Powrót na stronę Europarl

Choisissez la langue de votre document :

 Indeks 
 Pełny tekst 
Debaty
Poniedziałek, 25 września 2006 r. - Strasburg Wydanie Dz.U.

Jednominutowe wypowiedzi w znaczących kwestiach politycznych
MPphoto
 
 

  Witold Tomczak (IND/DEM). – Panie Przewodniczący! Będąc w Polsce ubolewał Pan nad brakiem kontaktu instytucji europejskich z obywatelami. Ma Pan niepowtarzalną okazję to zmienić.

Przekazujemy dziś Panu blisko 100 tysięcy głosów odnoszących się do pracy tego Parlamentu. Piszą do Pana ludzie "Solidarności", osoby indywidualne, organizacje, samorządy lokalne, ośrodki akademickie, również spoza Europy. Wszyscy zatroskani są o kształt Europy i czekają na Pańską odpowiedź. Oczekują od Parlamentu Europejskiego przeprosin za niesprawiedliwy i bezpodstawny atak na Polskę i katolickie Radio Maryja w rezolucji przyjętej dnia 15 czerwca. Ten dokument kompromituje Parlament Europejski.

Na kłamstwie nie zbudujemy przyszłości Europy. Historia Narodu i Państwa Polskiego jest wzorem współżycia z innymi narodami i religiami. Radio Maryja jest przykładem służby człowiekowi w prawdzie, uczy nas wzajemnej miłości i szacunku. To Radio jest blisko człowieka! To Radio daje nam Boga! Takiego głosu potrzebuje zagubiona Europa!

 
Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności