Nazaj na portal Europarl

Choisissez la langue de votre document :

 Kazalo 
 Celotno besedilo 
Razprave
Torek, 25. september 2007 - Strasbourg Edition JOIzdaja UL

Euroopa ühise energiaalase välispoliitika suunas (arutelu)
MPphoto
 
 

  Thomas Wise (IND/DEM). – Proua juhataja, kui EL räägib ühisest energiaalasest välispoliitikast, peab väga hästi mõistma, kellega äri aetakse. Dokumentaalselt on tõestatud, et president Putin on öelnud: „Komisjonil ei tohiks olla mingeid illusioone. Kui ta tahab osta Vene gaasi, tuleb tegemist teha Vene riigiga.”

Gazprom ei ole eraettevõte. See on riigi poolt kontrollitav Vene välispoliitika vahend. Peale selle on see President Putini poliitiliste käsilaste ja väidetavalt organiseeritud kuritegevuse käes. Võtke, näiteks, Ališer Usmanov. See härrasmees, kommunistist apparatšiku poeg, on Gazpromi välisharu Gazprom Invest Holdings nõukogu esimees. Temaga ajame me äri. Tema on see mees, kes katkestab gaasitarned, kui klientriigid julgevad Gazpromi nõudeid küsimuse alla seada. Väidetavalt bandiit ja väljapressija, istus ta 1980ndatel Nõukogude Liidus vanglas, tema lõplik armuandmine tuli Usbeki maffiapealiku ja heroiinilordi Gafur Rakhimovi korraldusel, keda kutsuti Usmanovi mentoriks.

Usmanov ostis ajalehe Kommersant. Kolm kuud hiljem, kott äsja tehtud sisseostudega kramplikus haardes, kukkus oma korteri aknast surnuks ajakirjanik Ivan Safronov, Putini režiimi kriitik, keda oli vaid nädalaid enne FSBs (mis on KGB uus nimi) jõuliselt üle kuulatud.

Endise Briti suursaadiku Usbekistanis Craig Murray sõnul oli see Usmanov, kes andis selle aasta alguses käsu lõpetada tarned Gruusiale. Palun pange tähele, proua president, Kreml on nüüd keeldunud ehitamast torujuhet ELi üle Gruusia territooriumi. Sellised on inimesed, kellega te tahate äri teha. Selliste inimeste ümber tahate te vormida oma energiaalase välispoliitika. Volinik, palju edu! Seda läheb teil vaja.

 
Pravno obvestilo - Varstvo osebnih podatkov