Indekss 
 Iepriekšējais 
 Nākošais 
 Pilns teksts 
Procedūra : 2006/2111(INI)
Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : A6-0223/2007

Iesniegtie teksti :

A6-0223/2007

Debates :

PV 20/06/2007 - 13
CRE 20/06/2007 - 13

Balsojumi :

PV 21/06/2007 - 8.8
CRE 21/06/2007 - 8.8
Balsojumu skaidrojumi

Pieņemtie teksti :

P6_TA(2007)0284

Debašu stenogramma
Ceturtdiena, 2007. gada 21. jūnijs - Strasbūra Pārskatītā redakcija

8.8. Stratēģija attiecībā uz brīvības, drošības un tiesiskuma telpas ārējo dimensiju (balsojums)
Protokols
  

- Relazione: Klich (A6-0223/2007)

- Prima della votazione

 
  
MPphoto
 
 

  Bogdan Klich (PPE-DE), sprawozdawca. – Panie Przewodniczący! Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w to sprawozdanie, a w szczególności panu Aloyzasowi Sakalasowi, który był sprawozdawcą Komisji Spraw Zagranicznych, w trudnej procedurze wzmocnionej współpracy między dwiema komisjami naszego Parlamentu i chciałem oczywiście wezwać wysoką izbę do wsparcia tego sprawozdania z trzech powodów.

Po pierwsze dlatego, że opowiadamy się w nim za lepszą koordynacją naszej polityki zagranicznej i polityki wewnętrznej, tak aby polityka zagraniczna realizowała priorytety obszaru wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości.

Po drugie dlatego, że opowiadamy się za tą specyficznie europejską metodą, w której jest równowaga pomiędzy działalnością na rzecz bezpieczeństwa dla naszych obywateli oraz działalnością na rzecz zapewnienia im wolności obywatelskich.

I po trzecie dlatego, że wzywamy do uwspólnotowienia tego, co pozostało z trzeciego filaru, w szczególności chodzi o współpracę policyjną i sądową w sprawach karnych.

 
  
  

- Prima della votazione sull'emendamento 3, prima parte

 
  
MPphoto
 
 

  Sophia in 't Veld (ALDE). – Mr President, in order to avoid confusion, I should just like to clarify our request for a split vote and an oral amendment to Amendment 3.

The oral amendment concerns the part of the text that the amendment by the PPE-DE Group seeks to delete. Therefore, if you wish to retain the text, including the oral amendment, you should vote against the first part of Amendment 3.

Mr President, we propose to insert the words 'by the Council and the Commission', so that the text will read: ‘to include a human rights compliance report by the Council and the Commission in all external policy initiatives or documents in the AFSJ...’.

I must point out to you that, if this House supports Amendment 3, the oral amendment will fall. However, if Amendment 3 by the PPE-DE Group is rejected, then the oral amendment will be included.

 
  
  

(L'emendamento orale è accolto)

 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika