Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Debaty
Środa, 30 stycznia 2008 r. - Bruksela Wydanie Dz.U.

9. Zatwierdzenie protokołu
PV
  

(Protokół poprzedniego posiedzenia został zatwierdzony.)

 
  
MPphoto
 
 

  Nigel Farage (IND/DEM). - Panie przewodniczący! W protokole z ostatniego posiedzenia plenarnego jest zapis o pańskim przemówieniu, w którym mówił pan o wydarzeniach, jakie miały miejsce w grudniu w Strasburgu. Od tego czasu, zgodnie z art. 147 naszego szacownego Regulaminu, wezwał pan 13 posłów tej Izby w sprawie podjęcia działań dyscyplinarnych.

Wydaje mi się, że decyzja ta została podjęta dosyć arbitralnie. Wątpię, czy należąca do naszej grupy posłanka, którą pan wezwał – pani Sinnott – kiedykolwiek w życiu na kogoś krzyknęła. Kolejny poseł, któremu kazał pan się stawić w gabinecie dyrektora – poseł z Austrii – przebywał tego dnia we Frankfurcie: musiał zatem mieć bardzo donośny głos, nieprawdaż?

Dlaczego tylko trzynastu? W tych tak zwanych zakłóceniach brało nas udział około osiemdziesięciu. Na posiedzeniu Konferencji Przewodniczących sam pan stwierdził, że byłem jedną z przyczyn tych kłopotów, dlaczego więc mnie nie ukarano? Jestem Spartakusem!

(Krzyki „Jestem Spartakusem!” pochodzące od członków grupy IND/DEM)

 
  
MPphoto
 
 

  Przewodniczący. − Poprosiłem o uwagi dotyczące protokołu. Należałoby oczekiwać, że przewodniczący grupy IND/DEM zrozumie, co mówi przewodniczący obradom, i w swoich uwagach skoncentruje się na protokole. Najwyraźniej nie miało to miejsca, możemy zatem przejść dalej.

 
Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności