darbo laiko taisykles.

3. Kokios pridėtinės vertės galėtumėte suteikti Audito Rūmams per savo antrąją kadenciją arba būtent toje srityje, už kurią būtumėte atsakingas? Ar norėtumėte pakeisti savo atsakomybės sritį? Kas Jus motyvuoja?

Per antrąją kadenciją patirtimi, įgyta einant Audito Rūmų nario ir pirmininko pareigas, naudočiausi siekdamas dar labiau pagerinti Audito Rūmų darbą. Šis siekis visų pirma susijęs su likusiais dabartinės 2018–2020 m. strategijos įgyvendinimo ir naujos strategijos po 2021 m. rengimo aspektais. Pirmieji žingsniai šia kryptimi jau žengti. Audito Rūmai atlieka tarpusavio vertinimą, kurio metu nacionalinių aukščiausiųjų audito institucijų grupė kritiškai įvertina 2018–2020 m. strategijos turinį ir įgyvendinimą. Šio tarpusavio vertinimo, kurio ataskaitą tikimės gauti metų pabaigoje, rezultatai ir rekomendacijos bus įtraukti į naująją strategiją. Beje, ši ataskaita ir mūsų atsakymai bus paskelbti viešai. Bet kuriuo atveju atsižvelgsime į pastarųjų metų laimėjimus ir dar labiau padidinsime Audito Rūmų, kaip paslaugų teikėjo Europos Parlamentui, Tarybai ir visuomenei, pridėtinę vertę.

Be to, artimiausioje ateityje reikės įgyvendinti kito tarpusavio vertinimo, susijusio su Audito Rūmų etikos taisyklėmis, rekomendacijas. Šią dviejų nacionalinių aukščiausiųjų audito institucijų parengtą ataskaitą Audito Rūmai jau gavo ir ji taip pat buvo pateikta Biudžeto kontrolės komiteto pirmininkei.

Mano motyvacija visų pirma priklauso nuo Audito Rūmų, kaip Europos Sąjungos išorės auditoriaus, vaidmens svarbos. Gera matyti, kad Audito Rūmų produktai iš tiesų padeda pagerinti ne tik finansų valdymą, bet ir ES teisės aktus. Patvirtinimo, kad pastarųjų kelerių metų veiksmai padėjo dar labiau sustiprinti Audito Rūmų vaidmenį, sulaukiu ir iš valstybių narių aukščiausiųjų audito institucijų kolegų. Kita vertus, mane motyvuoja kolegialus Audito Rūmų narių bendradarbiavimas ir Audito Rūmų darbuotojų atsidavimas bei entuziazmas.

4. Kaip užtikrinate, kad būtų pasiekti numatyti audito užduoties tikslai? Ar buvote patekęs į padėtį, kai negalėjote atlikti audito užduoties? Dėl kokių priežasčių? Ką darote tokiais prieštaringais atvejais?

Audito Rūmų nario kaip ataskaitos rengėjo, taip pat kaip atsakingos kolegijos nario užduotis yra stebėti ir tvariai remti audito atlikimą. Man asmeniškai dar taip nebuvo nutikę, kad nebūtų galima pasiekti audito tikslų. Iš esmės tokiais atvejais pirmiausia būtina nustatyti, ar auditą galima tikslingai pakoreguoti. Jei to neįmanoma padaryti, kraštutiniu atveju auditą reikėtų nutraukti. Nėra prasmės kurti produktus, kurie neatitinka savo tikslo ir neteikia jokios naudos. Atlaisvinti ištekliai gali būti panaudoti kitur, pavyzdžiui, atliekant kitą į darbo programą įtrauktą arba į rezervo sąrašą įrašytą auditą.

5. Jeigu būtumėte paskirtas antrajai kadencijai ir, tarkime, taptumėte vienos iš Audito Rūmų kolegijos seniūnu, kaip vadovautumėte darbui, kad nustatytumėte jo prioritetus? Pavyzdžiui, kokioms dviem ar trims sritims ateityje reikėtų skirti didžiausią dėmesį?

Kadangi šiuo metu esu Audito Rūmų pirmininkas, negaliu tikėtis, kad būsiu išrinktas vienos iš kolegijų seniūnu. Iš esmės seniūno užduotis yra koordinuoti kolegijos darbą ir užtikrinti veiksmingą bei sklandžią kolegijos veiklą. Norėdamas sėkmingai dirbti seniūnas turi turėti strategiją, jis turi būti teisingas ir nešališkas, turėtų būti susipažinęs su visais dokumentais, tačiau turėtų žvelgti į nagrinėjamų temų visumą.

6. Jeigu Jums tektų atrinkti audito užduotis siekiant parengti Audito Rūmų metinę darbo programą, kuo remdamasis pasirinktumėte prioritetus iš Parlamento ir (arba) Biudžeto kontrolės komiteto atsiųsto sąrašo?

Ką darytumėte, jeigu politinis prioritetas neatitiktų Audito Rūmų atlikto Sąjungos veiklos rizikos vertinimo?

Pirmosios mano kaip Audito Rūmų pirmininko kadencijos metu glaudžiai bendradarbiaujant su Parlamentu buvo nustatyta nauja audito pasiūlymų pasitelkiant Komitetų pirmininkų sueigą rinkimo procedūra. Nuo to laiko kiekvienais metais į savo kitų metų darbo programą įtraukiame apie trečdalį arba pusę Europos Parlamento komitetų pateiktų pasiūlymų. Šį darbą ketinu ir toliau tęsti. Galiausiai klausimu, kuris Parlamento pasiūlymas bus įtrauktas į darbo programą, sprendimas priimamas kiekvienu konkrečiu atveju ir negali būti taikoma jokia bendra taisyklė. Audito Rūmai priima sprendimą šiuo klausimu remdamiesi daugeliu galimybės atlikti auditą kriterijų. Žinoma, šiuo atveju esama tam tikros veiksmų laisvės. Šiomis aplinkybėmis Audito Rūmai labai rimtai vertina Europos Parlamento ir Biudžeto kontrolės (CONT) komiteto prašymus atlikti auditą ir į juos, kai įmanoma, atsižvelgia.

Portfelio valdymas, darbo metodai ir rezultatai

7. Kokybiškų, svarių ataskaitų pateikimas laiku turi lemiamą svarbą.

 Kaip užtikrintumėte, kad atliekant auditą naudojami duomenys būtų patikimi ir kad išvados nebūtų pasenusios?

Audito Rūmai taiko veiksmingas procedūras, kad užtikrintų naudojamų duomenų patikimumą. Prie to prisideda ne tik audito grupė ir Audito Rūmų narys, bet ir kolegija ir, žinoma, už kokybės kontrolę atsakingi asmenys.

 Kaip pagerintumėte rekomendacijų kokybę ir tinkamumą?

Kalbant apie rekomendacijas, laikausi principo, kad geriau mažiau, bet konkretesnių rekomendacijų. Kad galėtų visapusiškai pasinaudoti mūsų auditorių ekspertinėmis žiniomis, Komisija iš mūsų rekomendacijų turi sugebėti aiškiai suprasti, kokių priemonių reikėtų imtis padėčiai ištaisyti. Be to, turi būti aiškiai nurodytas adresatas ir, jei įmanoma, turėtų būti nustatytas rekomendacijos įgyvendinimo laikotarpis. Kitas svarbus aspektas yra tai, kad mūsų rekomendacijos turi būti ekonomiškai efektyvios; mūsų, Audito Rūmų, vaidmuo turi būti nereikalingų biurokratinių kliūčių mažinimas, o ne naujų biurokratinių kliūčių kūrimas.

8. Audito Rūmų reformos tikslas – sukurti tvirtesnius atskaitomybės santykius tarp audito grupės ir už pranešimą atsakingo nario.

 Ar, atsižvelgdamas į savo patirtį, galėtumėte teigti, kad narys turėtų labiau įsitraukti į audito darbą?

Šiuo metu vidaus vertinimo darbo grupė vertina Audito Rūmų administracinės reformos įgyvendinimą. Ypač daug dėmesio skiriama audito vadovo, vadinamojo pagrindinio vadovo, direktoriaus ir, žinoma, atsakingo nario ir jo kabineto vaidmeniui. Nenoriu iš anksto nulemti šio vidinio vertinimo rezultatų, bet iš esmės džiaugiuosi tuo, kad nariai aktyviai dalyvauja visame audito procese.

 Ar keistumėte savo darbo su audito grupe būdą? Jeigu keistumėte, tai kaip?

Atlikdamas auditą, už kurį esu atsakingas, visada palaikiau glaudžius ryšius su audito grupėmis ir su grupių nariais reguliariai keičiausi informacija apie audito pažangą ir problemas. Tuo pat metu audito grupei palieku tam tikrą veiksmų laisvę, susijusią su darbo procesu. Mano nuomone, tai labai svarbu siekiant sukurti produktyvią darbo aplinką. Kita vertus, pernelyg didelis mikrovaldymas paprastai duoda priešingų rezultatų.

9. Kaip siūlytumėte toliau gerinti ir modernizuoti Audito Rūmų veikimą, programavimą ir darbą (audito ciklas)? Pasibaigus Jūsų pirmajai kadencijai, kokį Audito Rūmų darbo teigiamą ir kokį neigiamą aspektą galėtumėte įvardyti?

Audito Rūmų programa nuolat tikslinama. Nuo 2014 m. planavimo procesas buvo vis labiau centralizuotas ir jo metu vadovaujamasi strateginiais tikslais. Per mano kaip pirmininko kadenciją nuo 2016 m. šis procesas buvo tęsiamas. Buvo ir yra ypač svarbu, kad būtų atsižvelgta į Parlamento pageidavimus. Dabar į šiuos pageidavimus struktūrizuotos procedūros metu pasitelkiant Komitetų pirmininkų sueigą atsižvelgiama sudarant programą. Vidaus procesas taip pat buvo optimizuotas ir pagerintas visiems nariams ir kolegijoms, taip pat direktoriams dalyvaujant centralizuotuose praktiniuose seminaruose ir intensyviuose atrankos procesuose. Ateinančiais metais ši sistema bus toliau tobulinama. Manau, kad visų pirma turėtume siekti glaudesnės strategijos ir darbo programos sąsajos. Audito Rūmai svarbiausius sprendimus šiuo klausimu priims ne vėliau kaip tvirtindami 2021 m. darbo programą.

Per pirmąją savo kadenciją pastebėjau teigiamą aspektą – tai Audito Rūmų, kolegialaus organo, gebėjimas ryžtingai ir tvariai spręsti painias problemas ir pasiekti susitarimą net ir sudėtingais klausimais. Mano darbo Audito Rūmuose pradžioje pastebėtas neigiamas aspektas buvo tai, kad, nors teikėme aukštos kokybės ataskaitas, tačiau ne visada tai darėme tinkamu laiku. Prisimenu ataskaitą, kuri buvo paskelbta tik po to, kai jau buvo pasiektas politinis susitarimas tuo klausimu. Šį trūkumą dabar kiek įmanoma ištaisėme patobulinę savo darbo programų sudarymą.

10. Sutartyje reikalaujama, kad Audito Rūmai padėtų Parlamentui vykdyti jo kontrolės, kaip vykdomas biudžetas, įgaliojimus, siekiant tiek stiprinti viešąjį bendrųjų išlaidų stebėjimą, tiek jų ekonomiškumą.

 Ar galėtumėte remdamasis savo pirmosios kadencijos patirtimi atsakyti, kaip būtų galima toliau gerinti Audito Rūmų ir Europos Parlamento (Biudžeto kontrolės komiteto) bendradarbiavimą vykdant ES biudžeto auditą?

Manau, kad Audito Rūmų ir Europos Parlamento bendradarbiavimas jau yra labai geras. Šioje srityje, ypač pastaraisiais metais, daug nuveikta. Optimizavę programavimą, Audito Rūmai gali geriau parengti atitinkamas ataskaitas tinkamu laiku. Pagal neseniai pakeistą specialiųjų ataskaitų teikimo tvarką bus užtikrinama, kad Biudžeto kontrolės komitetą dominančios ataskaitos būtų jam teikiamos kaip įmanoma greičiau. Kiti klausimai aptariami, pavyzdžiui, reguliarių Biudžeto kontrolės komiteto narių ir Audito Rūmų narių susitikimų metu. Per antrąją kadenciją norėčiau toliau intensyvinti šį dialogą.

 Taip pat kaip stiprinti Europos Audito Rūmų ir nacionalinių audito institucijų santykius?

Mano nuomone, Europos Audito Rūmų ir nacionalinių audito institucijų santykiai yra geri. Bendradarbiavimas Ryšių komitete (ES lygmens nacionalinių audito institucijų ir Europos Audito Rūmų atstovų asociacija) yra puikus. Kadangi Europos Audito Rūmai šiuo metu pirmininkauja Ryšių komitetui, kolegoms iš valstybių narių ateinančiais metais ketiname pateikti daugiau konkrečių pasiūlymų, visų pirma siekdami geriau suderinti darbo programas ir taip sudaryti sąlygas atlikti lygiagrečius auditus.

11. Kokią paramą teiksite Parlamentui siekiant sutrumpinti biudžeto įvykdymo patvirtinimo procedūrą? Kokių veiksmų galite imtis?

Neabejotina, kad pageidautina, jog biudžeto įvykdymo patvirtinimo procedūra būtų trumpesnė. Tačiau be Komisijos pagalbos to padaryti negalime. Iš tiesų esame priklausomi nuo duomenų, kuriuos pateikia Komisija, ir tai daro poveikį terminams ir grafikui, kuriems lemiamos įtakos neturi nei Biudžeto kontrolės komitetas, nei Audito Rūmai. Šios naujos kadencijos pradžioje esu pasirengęs pradėti Komisijos, Audito Rūmų ir Europos Parlamento dialogą, kuris galbūt padėtų sudaryti susitarimo memorandumą arba, prireikus, parengti Finansinio reglamento pakeitimus, kad būtų užtikrinta veiksmingesnė biudžeto įvykdymo patvirtinimo procedūra.

Nepriklausomumas ir sąžiningumas

12. Kaip galėtumėte įtikinti Europos Parlamentą, jog esate nepriklausomas? Kaip užtikrintumėte, kad dėl Jūsų ankstesnės, dabartinės ar būsimos veiklos nekils jokių abejonių, kad galite tinkamai eiti pareigas Europos Audito Rūmuose?

Nevykdau jokios šalutinės veiklos ir manau, kad per pastaruosius šešerius metus įrodžiau savo kaip Audito Rūmų nario nepriklausomumą. Jei mano kandidatūra būtų patvirtinta, per ateinančius šešerius metus tai nepasikeistų.

13. Kaip spręstumėte su ES lėšomis susijusius šiurkščių pažeidimų, sukčiavimo ir (arba) korupcijos atvejus, su kuriais būtų susiję asmenys iš Jūsų kilmės valstybės narės? Ar per ankstesnę Jūsų kadenciją teko susidurti su tokiais atvejais?

Per savo ankstesnę kadenciją su tokiu atveju nesusidūriau. Tokios padėties netraktuočiau kitaip negu bet kurio kito panašaus atvejo, susijusio su asmenimis iš kitos valstybės. Audito Rūmai vykdo sukčiavimo netoleravimo politiką. Informacija apie atliekant auditą nustatytus įtariamo sukčiavimo atvejus renkama centralizuotai ir perduodama OLAF.

14. Kilus interesų konfliktui gali grėsti pavojus Audito Rūmų reputacijai. Kaip spręstumėte kilusį interesų konfliktą?

Bet kokį (galimą) interesų konfliktą atskleisčiau ir, atsižvelgdamas į man tenkančias pareigas, susilaikyčiau nuo bet kokių diskusijų ir sprendimų šiuo klausimu.

15. Ar esate susijęs su kokiu nors teismo procesu? Jei taip, kokio jis pobūdžio?

Man nėra žinomas joks vykstantis teismo procesas, su kuriuo būčiau susijęs.

16. Kokius konkrečius įsipareigojimus esate pasirengęs prisiimti, kad būtų didinamas skaidrumas, gerinamas bendradarbiavimas ir veiksmingai įgyvendinamos Parlamento pozicijos ir raginimai vykdyti auditus?

Aš ir toliau sieksiu, kad Audito Rūmai Parlamento, savo biudžeto valdymo institucijos, atžvilgiu užtikrintų didžiausią skaidrumą. Tai visų pirma padės užtikrinti (bet ne tik) biudžeto įvykdymo patvirtinimo procedūra. Taip pat sieksiu dar labiau stiprinti gerus santykius su Parlamentu, ypač su Biudžeto kontrolės komitetu. Parlamento pasiūlymams ir pageidavimams, ypač susijusiems su darbo programa, Audito Rūmai jau šiandien teikia labai didelį prioritetą. Komitetų pirmininkų sueiga Audito Rūmams sistemingai siunčia Parlamento audito pasiūlymus, į kuriuos mes atsižvelgiame rengdami darbo programą. Aš ir Audito Rūmai taip pat kaip įmanoma skubiau atsižvelgiame į tuos pasiūlymus ir pageidavimus, kurie pateikiami ne pagal šią sistemą arba kurie yra susiję ne su programos sudarymu, o su kitais klausimais. Ir toliau skatinsiu siekti glaudaus bendradarbiavimo visais lygmenimis, ypač su Biudžeto kontrolės komitetu. Mano nuomone, neseniai nustatyta nauja mūsų ataskaitų pristatymo Parlamento komitetuose tvarka yra gero ir konstruktyvaus bendradarbiavimo pavyzdys.

Kiti klausimai

17. Ar atsiimtumėte savo kandidatūrą kitai kadencijai, jeigu Parlamento nuomonė dėl Jūsų paskyrimo į Audito Rūmų narius būtų neigiama?

Taip.

18. Būnant paskirtu Audito Rūmų nariu reikia visapusiško dėmesio ir atsidavimo pačiai institucijai ir siekiant užtikrinti Sąjungos piliečių pasitikėjimą.

 Kaip, Jūsų nuomone, geriausiai galima vykdyti šias profesines pareigas?

Geriausias būdas vykdyti profesines pareigas yra dirbti iš visų jėgų ir labai atsakingai.

 Kiek dienų šiuo metu paprastai praleidžiate Liuksemburge? Ar ketinate šią tvarką pakeisti?

Aš asmeniškai nerenku statistinių duomenų apie savo buvimo Liuksemburge laiką. Dėl pirmininko pareigų pobūdžio, visų pirma dėl su tuo susijusios atsakomybės atstovauti Audito Rūmams išorėje, turiu dalyvauti daugelyje renginių už Liuksemburgo ribų. Vis dėlto stengiuosi kuo dažniau būti savo institucijoje ir praleisti joje kiek įmanoma daugiau laiko. Manau, kad mano pareiga yra iš esmės pačiam dalyvauti posėdžiuose, o ne būti atstovaujamam, išskyrus tuos atvejus, kai sergu arba turiu kitų svarbesnių įsipareigojimų, susijusių su Audito Rūmų interesais.


ATSAKINGO KOMITETO PROCEDŪRA

Pavadinimas

Dalinis Audito Rūmų sudėties atnaujinimas. Vokietijos kandidatas

Nuorodos

12497/2019 – C9-0124/2019 – 2019/0811(NLE)

Konsultavimosi data / prašymas dėl pritarimo

1.10.2019

 

 

 

Atsakingas komitetas

 Paskelbimo plenariniame posėdyje data

CONT

9.10.2019

 

 

 

Pranešėjai

 Paskyrimo data

Tomáš Zdechovský

17.10.2019

 

 

 

Priėmimo data

12.11.2019

 

 

 

Galutinio balsavimo rezultatai

+:

–:

0:

16

5

3

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavę nariai

Matteo Adinolfi, Olivier Chastel, Caterina Chinnici, Lefteris Christoforou, Tamás Deutsch, Martina Dlabajová, Raffaele Fitto, Luke Ming Flanagan, Daniel Freund, Isabel García Muñoz, Cristian Ghinea, Monika Hohlmeier, Tsvetelina Penkova, Markus Pieper, Sabrina Pignedoli, Angelika Winzig, Tomáš Zdechovský

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavę pavaduojantys nariai

Gilles Boyer, John Howarth, Andrey Novakov, Mikuláš Peksa, Sándor Rónai, Viola Von Cramon-Taubadel

Posėdyje per galutinį balsavimą dalyvavę pavaduojantys nariai (209 straipsnio 7 dalis)

Vera Tax

Pateikimo data

14.11.2019

 

 

Atnaujinta: 2019 m. lapkričio 22 d.
Teisinė informacija - Privatumo politika