Tagasi Europarli portaali

Choisissez la langue de votre document :

 Märksõnaregister 
 Terviktekst 
Arutelud
Esmaspäev, 10. detsember 2007 - Strasbourg EÜT väljaanne

Mänguasjade ohutus (arutelu)
MPphoto
 
 

  Vicente Miguel Garcés Ramón (PSE). - (ES) Härra juhataja, volinik, olemata dramaatiline, pean ütlema, et me tegelema siin probleemiga, mis mõjutab kogu liitu. Vaid ühe näitena: iga päev siseneb Hispaaniasse 40 000 kaubakonteinerit, paljudes nendes konteinerites on mänguasjad.

On küsitav, kas volitatud ettevõtjate süsteem, mis jõustub 1.jaanuarist 2008, tõepoolest aitab kasutusele võtta tõhusaid meetmeid kontrollimaks kaubandustegevust, mis ohustab laste tervist ja mis on mitmeid kordi hukka mõistetud.

Euroopa Parlament kutsus oma 26. septembri resolutsioonis toodete ja eriti mänguasjade ohutusest komisjoni ja liikmesriike üles võtma tarvitusele meetmed kindlustamaks müüdavate tarbekaupade ohutus tervisele.

On aeg vajalike meetmete kiiremaks vastuvõtmiseks, et rakendada Euroopa Parlamendi resolutsioon ellu. Peame parandama kontrolli ja turgude jälgimist, mida siin mainitud on. Globaliseeruvas maailmas ei ole mänguasjad sugugi lihtsalt teatud liiki kaup. Ilma kontrollimata näeme korduvaid vahejuhtumeid, millest pidevalt räägitakse; uuesti ja uuesti esineb kaubandustegevuses dumpingut, mis loob võimaluse, et tarbijate, eriti laste, tervist mõjutatakse vägagi tõsiselt.

 
Õigusteave - Privaatsuspoliitika