Märksõnaregister 
 Terviktekst 
Arutelud
Kolmapäev, 24. oktoober 2007 - Strasbourg EÜT väljaanne

Täitmisele mittepööratud karistuste, alternatiivsete mõjutusvahendite ning tingimisi karistuste tunnustamine ja järelevalve – Õigusalane koostöö kriminaalasjades (arutelu)
MPphoto
 
 

  John Attard-Montalto (PSE). - Proua juhataja, tahaksin keskenduda ettepaneku ühele aspektile. On selge, et selle konkreetse õigusakti eksisteerimise põhjus on humanitaarne. Kui vaadata, et miks võib ühes riigis mõistetud kriminaalkaristuse kohtuotsuse viia täide teises riigis, siis mida me põhimõtteliselt teeme, on see, et muudame süüdimõistetu isiku elu paremaks: ta saab ehk olla lähemal oma perele ja pärituolu kohale.

Tegelikult ma imestan, arvestades, et me käsitleme seda õigusakti humanitaarsest vaatepunktist, üks kriteerium, mida siit süüdimõistetu üleviimise kohta ühest liikmesriigist teise ei leia, on minu arvates humanitaaraspekt. Meie kriteeriumide aluseks on põhimõtteliselt rahvus, kodakondsus või alaline elamisluba. Teisest küljest räägime me ettepanekutes ja vastuväidetes “lähedastest sidemetest”, kuid humanitaaraspekt kui selline on puudu.

Võtkem konkreetse näite: isikul, kes ei ole ELi riigi kodanik, kuid kannab ELi riigi vanglakaristust, ei ole võimalik seda kanda kodule lähema, sest humanitaaraspekt on välja jäänud.

 
Õigusteave - Privaatsuspoliitika