Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Postup : 2007/0230(COD)
Průběh na zasedání
Stadia projednávání dokumentu : A6-0012/2008

Předložené texty :

A6-0012/2008

Rozpravy :

Hlasování :

PV 19/02/2008 - 6.3
CRE 19/02/2008 - 6.3
Vysvětlení hlasování

Přijaté texty :

P6_TA(2008)0038

Rozpravy
Úterý, 19. února 2008 - Štrasburk Vydání Úř. věst.

6.3. (A6-0012/2008, Jan Andersson) expozice zaměstnanců rizikům spojeným s fyzikálními činiteli (elektromagnetickými poli) (hlasování)
PV
  

– Před hlasováním:

 
  
MPphoto
 
 

  Jan Andersson, zpravodaj. − (SV) Děkuji vám, pane předsedající. S odkazem na dopis, který evropská odborová organizace minulý týden rozeslala všem svým členům, bych rád podotkl, že chápu, proč se odbory ptají, zda se uskutečnily konzultace mezi sociálními partnery a Komisí. Je však nad naše možnosti s tím cokoli učinit.

Obsah této směrnice se žádným způsobem nezmění. Stane se pouze to, že její provedení bude o pár let odloženo. A to proto, že pokud by k provedení došlo v dubnu, mohlo by dojít k tomu, že nebudeme moci používat některé velmi důležité zdravotnické přístroje. V současné době jsou prováděny studie, abychom zjistili, jak je možné uvést toto vybavení do souladu se směrnicí.

Proto jsme s jednomyslným souhlasem Výboru pro zaměstnanost a sociální věci odložení směrnice podpořili.

 
  
MPphoto
 
 

  Günter Verheugen, místopředseda Komise. − Pane předsedající, jménem Komise bych rád poskytl následující vysvětlení. Když Komise navrhovala, aby byl vstup této směrnice v platnost odložen, odpovědně tím reagovala na nové vědecké poznatky – opakuji: nové vědecké poznatky – konkrétně na studii zadanou vládou Spojeného království a zveřejněnou v červnu 2007. Z těchto nových vědeckých poznatků vyplývá, že by případný vstup směrnice v platnost v její současné podobě v dubnu 2008 měl nezáměrný nepříznivý dopad na praxi zobrazování magnetickou resonancí (MRI), což je nejvýkonnější a nejbezpečnější technologie, kterou má současné lékařství k dispozici. Jelikož jsem za toto odvětví odpovědný, rád bych doplnil, že bez této technologie by nebylo možné poskytnout tisícům pacientů v Evropské unii tu nejlepší péči. Rád bych dodal, že naši výrobci jsou v tomto odvětví světovou špičkou.

Pan Andersson zmínil otázku konzultací. K tomu bych řekl, že zástupci pracovníků byl plně informováni a zúčastnili se debat, které byly vedeny se sociálními partnery, než Komise návrh přijala. Potíže, k nimž může při provádění stávající směrnice dojít, a také úmysly Komise byly vyzdvihnuty a projednány v Poradním výboru pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci zřízeném Radou. V poradním výboru jsou tři řádní členové z každého členského státu, zástupci vlád jednotlivých států, odborů a organizací zaměstnavatelů.

 
Právní upozornění - Ochrana soukromí