RAPPORT dwar il-verifika tal-kredenzjali

    28.1.2020 - (2019/2180(REG))

    Kumitat għall-Affarijiet Legali
    Rapporteur: Lucy Nethsingha


    Proċedura : 2019/2180(REG)
    Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
    Ċiklu relatat mad-dokument :  
    A9-0015/2020
    Testi mressqa :
    A9-0015/2020
    Dibattiti :
    Votazzjonijiet :
    Testi adottati :

    PROPOSTA GĦAL DEĊIŻJONI TAL-PARLAMENT EWROPEW

    dwar il-verifika tal-kredenzjali

    (2019/2180(REG))

    Il-Parlament Ewropew,

     wara li kkunsidra l-Artikoli 10(1), 14(2) u 14(3) tat-Trattat dwar l-Unjoni Ewropea;

     wara li kkunsidra l-Att tal-20 ta' Settembru 1976 dwar l-elezzjoni tal-Membri tal-Parlament Ewropew b'suffraġju universali dirett, anness mad-Deċiżjoni tal-Kunsill 76/787/KEFA, KEE, Euratom tal-20 ta' Settembru 1976[1], kif emendat u rinumerat mid-Deċiżjoni tal-Kunsill 2007/772/KE, Euratom tal-25 ta' Ġunju 2002 u tat-23 ta' Settembru 2002[2],

     wara li kkunsidra d-Deċiżjoni 2005/684/KE, Euratom tiegħu tat-28 ta' Settembru 2005 li tadotta l-istatut għall-membri tal-Parlament Ewropew[3], u b'mod partikolari l-Artikoli 2(1) u 3(1) tagħha,

     wara li kkunsidra d-Direttiva tal-Kunsill 93/109/KE tas-6 ta' Diċembru 1993 dwar arranġamenti dettaljati sabiex jiġi eżerċitat id-dritt għall-vot u għall-kandidatura fl-elezzjonijiet għal-Parlament Ewropew għaċ-ċittadini ta' l-Unjoni li joqogħdu fi Stat Membru li tiegħu ma jkunux ċittadini[4], kif emendata mid-Direttiva tal-Kunsill 2013/1/UE tal-20 ta' Diċembru 2012[5],

     wara li kkunsidra d-Deċiżjoni tal-Kunsill Ewropew 2013/312/UE tat-28 ta' Ġunju 2013 li tistabbilixxi l-kompożizzjoni tal-Parlament Ewropew[6] u d-Deċiżjoni tal-Kunsill Ewropew (UE) 2018/937 tat-28 ta' Ġunju 2018 li tistabbilixxi l-kompożizzjoni tal-Parlament Ewropew[7],

     wara li kkunsidra s-sentenzi tal-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea tas-7 ta' Lulju 2005, tat-30 ta' April 2009 u tad-19 ta' Diċembru 2019[8],

     wara li kkunsidra l-komunikazzjonijiet uffiċjali mill-awtoritajiet kompetenti tal-Istati Membri dwar ir-riżultati tal-elezzjonijiet għall-Parlament Ewropew,

     wara li kkunsidra d-deċiżjoni tat-13 ta' Ġunju 2019 tal-Junta Electoral Central (Kummissjoni Elettorali Ċentrali Spanjola) li tipproklama l-kandidati eletti fil-Parlament Ewropew fl-elezzjonijiet li saru fis-26 ta' Mejju 2019 u li ġiet ippubblikata fil-Boletín Oficial del Estado (Gazzetta Uffiċjali tal-Istat) fl-14 ta' Ġunju 2019[9];

     wara li kkunsidra l-Artikoli 3, 4 u 11 u l-Anness I tar-Regoli ta' Proċedura tiegħu,

     wara li kkunsidra r-rapport tal-Kumitat għall-Affarijiet Legali (A9-0015/2020),

    A.  billi, skont l-Artikolu 12 tal-Att tal-20 ta' Settembru 1976, il-Parlament Ewropew għandu jivverifika l-kredenzjali tal-Membri tal-Parlament Ewropew u, għal dan l-iskop, għandu jieħu nota tar-riżultati ddikjarati uffiċjalment mill-Istati Membri u għandu jiddeċiedi dwar kwalunkwe kontroversja li tista' tinqala' mid-dispożizzjonijiet tal-Att tal-1976, minbarra dawk li jirriżultaw mid-dispożizzjonijiet nazzjonali li għalihom jirreferi l-Att tal-1976;

    B. billi l-Istati Membri kollha nnotifikaw l-ismijiet tal-Membri eletti lill-Parlament skont l-Artikolu 3(1) tar-Regoli ta' Proċedura, iżda mhux l-ismijiet kollha ġew ikkomunikati;

    C.  billi, skont l-Artikolu 3 tad-Deċiżjoni tal-Kunsill Ewropew 2013/312/UE tat-28 ta' Ġunju 2013 u l-Artikolu 3(2) tad-Deċiżjoni tal-Kunsill Ewropew 2018/937/UE tat-28 ta' Ġunju 2018, l-għadd ta' rappreżentanti fil-Parlament Ewropew allokat lil Spanja fil-preżent huwa 54, filwaqt li n-notifika tal-awtoritajiet kompetenti Spanjoli fiha bis 51 isem; billi, abbażi tal-ġurisprudenza tal-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea[10] u fi qbil mal-Artikolu 12 tal-Att tal-20 ta' Settembru 1976, il-Parlament jieħu nota tad-deċiżjoni tat-13 ta' Ġunju 2019 tal-Junta Electoral Central li tipproklama l-kandidati eletti fil-Parlament Ewropew fl-elezzjonijiet li saru fis-26 ta' Mejju 2019 u li ġiet ippubblikata fil-Boletín Oficial del Estado fl-14 ta' Ġunju 2019 għall-iskop li tistabbilixxi l-lista tal-Membri eletti; billi, għaldaqstant, l-għadd ta' rappreżentanti fil-Parlament Ewropew eletti fi Spanja kien 54;

    D. billi fl-Istati Membri jistgħu jiġu kkunsidrati, skont il-leġiżlazzjoni nazzjonali, oġġezzjonijiet fir-rigward tal-elezzjoni ta' xi Membri tal-Parlament Ewropew u billi dawn il-proċeduri jistgħu jirriżultaw fl-annullament tal-elezzjoni tal-Membri kkonċernati;

    E. billi ċerti Stati Membri għaddew tard lill-Parlament il-listi ta' sostituti eventwali, filwaqt li oħrajn għadhom ma għaddew l-ebda tali lista, flimkien mal-ordni tagħhom skont ir-riżultat tal-votazzjoni, kif jirrikjedi l-Artikolu 3(3) tar-Regoli ta' Proċedura;

    F. billi, skont l-Artikolu 3(3) tar-Regoli ta' Proċedura, il-validità tal-mandat ta' Membru tal-Parlament Ewropew ma tistax tiġi kkonfermata jekk ma jkunux saru d-dikjarazzjoni bil-miktub dwar l-assenza ta' kwalunkwe kariga inkompatibbli u d-dikjarazzjoni bil-miktub tal-interessi finanzjarji rikjesti skont l-Artikolu 3 u l-Anness I tar-Regoli ta' Proċedura;

    G. billi l-Artikolu 7(1) u (2) tal-Att tal-20 ta' Settembru 1976 jiddefinixxi b'mod ċar il-karigi li huma inkompatibbli mal-kariga ta' Membru tal-Parlament Ewropew;

    H. billi, skont l-Artikolu 11 u l-Anness I tar-Regoli ta' Proċedura, kull Membru tal-Parlament Ewropew huwa obbligat jippreżenta dikjarazzjoni dettaljata dwar: (a) l-attivitajiet professjonali tal-Membru matul it-tliet snin qabel il-ħatra tiegħu fil-Parlament, u l-parteċipazzjoni tiegħu matul dak il-perjodu f'kumitati jew bordijiet ta' kumpaniji, organizzazzjonijiet mhux governattivi, assoċjazzjonijiet jew kwalunkwe organu ieħor stabbilit fil-liġi; (b) kwalunkwe salarju li l-Membru jirċievi għat-twettiq ta' mandat f'parlament ieħor, (c) kwalunkwe attività b'remunerazzjoni regolari mwettqa mill-Membru fl-istess żmien li jkun qed jeżerċita l-kariga tiegħu, kemm bħala impjegat u kemm jekk jaħdem għal rasu; (d) il-parteċipazzjoni f'kumitati jew bordijiet ta' kumpaniji, organizzazzjonijiet mhux governattivi, assoċjazzjonijiet jew kwalunkwe korp ieħor stabbilit fil-liġi, jew kwalunkwe attività oħra esterna li tinvolvi l-Membru, kemm jekk remunerat u kemm jekk le; (e) kwalunkwe attività esterna okkażjonali b'remunerazzjoni, jekk ir-remunerazzjoni totali tal-attivitajiet esterni okkażjonali kollha tal-Membru taqbeż il-EUR 5 000 f'sena kalendarja; (f) ishma jew sħubija f'kumpanija, fejn hemm il-possibbiltà ta' riperkussjonijiet fuq il-politika pubblika, jew meta din il-parteċipazzjoni tagħti lill-Membru influwenza sinifikanti fl-affarijiet tal-organizzazzjoni inkwestjoni; (g) kull għajnuna, sew finanzjarja u sew fil-forma ta' riżorsi umani jew materjali, minbarra l-għajnuna pprovduta mill-Parlament, mogħtija lill-Membru minħabba l-attivitajiet politiċi tiegħu minn terzi persuni, li għandhom ikunu identifikati; (h) kwalunkwe interess finanzjarju ieħor li jista' jinfluwenza l-qadi tad-dmirijiet tal-Membru. Għal kull wieħed minn dawn il-punti, il-Membru għandu l-obbligu li jindika, meta jkun il-każ, jekk huwiex remunerat jew le u, għall-punti (a), (c), (d), (e) u (f), il-Membru għandu wkoll jindika l-kategorija ta' introjtu rilevanti; billi l-informazzjoni mogħtija tiġi ppubblikata fis-sit web tal-Parlament;

    I. billi l-mandat tar-rappreżentanti eletti fir-Renju Unit huwa bbażat fuq is-sħubija tal-pajjiż fl-Unjoni Ewropea; billi, b'konsegwenza tal-Artikolu 3(2), it-tielet subparagrafu, tad-Deċiżjoni tal-Kunsill Ewropew (UE) 2018/937 tat-28 ta' Ġunju 2018, u bis-saħħa tal-imsemmi Artikolu, il-mandat ta' dawn il-Membri tal-Parlament Ewropew jintemm awtomatikament jekk u fil-jum li fih il-ħruġ tar-Renju Unit mill-Unjoni Ewropea jsir legalment effettiv;

    J. billi, skont l-istess dispożizzjonijiet tad-Deċiżjoni tal-Kunsill Ewropew (UE) 2018/937, il-ħruġ tar-Renju Unit mill-Unjoni Ewropea mhuwiex se jikkawża vakanza skont l-Artikolu 13 tal-Att tal-20 ta' Settembru 1976 u l-Artikolu 4 tar-Regoli ta' Proċedura u, konsegwentement, it-tmiem tal-mandat tar-rappreżentanti eletti fir-Renju Unit ikun awtomatiku u jsir mingħajr il-bżonn li jiġi ddikjarat mill-Parlament Ewropew;

    K. billi, fil-każ tal-ħruġ tar-Renju Unit, l-għadd ta' rappreżentanti fil-Parlament Ewropew għal kull Stat Membru wara li tali ħruġ ikun sar effettiv ġie stabbilit fid-Deċiżjoni tal-Kunsill Ewropew (UE) 2018/937 u se jwassal biex rappreżentanti minn ċerti Stati Membri jimlew is-siġġijiet addizzjonali li jirriżultaw mill-għadd ta' siġġijiet allokat skont l-ewwel u t-tieni subparagrafi ta' dik id-deċiżjoni;

    L. billi ċerti Stati Membri adottaw liġijiet jew regolamenti li jistabbilixxu l-kundizzjonijiet għall-organizzazzjoni ta' elezzjonijiet b'listi transnazzjonali;

    M. billi ċ-ċittadini ta' ċerti Stati Membri li ilhom jgħixu f'pajjiż ieħor għal perjodu ta' żmien speċifiku jistgħu jiġu mċaħħda mid-dritt tal-vot fl-Istat Membru tagħhom (ċaħda tad-dritt tal-vot); billi, f'xi każijiet, dan jista' jinkludi wkoll iċ-ċaħda tad-dritt għall-kandidatura;

    1. Jiddikjara validu, suġġett għal kwalunkwe deċiżjonijiet eventwali mill-awtoritajiet kompetenti tal-Istati Membri li fihom ir-riżultati elettorali jkunu ġew ikkontestati, il-mandat tal-Membri tal-Parlament Ewropew imsemmija fl-Anness ta' din id-deċiżjoni;

    2. Itenni t-talba tiegħu li l-awtoritajiet nazzjonali kompetenti mhux biss jinnotifikawh minnufih bl-ismijiet tal-kandidati eletti, iżda wkoll jgħaddulu l-ismijiet ta' kwalunkwe sostitut, flimkien mal-ordni tagħhom skont ir-riżultat tal-votazzjoni, u jħeġġeġ lil dawk li għadhom ma bagħtux in-notifiki rilevanti biex jagħmlu dan mill-aktar fis;

    3. Jitlob li l-awtoritajiet kompetenti tal-Istati Membri jtemmu mingħajr dewmien l-eżami tal-kontestazzjonijiet possibbli li ġew ippreżentati lilhom, u li jinfurmaw lill-Parlament bir-riżultati tiegħu; jitlob li ssir evalwazzjoni trasparenti tal-iżvolġiment tal-elezzjonijiet Ewropej;

    4. Jirrikonoxxi li l-mandat tar-rappreżentanti eletti fir-Renju Unit jintemm awtomatikament jekk u fil-jum li fih il-ħruġ tar-Renju Unit mill-Unjoni Ewropea jsir legalment effettiv;

    5. F'din l-eventwalità, jistenna li l-awtoritajiet kompetenti tal-Istati Membri jibagħtu n-notifiki rilevanti, mingħajr dewmien bla bżonn, biex jimtlew is-siġġijiet addizzjonali;

    6. Iqis li ċ-ċaħda tad-dritt tal-vot tista', potenzjalment, ikollha effett dissważiv fuq iċ-ċittadini li jkollhom il-ħsieb jeżerċitaw id-dritt ta' moviment liberu fi ħdan l-UE (Artikolu 20(2)(a) tat-TFUE) u tikkawża riperkussjonijiet fuq dawk iċ-ċittadini li jkunu eżerċitaw dan l-istess dritt; iqis li ċ-ċaħda tad-dritt tal-vot tikser il-prinċipju ta' suffraġju universali (Artikolu 14(2) tat-TUE u Artikolu 1(3) tal-Att tal-1976);  barra minn hekk, jesprimi tħassib dwar sitwazzjonijiet li fihom iċ-ċittadini jiġu mfixkla milli jeżerċitaw id-dritt tal-vot tagħhom minħabba nuqqas ta' ċarezza tal-proċeduri, inkluż bi rbit ma' listi tal-votanti, rekwiżiti ta' preżenza fiżika, jew diffikultà fil-ksib ta' aċċess għall-informazzjoni meħtieġa min-naħa tal-Istati Membri biex dak li jkun jeżerċita d-dritt tal-vot; huwa tal-fehma li ċ-ċaħda tad-dritt tal-vot jew rekwiżiti li jfixklu b'mod sproporzjonat l-eżerċizzju tad-dritt tal-vot fl-ebda ċirkostanza ma għandhom japplikaw għall-elezzjonijiet Ewropew, u jitlob li l-Kummissjoni tiżgura li l-ebda Stat Membru ma jipprevedi din il-possibbiltà;

    7. Jitlob li l-Istati Membri li fihom setgħu nqalgħu problemi ta' dan it-tip jissemplifikaw il-formalitajiet ta' reġistrazzjoni tagħhom marbutin mal-parteċipazzjoni ta' persuni b'ċittadinanza ta' Stati Membri oħrajn fl-elezzjonijiet Ewropej, sew bħala votanti u sew bħala kandidati, b'mod partikolari billi jneħħu l-ostakoli amministrattivi żejda, b'tali mod li jagħmlu effettivi d-drittijiet imsemmija fl-Artikolu 20(2)(a) u (b) tat-TFUE; jitlob li l-Kummissjoni tiżgura li l-prattiki tal-Istati Membri jikkonformaw mal-liġi tal-UE;

    8. Jagħti istruzzjonijiet lill-President tiegħu sabiex jgħaddi din id-Deċiżjoni lill-Kummissjoni, lill-awtoritajiet nazzjonali kompetenti kif ukoll lill-parlamenti tal-Istati Membri.

     

     


     

    ANNESS: Lista tal-Membri tal-Parlament Ewropew li l-mandat tagħhom ġie ddikjarat validu

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Belġju (21 Membru)

     

     

     

    ANNEMANS Gerolf

    ARENA Maria

    ARIMONT Pascal

    BOTENGA Marc

    BOURGEOIS Geert

    BRICMONT Saskia

    CHASTEL Olivier

    DE MAN Filip

    DE SUTTER Petra

    FRANSSEN Cindy

    KANKO Assita

    LAMBERTS Philippe

    LUTGEN Benoît

    PEETERS Kris

    RIES Frédérique

    TARABELLA Marc

    VAN BREMPT Kathleen

    VAN OVERTVELDT Johan

    VANDENDRIESSCHE Tom

    VAUTMANS Hilde

    VERHOFSTADT Guy

     

     

     

     


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Bulgarija (17-il Membru)

     

     

     

    ADEMOV Asim

    ALEXANDROV YORDANOV Alexander

    ALIEVA-VELI Atidzhe

    DZHAMBAZKI Angel

    HRISTOV Ivo

    KANEV Radan

    KOVATCHEV Andrey

    KYUCHYUK Ilhan

    MAYDELL Eva

    MIHAYLOVA Iskra

    NOVAKOV Andrey

    PENKOVA Tsvetelina

    RADEV Emil

    SLABAKOV Andrey

    STANISHEV Sergei

    VITANOV Petar

    YONCHEVA Elena


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Ir-Repubblika Ċeka (21 Membru)

     

     

     

    BLAŠKO Hynek

    CHARANZOVÁ Dita

    DAVID Ivan

    DLABAJOVÁ Martina

    GREGOROVÁ Markéta

    HLAVÁČEK Martin

    KNOTEK Ondřej

    KOLAJA Marcel

    KONEČNÁ Kateřina

    KOVAŘÍK Ondřej

    MAXOVÁ Radka

    NIEDERMAYER Luděk

    PEKSA Mikuláš

    POLČÁK Stanislav

    POSPÍŠIL Jiří

    ŠOJDROVÁ Michaela

    TOŠENOVSKÝ Evžen

    VONDRA Alexandr

    VRECIONOVÁ Veronika

    ZAHRADIL Jan

    ZDECHOVSKÝ Tomáš


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Id-Danimarka (13-il Membru)

     

     

     

    AUKEN Margrete

    CHRISTENSEN Asger

    FUGLSANG Niels

    GADE Søren

    KOFOD Peter

    LØKKEGAARD Morten

    MELCHIOR Karen

    PETER-HANSEN Kira Marie

    PETERSEN Morten

    SCHALDEMOSE Christel

    VILLUMSEN Nikolaj

    VIND Marianne (*)

    WEISS Pernille

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*)  Il-mandat huwa validu b'effett mit-2 ta' Lulju 2019, jiġifieri d-data indikata fin-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sa Marianne VIND flok is-Sur Jeppe KOFOD, li d-deċiżjoni tiegħu li jassumi l-kariga ta' Ministru tal-Gvern Daniż u, konsegwentement, li ma jibdiex il-mandat tiegħu bħala Membru tal-Parlament Ewropew, ġiet innotifikata mill-awtoritajiet nazzjonali Daniżi fis-27 ta' Ġunju 2019.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Ġermanja (96 Membru)

     

     

     

    ANDERSON Christine

    ANDRESEN Rasmus

    BARLEY Katarina

    BECK Gunnar

    BEER Nicola

    BENTELE Hildegard

    BERG Lars Patrick

    BERGER Stefan

    BISCHOFF Gabriele

    BLOSS Michael

    BOESELAGER Damian

    BREYER Patrick

    BUCHHEIT Markus

    BUCHNER Klaus

    BULLMAN Udo

    BURKHARDT Delara

    BUSCHMANN Martin

    BÜTIKOFER Reinhard

    CASPARY Daniel

    CAVAZZINI Anna

    DEMIREL Özlem

    DEPARNAY-GRUNENBERG Anna

    DOLESCHAL Christian

    DÜPONT Lena

    EHLER Christian

    ERNST Cornelia

    EROGLU Engin

    ERTUG Ismail

    FERBER Markus

    FEST Nicolaus

    FRANZ Romeo

    FREUND Daniel

    GAHLER Michael

    GEBHARDT Evelyne

    GEESE Alexandra

    GEIER Jens

    GEUKING Helmut

    GIEGOLD Sven

    GIESEKE Jens

    GLÜCK Andreas

    HAHN Henrike

    HAHN Svenja

    HÄUSLING Martin

    HERBST Niclas

    HERZBERGER-FOFANA Pierrette

    HOHLMEIER Monika

    JAHR Peter

    KAMMEREVERT Petra

    KELLER Ska

    KÖRNER Moritz

    KÖSTER Dietmar

    KRAH Maximilian

    KREHL Constanze

    KUHS Joachim

    LAGODINSKY Sergey

    LANGE Bernd

    LANGENSIEPEN Katrin

    LIESE Peter

    LIMMER Sylvia

    LINS Norbert

    MARQUARDT Erik

    McALLISTER David

    MEUTHEN Jörg

    MICHELS Martina

    MORTLER Marlene

    MÜLLER Ulrike

    NEUMANN Hannah

    NEUSER Norbert

    NIEBLER Angelika

    NIENASS Niklas

    NOICHL Maria

    OETJEN Jan-Christoph

    PAULUS Jutta

    PIEPER Markus

    RADTKE Dennis

    REIL Guido

    REINTKE Terry

    SCHIRDEWAN Martin

    SCHNEIDER Christine

    SCHOLZ Helmut

    SCHULZE Sven

    SCHUSTER Joachim

    SCHWAB Andreas

    SEEKATZ Ralf

    SEMSROTT Nico

    SIMON Sven

    SIPPEL Birgit

    SONNEBORN Martin

    VERHEYEN Sabine

    VON CRAMON-TAUBADEL Viola

    VOSS Axel

    WALSMANN Marion

    WEBER Manfred

    WIELAND Rainer

    WÖLKEN Tiemo

    ZIMNIOK Bernhard

     

     


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    L-Estonja (6 Membri)

     

     

     

    ANSIP Andrus

    KALJURAND Marina

    MADISON Jaak

    MIKSER Sven

    PAET Urmas

    TOOM Yana

     

     

     

     

     


     

    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    L-Irlanda (11-il Membru)

     

     

     

    CARTHY Matt

    CUFFE Ciarán

    DALY Clare

    FITZGERALD Frances

    FLANAGAN Luke Ming

    KELLEHER Billy

    KELLY Seán

    McGUINNESS Mairead

    O’SULLIVAN Grace

    WALLACE Mick

    WALSH Maria


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Greċja (21 Membru)

     

     

     

    ANDROULAKIS Nikos

    ARVANITIS Konstantinos

    ASIMAKOPOULOU Anna-Michelle

    FRAGKOS Emmanouil (*)

    GEORGOULIS Alexis

    KAILI Eva

    KEFALOGIANNIS Manolis

    KOKKALIS Petros

    KONSTANTINOU Athanasios

    KOULOGLOU Stelios

    KOUNTOURA Elena

    KYMPOUROPOULOS Stelios

    KYRTSOS Georgios

    LAGOS Ioannis

    MEIMARAKIS Vangelis

    NIKOLAOU-ALAVANOS Lefteris

    PAPADAKIS Kostas

    PAPADIMOULIS Dimitrios

    SPYRAKI Maria

    VELOPOULOS Kyriakos (**)

    VOZEMBERG-VRIONIDI Elissavet

    ZAGORAKIS Theodoros

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat huwa validu b'effett mill-10 ta' Lulju 2019, jiġifieri d-data tan-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sur Emmanouil FRAGKOS flok is-Sur Kyriakos VELOPOULOS.

     

    (**) Il-mandat tas-Sur Kyriakos VELOPOULOS intemm fis-6 ta' Lulju 2019.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Spanja (54 Membru)

     

     

     

    AGUILAR Mazaly

    AGUILERA Clara

    ARIAS ECHEVERRÍA Pablo

    BARRENA ARZA Pernando

    BAUZÁ DÍAZ José Ramón

    BENJUMEA BENJUMEA Isabel

    BILBAO BARANDICA Izaskun

    BUXADÉ VILLALBA Jorge

    CAÑAS Jordi

    del CASTILLO VERA Pilar

    DURÁ FERRANDIS Estrella (*)

    ESTARÀS FERRAGUT Rosa

    FERNÁNDEZ Jonás

    GÁLVEZ MUÑOZ Lina

    GARCÍA DEL BLANCO Ibán

    GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel

    GARCÍA MUÑOZ Isabel

    GARCÍA PÉREZ Iratxe

    GARDIAZABAL RUBIAL Eider

    GARICANO Luis

    GONZÁLEZ Mónica Silvana

    GONZÁLEZ CASARES Nicolás

    GONZÁLEZ PONS Esteban

    HOMS GINEL Alicia

    LÓPEZ Javi

    LÓPEZ AGUILAR Juan Fernando

    LÓPEZ GIL Leopoldo

    LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio

    LUENA César

    MAESTRE MARTÍN DE ALMAGRO Cristina

    MALDONADO LÓPEZ Adriana

    MILLÁN MON Francisco José

    MONTSERRAT Dolors

    MORENO SÁNCHEZ Javier

    NART Javier

    PAGAZAURTUNDÚA Maite

    PINEDA Manu

    REGO Sira

    RIBA I GINER Diana

    RODRÍGUEZ PALOP Eugenia

    RODRÍGUEZ-PIÑERO Inma

    RODRÍGUEZ RAMOS María Soraya

    RUIZ DEVESA Domènec

    SÁNCHEZ AMOR Nacho

    SOLÍS PÉREZ Susana

    TERTSCH Hermann

    URBÁN CRESPO Miguel

    URTASUN Ernest

    VILLANUEVA RUIZ Idoia

    ZARZALEJOS Javier

    ZOIDO ÁLVAREZ Juan Ignacio

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat huwa validu b'effett mit-2 ta' Lulju 2019, skont in-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sa Estrella DURÁ FERRANDIS flok is-Sur Josep BORRELL FONTELLES, li rrinunzja għas-siġġu tiegħu fis-26 ta' Ġunju 2019 u ma ppreżentax id-dikjarazzjonijiet neċessarji għall-verifika tal-kredenzjali tiegħu.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Franza (74 Membru)

     

     

     

    ALFONSI François

    ANDRIEU Eric

    ANDROUËT Mathilde

    AUBRY Manon

    BARDELLA Jordan

    BAY Nicolas

    BEIGNEUX Aurelia

    BELLAMY François-Xavier

    BIJOUX Stéphane

    BILDE Dominique

    BITEAU Benoît

    BOMPARD Manuel

    BOYER Gilles

    BRUNA Annika

    BRUNET Sylvie

    CANFIN Pascal

    CARÊME Damien

    CHABAUD Catherine

    CHAIBI Leïla

    COLIN-OESTERLÉ Nathalie

    COLLARD Gilbert

    CORMAND David

    DANJEAN Arnaud

    DECERLE Jérémy

    DELBOS-CORFIELD Gwendoline

    DELLI Karima

    DIDIER Geoffroy

    DURAND Pascal

    EVREN Agnès

    FARRENG Laurence

    GARRAUD Jean-Paul

    GLUCKSMANN Raphaël

    GRISET Catherine

    GRUDLER Christophe

    GUETTA Bernard

    GUILLAUME Sylvie

    HAYER Valerie

    HORTEFEUX Brice

    JADOT Yannick

    JALKH Jean-François

    JAMET France

    JORON Virginie

    JUVIN Herve

    KARLESKIND Pierre

    KELLER Fabienne

    LALUCQ Aurore

    LAPORTE Hélène

    LARROUTUROU Pierre

    LEBRETON Gilles

    LECHANTEUX Julie

    LOISEAU Nathalie

    MARIANI Thierry

    MAUREL Emmanuel

    MÉLIN Joëlle

    MORANO Nadine

    OLIVIER Philippe

    OMARJEE Younous

    PELLETIER Anne-Sophie

    PIRBAKAS Maxette

    RIQUET Dominique

    RIVASI Michèle

    RIVIÈRE Jérôme

    ROOSE Caroline

    ROUGÉ André

    SANDER Anne

    SATOURI Mounir

    SÉJOURNÉ Stéphane

    TOLLERET Irène

    TOUSSAINT Marie

    TRILLET-LENOIR Véronique

    VEDRENNE Marie-Pierre

    YENBOU Salima

    YON-COURTIN Stéphanie

    ZACHAROPOULOU Chrysoula

     


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Kroazja (11-il Membru)

     

     

     

    BORZAN Biljana

    FLEGO Valter

    GLAVAK Sunčana (*)

    KOLAKUŠIĆ Mislav

    MATIĆ Predrag Fred

    PICULA Tonino

    RESSLER Karlo

    SINČIĆ Ivan Vilibor

    SOKOL Tomislav

    ŠUICA Dubravka (**)

    TOMAŠIĆ Ruža

    ZOVKO Željana

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat huwa validu b'effett mill-1 ta' Diċembru 2019, jiġifieri d-data indikata fin-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sa Sunčana GLAVAK flok is-Sa Dubravka ŠUICA.

     

    Il-mandat tas-Sa Dubravka ŠUICA ntemm fit-30 ta' Novembru 2019.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    L-Italja (73 Membru)

     

     

     

    ADINOLFI Isabella

    ADINOLFI Matteo

    BALDASSARRE Simona

    BARTOLO Pietro

    BASSO Alessandra

    BEGHIN Tiziana

    BENIFEI Brando

    BERLUSCONI Silvio

    BIZZOTTO Mara

    BONAFÈ Simona

    BONFRISCO Anna

    BORCHIA Paolo

    CALENDA Carlo

    CAMPOMENOSI Marco

    CAROPPO Andrea

    CASANOVA Massimo

    CASTALDO Fabio Massimo

    CECCARDI Susanna

    CHINNICI Caterina

    CIOCCA Angelo

    CONTE Rosanna

    CORRAO Ignazio

    COZZOLINO Andrea

    D’AMATO Rosa

    DANTI Nicola (*)

    DA RE Gianantonio

    DE CASTRO Paolo

    DONATO Francesca

    DORFMANN Herbert

    DREOSTO Marco

    EVI Eleonora

    FERRANDINO Giuseppe

    FERRARA Laura

    FIDANZA Carlo

    FIOCCHI Pietro

    FITTO Raffaele

    FURORE Mario

    GANCIA Gianna

    GEMMA Chiara

    GIARRUSSO Dino

    GRANT Valentino

    GUALMINI Elisabetta

    GUALTIERI Roberto (**)

    LANCINI Danilo Oscar

    LIZZI Elena

    MAJORINO Pierfrancesco

    MARTUSCIELLO Fulvio

    MILAZZO Giuseppe

    MORETTI Alessandra

    PANZA Alessandro

    PATRICIELLO Aldo

    PEDICINI Piernicola

    PICIERNO Pina

    PIGNEDOLI Sabrina

    PISAPIA Giuliano

    PROCACCINI Nicola

    REGIMENTI Luisa

    RINALDI Antonio Maria

    ROBERTI Franco

    RONDINELLI Daniela

    SALINI Massimiliano

    SARDONE Silvia

    SASSOLI David Maria

    SMERIGLIO Massimiliano

    STANCANELLI Raffaele

    TAJANI Antonio

    TARDINO Annalisa

    TINAGLI Irene

    TOIA Patrizia

    TOVAGLIERI Isabella

    VUOLO Lucia

    ZAMBELLI Stefania

    ZANNI Marco

    ZULLO Marco

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat huwa validu b'effett mill-5 ta' Diċembru 2019, jiġifieri d-data indikata fin-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sur Nicola DANTI flok is-Sur Roberto GUALTIERI.

     

    (**) Il-mandat tas-Sur Roberto GUALTIERI ntemm fl-4 ta' Settembru 2019.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Ċipru (6 Membri)

     

     

     

    CHRISTOFOROU Lefteris

    FOURLAS Loukas

    GEORGIOU Giorgios

    KIZILYÜREK Niyazi

    MAVRIDES Costas

    PAPADAKIS Demetris


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Latvja (8 Membri)

     

     

     

    AMERIKS Andris

    IJABS Ivars

    KALNIETE Sandra

    MELBĀRDE Dace

    UŠAKOVS Nils

    VAIDERE Inese (*)

    ZĪLE Roberts

    ŽDANOKA Tatjana

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat huwa validu b'effett mit-2 ta' Lulju 2019, jiġifieri d-data indikata fin-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sa Inese VAIDERE flok is-Sur Valdis DOMBROVSKIS, li rrinunzja għas-siġġu tiegħu qabel ma bdiet id-disa' leġiżlatura u ma ppreżentax id-dikjarazzjonijiet neċessarji għall-verifika tal-kredenzjali tiegħu.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Litwanja (11-il Membru)

     

     

     

     

    AUŠTREVIČIUS Petras

    BLINKEVIČIŪTĖ Vilija

    JAKELIŪNAS Stasys

    JUKNEVIČIENĖ Rasa

    KUBILIUS Andrius

    MALDEIKIENĖ Aušra

    MAŽYLIS Liudas

    OLEKAS Juozas

    ROPĖ Bronis

    TOMAŠEVSKI Valdemar

    USPASKICH Viktor

     


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Lussemburgu (6 Membri)

     

     

     

    ANGEL Marc (*)

    GOERENS Charles

    HANSEN Christophe

    METZ Tilly

    SCHMIT Nicolas (**)

    SEMEDO Monica

    WISELER-LIMA Isabel

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat huwa validu b'effett mill-10 ta' Diċembru 2019, jiġifieri d-data indikata fin-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sur Marc ANGEL flok is-Sur Nicolas SCHMIT.

     

    (**) Il-mandat tas-Sur Nicolas SCHMIT intemm fit-30 ta' Novembru 2019.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    L-Ungerija (21 Membru)

     

     

     

    ARA-KOVÁCS Attila

    BOCSKOR Andrea

    CSEH Katalin

    DELI Andor

    DEUTSCH Tamás

    DOBREV Klára

    DONÁTH Anna Júlia

    GÁL Kinga

    GYÖNGYÖSI Márton

    GYŐRI Enikő

    GYÜRK András

    HIDVÉGHI Balázs

    HÖLVÉNYI György

    JÁRÓKA Lívia

    KÓSA Ádám

    MOLNÁR Csaba

    RÓNAI Sándor

    SZÁJER József

    TÓTH Edina

    TRÓCSÁNYI László

    UJHELYI István


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Malta (6 Membri)

     

     

     

    AGIUS SALIBA Alex

    CASA David

    CUTAJAR Josianne

    DALLI Miriam

    METSOLA Roberta

    SANT Alfred

     


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    In-Netherlands (26 Membru)

     

     

     

    AZMANI Malik

    BERENDSEN Tom

    CHAHIM Mohammed

    van DALEN Peter

    EICKHOUT Bas

    EPPINK Derk Jan

    HAZEKAMP Anja

    HUITEMA Jan

    JONGERIUS Agnes Maria

    de LANGE Esther

    LENAERS Jeroen

    MANDERS Antonius

    NAGTEGAAL Caroline

    PIRI Kati

    RAFAELA Samira

    ROOKEN Rob

    ROOS Rob

    RUISSEN Bert-Jan

    SCHREIJER-PIERIK Annie

    SCHREINEMACHER Liesje

    van SPARRENTAK Kim

    STRIK Tineke

    TANG Paul

    TAX Vera

    in 't VELD Sophia

    WOLTERS Lara (*)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat huwa validu b'effett mill-4 ta' Lulju 2019, jiġifieri d-data indikata fin-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sa Lara WOLTERS flok is-Sur Frans TIMMERMANS, li ma ppreżentax id-dikjarazzjonijiet neċessarji għall-verifika tal-kredenzjali tiegħu u għażel li jżomm il-kariga ta' Kummissarju Ewropew.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    L-Awstrija (18-il Membru)

     

     

     

     

    BERNHUBER Alexander

    EDTSTADLER Karoline (*)

    GAMON Claudia

    HAIDER Roman

    HEIDE Hannes

    KARAS Othmar

    MANDL Lukas

    MAYER Georg

    REGNER Evelyn

    SCHIEDER Andreas

    SCHMIEDTBAUER Simone

    SIDL Günther

    THALER Barbara

    VANA Monika

    VILIMSKY Harald

    VOLLATH Bettina

    WIENER Sarah

    WINZIG Angelika

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat tas-Sa Karoline EDTSTADLER intemm fis-6 ta' Jannar 2020.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Polonja (51 Membru)

     

     

     

    ADAMOWICZ Magdalena

    ARŁUKOWICZ Bartosz

    BALT Marek Paweł

    BELKA Marek

    BIEDROŃ Robert

    BIELAN Adam

    BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław

    BUZEK Jerzy

    CIMOSZEWICZ Włodzimierz

    CZARNECKI Ryszard

    DUDA Jarosław

    FOTYGA Anna

    FRANKOWSKI Tomasz

    HALICKI Andrzej

    HETMAN Krzysztof

    HÜBNER Danuta Maria

    JAKI Patryk

    JARUBAS Adam

    JURGIEL Krzysztof

    KALINOWSKI Jarosław

    KARSKI Karol

    KEMPA Beata

    KLOC Izabela-Helena

    KOHUT Łukasz

    KOPACZ Ewa

    KOPCIŃSKA Joanna

    KRASNODĘBSKI Zdzisław

    KRUK Elżbieta

    KUŹMIUK Zbigniew

    LEGUTKO Ryszard Antoni

    LEWANDOWSKI Janusz

    LIBERADZKI Bogusław

    ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna

    MAZUREK Beata

    MILLER Leszek

    MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna

    OCHOJSKA Janina

    OLBRYCHT Jan

    PORĘBA Tomasz Piotr

    RAFALSKA Elżbieta

    RZOŃCA Bogdan

    SARYUSZ-WOLSKI Jacek

    SIKORSKI Radosław

    SPUREK Sylwia

    SZYDŁO Beata

    THUN UND HOHENSTEIN Róża

    TOBISZOWSKI Grzegorz

    WASZCZYKOWSKI Witold Jan

    WIŚNIEWSKA Jadwiga

    ZALEWSKA Anna

    ZŁOTOWSKI Kosma

     


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Portugall (21 Membru)

     

     

     

    AMARO Álvaro

    CARVALHAIS Isabel (*)

    CARVALHO Maria de Graça

    CERDAS Sara

    DIONÍSIO BRADFORD André Jorge (**)

    FERNANDES José Manuel

    FERREIRA João

    GUERREIRO Francisco

    GUSMÃO José

    LEITÃO MARQUES Maria Manuel

    MARQUES Margarida

    MARQUES Pedro

    MATIAS Marisa

    MELO Nuno

    MONTEIRO DE AGUIAR Cláudia

    PEREIRA Lídia

    PEREIRA Sandra

    PIZARRO Manuel

    RANGEL Paulo

    SANTOS Isabel

    SILVA PEREIRA Pedro

    ZORRINHO Carlos

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat huwa validu b'effett mit-3 ta' Settembru 2019, jiġifieri d-data tan-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sa Isabel CARVALHAIS flok is-Sur André Jorge DIONÍSIO BRADFORD.

     

    (**) Il-mandat tas-Sur André Jorge DIONÍSIO BRADFORD intemm fit-18 ta' Lulju 2019.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Ir-Rumanija (32 Membru)

     

     

     

    ARMAND Clotilde

    AVRAM Carmen

    BĂSESCU Traian

    BENEA Adrian-Dragoş

    BLAGA Vasile

    BOGDAN Ioan-Rareş

    BOTOŞ Vlad-Marius

    BUDA Daniel

    BUŞOI Cristian-Silviu

    CIOLOŞ Dacian

    CIUHODARU Tudor

    CREŢU Corina

    FALCĂ Gheorghe

    GHINEA Cristian

    GRAPINI Maria

    HAVA Mircea-Gheorghe

    MANDA Claudiu

    MARINESCU Marian-Jean

    MOTREANU Dan-Ştefan

    MUREȘAN Siegfried

    NICA Dan

    NISTOR Gheorghe-Vlad (*)

    PÎSLARU Dragoş

    PLUMB Rovana

    ŞTEFĂNUȚĂ Nicolae

    STRUGARIU Ramona

    TERHEŞ Cristian

    TOMAC Eugen

    TUDORACHE Dragoş

    TUDOSE Mihai

    VĂLEAN Adina-Ioana (**)

    VINCZE Loránt

    WINKLER Iuliu

     

     

    (*) Il-mandat huwa validu b'effett mit-2 ta' Diċembru 2019, jiġifieri d-data indikata fin-notifika mibgħuta mill-awtorità nazzjonali kompetenti tal-elezzjoni tas-Sur Gheorghe-Vlad NISTOR flok is-Sa Adina-Ioana VĂLEAN.

     

    (**) Il-mandat tas-Sa Adina-Ioana VĂLEAN intemm fit-30 ta' Novembru 2019.


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Is-Slovenja (8 Membri)

     

     

     

    BOGOVIČ Franc

    BRGLEZ Milan

    FAJON Tanja

    GROŠELJ Klemen

    JOVEVA Irena

    NOVAK Ljudmila

    TOMC Romana

    ZVER Milan

     

     

     


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Is-Slovakkja (13-il Membru)

     

     

     

    BEŇOVÁ Monika

    BILČÍK Vladimír

    ČÍŽ Miroslav

    ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ Lucia

    HAJŠEL Robert

    HOJSÍK Martin

    JURZYKA Eugen

    POLLÁK Peter

    RADAČOVSKÝ Miroslav

    ŠIMEČKA Michal

    ŠTEFANEC Ivan

    UHRÍK Milan

    WIEZIK Michal


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Il-Finlandja (13-il Membru)

     

     

     

    HAKKARAINEN Teuvo

    HAUTALA Heidi

    HEINÄLUOMA Eero

    HUHTASAARI Laura

    KATAINEN Elsi

    KUMPULA-NATRI Miapetra

    MODIG Silvia

    NIINISTÖ Ville

    PEKKARINEN Mauri

    PIETIKÄINEN Sirpa

    SARVAMAA Petri

    TORVALDS Nils

    VIRKKUNEN Henna

     

     

     

     


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    L-Iżvezja (20 Membru)

     

     

     

    AL-SAHLANI Abir

    BERGKVIST Erik

    BJÖRK Malin

    DANIELSSON Johan

    FEDERLEY Fredrick

    FRITZON Heléne

    GUTELAND Jytte

    HOLMGREN Pär

    INCIR Evin

    KARLSBRO Karin

    KOKALARI Arba

    KUHNKE Alice

    LEGA David

    LUNDGREN Peter

    POLFJÄRD Jessica

    SKYTTEDAL Sara

    STEGRUD Jessica

    TOBÉ Tomas

    WARBORN Jörgen

    WEIMERS Charlie


    MEMBRI ELETTI FIL-PARLAMENT SKONT L-ISTAT MEMBRU

     

    (it-2 ta' Lulju 2019)

     

    Ir-Renju Unit (73 Membru)

     

     

     

    AINSLIE Scott

    ALLARD Christian

    ANDERSON Martina

    BEARDER Catherine

    BENNION Phil

    BROPHY Jane

    BULL David

    BULLOCK Jonathan

    BUNTING Judith

    CHOWNS Ellie

    CORBETT Richard

    DANCE Seb

    DAUBNEY Martin Edward

    DAVIES Chris

    DE LUCY Belinda

    DHAMIJA Dinesh

    DODDS Diane

    DOWDING Gina

    ENGLAND KERR Andrew

    EVANS Jill

    FARAGE Nigel

    FORMAN Lance

    FOX Claire

    GIBSON Barbara Ann

    GILL Nathan

    GILL Neena

    GLANCY James Alexander

    GRIFFIN Theresa

    HABIB Ben

    HANNAN Daniel

    HARRIS Lucy Elizabeth

    HEAVER Michael

    HOOK Anthony

    HORWOOD Martin

    HOWARTH John

    JONES Jackie

    JORDAN Christina Sheila

    KIRTON-DARLING Jude

    LONG Naomi

    LONGWORTH John

    LOWE Rupert

    MAGID Magid

    McINTYRE Anthea

    McLEOD Aileen

    MOBARIK Nosheena

    MOHAMMED Shaffaq

    MONTEITH Brian

    MORAES Claude

    MUMMERY June Alison

    NETHSINGHA Lucy

    NEWTON DUNN Bill

    OVERGAARD NIELSEN Henrik

    PALMER Rory

    PATTEN Matthew

    PHILLIPS Alexandra Lesley

    PHILLIPS Alexandra Louise Rosenfield

    PORRITT Luisa

    PUGH Jake

    REES-MOGG Annunziata Mary

    RITCHIE Sheila

    ROWETT Catherine

    ROWLAND Robert

    SCOTT CATO Molly

    SMITH Alyn (*)

    STEDMAN-BRYCE Louis

    TENNANT John David Edward

    TICE Richard

    VAN ORDEN Geoffrey

    VOADEN Caroline

    VON WIESE Irina

    WARD Julie

    WELLS James

    WIDDECOMBE Ann

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (*) Il-mandat tas-Sur Alyn SMITH intemm fit-12 ta' Diċembru 2019.

    NOTIFIKI MILL-ISTATI MEMBRI

     

    BE

    24.06.2019

    28.06.2019

    BG

    06.06.2019

    09.10.2019

    CZ

    18.06.2019

    DK

    25.06.2019

    DE

    26.06.2019

    EE

    14.06.2019

    IE

    06.06.2019

    GR

    12.06.2019

    20.06.2019

    ES

    17.06.2019

    20.06.2019

    FR

    13.06.2019

    HR

    10.06.2019

    IT

    21.06.2019

    22.06.2019

    11.10.2019

    CY

    28.05.2019

    04.06.2019

    LV

    07.06.2019

    14.10.2019

    LT

    03.06.2019

    LU

    20.06.2019

    HU

    17.06.2019

    21.10.2019

    MT

    27.05.2019

    NL

    25.06.2019

    AU

    17.06.2019

    PL

    28.05.2019

    PT

    25.06.2019

    05.11.2019

    RO

    21.06.2019

    11.10.2019

    SL

    19.06.2019

    16.10.2019

    SK

    30.05.2019

    14.10.2019

    FI

    31.05.2019

    SV

    03.06.2019

    UK

    31.05.2019

    07.10.2019

     

     

    INFORMAZZJONI DWAR L-ADOZZJONI FIL-KUMITAT RESPONSABBLI

    Data tal-adozzjoni

    28.1.2020

     

     

     

    Riżultat tal-votazzjoni finali

    +:

    –:

    0:

    17

    0

    3

    Membri preżenti għall-votazzjoni finali

    Geoffroy Didier, Esteban González Pons, Jackie Jones, Gilles Lebreton, Karen Melchior, Lucy Nethsingha, Lefteris Nikolaou-Alavanos, Liesje Schreinemacher, Stéphane Séjourné, Marion Walsmann, Tiemo Wölken, Lara Wolters

    Sostituti preżenti għall-votazzjoni finali

    Jorge Buxadé Villalba, Andrea Caroppo, Pascal Durand, Evelyne Gebhardt, Andrzej Halicki, Heidi Hautala, Javier Nart, Emil Radev, Nacho Sánchez Amor, Marie Toussaint

    Sostituti (skont l-Artikolu 209(7)) preżenti għall-votazzjoni finali

    Leila Chaibi

     


     

     

    VOTAZZJONI FINALI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET FIL-KUMITAT RESPONSABBLI

    17

    +

    ECR

    Jorge Buxadé Villalba

    GUE/NGL

    Leila Chaibi

    ID

    Gilles Lebreton

    PPE

    Geoffroy Didier, Esteban González Pons, Andrzej Halicki, Emil Radev, Marion Walsmann

    RENEW

    Karen Melchior, Javier Nart, Lucy Nethsingha, Stéphane Séjourné

    S&D

    Evelyne Gebhardt, Jackie Jones, Nacho Sánchez Amor, Tiemo Wölken, Lara Wolters

     

    0

    -

     

     

     

    3

    0

    NI

    Lefteris Nikolaou-Alavanos

    VERTS/ALE

    Heidi Hautala, Marie Toussaint

     

    Tifsira tas-simboli użati:

    + : favur

    - : kontra

    0 : astensjoni

     

     

    Aġġornata l-aħħar: 28 ta' Jannar 2020
    Avviż legali - Politika tal-privatezza