Seznam 
 Úplné znění 
Rozpravy
Středa, 12. března 2008 - Štrasburk Vydání Úř. věst.

Doba vyhrazená pro otázky (otázky na Radu)
MPphoto
 
 

  Předsedající . − Dámy a pánové, už nemáme mnoho času, ve skutečnosti nám zůstává už jen šest minut, protože Rada mě informovala, že bude muset v 19.30 hod. odejít. Máme však dost času k zodpovězení dalších dvou otázek.

Předsedající. – Následující otázky se týkají jedné oblasti, proto je položíme současně:

Otázka č. 10, kterou předkládá Mairead McGuinnessová (H-0095/08)

Předmět: Perspektiva EU pro západní Balkán.

Současné předsednictví Rady má určite zvláštní zájem na osudu západního Balkánu. Podnikne předsednictví Rady, vzhledem k nedávnému vývoji v souvislosti s otázku statutu Kosova, nějaké aktivní kroky zaměřené na větší integraci zemí západního Balkánu do struktur Evropské unie?

Otázka č. 11, kterou předkládá Silvia-Adriana Ţicău (H-0106/08)

Předmět: Vývoj vztahů mezi EU a zeměmi západního Balkánu

Slovinské předsednictví naznačilo, že jednou z jeho priorit je rozvoj vztahů mezi EU a zeměmi západního Balkánu. Mohla by nám Rada přiblížit hlavní cíle v oblasti rozvoje budoucích dohod mezi Evropskou unií a západním Balkánem?

Otázka č. 12, kterou předkládá Dimitrios Papadimoulis (H-0119/08)

Předmět: Úloha EU v Kosovu

Ministerský předseda Kosova nedávno prohlásil, že prohlášení nezávislosti je už jen otázkou několika dní. Ministr zahraničních věcí Ruska naznačil spojitost mezi misí EU do Kosova a novou rezolucí Bezpečnostní rady OSN o přítomnosti mezinárodního Společenství v Kosovu.

Jaký je mandát a harmonogram mise Evropské unie v Kosovu? Očekává Rada, že nová rezoluce Bezpečnostní rady OSN přinese nějaké změny v souvislosti s přítomností mezinárodního Společenství v Kosovu?

 
Právní upozornění - Ochrana soukromí