Powrót na stronę Europarl

Choisissez la langue de votre document :

 Indeks 
 Pełny tekst 
Debaty
Wtorek, 25 września 2007 r. - Strasburg Wydanie Dz.U.

Wyjaśnienia dotyczące sposobu głosowania
MPphoto
 
 

Tekst złożony : A6-0309/2007, A6-0310/2007

  Marie-Arlette Carlotti (PSE), na piśmie. - (FR)W ramach reformy wspólnej organizacji rynków cukru Unia Europejska chciała pomóc cukrowniom w dostosowaniu się do restrukturyzacji europejskiego cukrownictwa poprzez przyznanie 150 milionów euro jako „pomocy przejściowej”.

Inicjatywa ta niezmiernie mnie ucieszyła, bo między innymi powinna ona pomóc cukrowni Saint-Louis Sucre w Marsylii w spełnieniu nowych warunków dotyczących rynku cukru bez uciekania się do redukcji zatrudnienia.

Wszelako alarmowałam też właściwe organy francuskie i europejskie, że kryteria przyznawania tej pomocy są nieprzejrzyste, co stanowi odpowiedzialność państw członkowskich.

Obecnie pomoc ta nie jest przyznawana z zamiarem utrzymania przemysłu cukrowniczego lub zachowania miejsc pracy. Nie ma też żadnej gwarancji, że ta pomoc nie zostanie wykorzystana jako „zachęta do zmiany lokalizacji” do krajów spoza UE.

Nowa reforma powinna była stanowić okazję do wyjaśnienia tej kwestii.

Niestety, tak się nie stało.

Ta sprawa znajduje się teraz w rękach Rady. Wzywam Radę, aby wykazała więcej czujności, a w szczególności wzywam do tego władze francuskie, tak aby ta sprawa, która ma wpływ na miejsca pracy naszych współobywateli, mogła wreszcie zostać wyjaśniona.

 
Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności