Návrat na portál Europarl

Choisissez la langue de votre document :

 Zoznam 
 Úplné znenie 
Rozpravy
Utorok, 25. septembra 2007 - Štrasburg Verzia Úradného vestníka

Vysvetlenie hlasovania
MPphoto
 
 

Predkladaný text : A6-0309/2007, A6-0310/2007

  Marie-Arlette Carlotti (PSE), písomne. (FR) Európska únia chcela v rámci reformy spoločnej organizácie trhu v odvetví cukru pomôcť rafinériám prispôsobiť sa reštrukturalizácii európskeho cukrovarského priemyslu, a to prostredníctvom prechodnej pomoci vo výške 150 miliónov EUR.

Mala som to potešenie podporiť túto iniciatívu, ktorá by mala pomôcť marseillskej rafinérii Saint-Louis Sucre, aby sa mohla vyrovnať s novými podmienkami na trhu s cukrom a nemusela prepúšťať zamestnancov.

Zároveň som však upozornila kompetentné francúzske a európske orgány na nedostatočnú transparentnosť kritérií prideľovania tejto pomoci, čo je v kompetencii členských štátov.

Dnes sa táto pomoc neposkytuje s úmyslom udržať rafinérsku činnosť a zachovať pracovné miesta. Nič tiež nemôže zaručiť, že táto pomoc nebude využitá ako stimul na presídlenie do krajín mimo EÚ.

Táto nová reforma by sa mala využiť na objasnenie tejto otázky.

Žiaľ, nie je tomu tak.

Záležitosť je v rukách Rady. Vyzývam ju, aby konala čo najobozretnejšie, a predovšetkým francúzske orgány, aby sa konečne riadne ujasnila táto otázka, ktorá sa týka pracovných miest našich občanov.

 
Právne upozornenie - Politika ochrany súkromia