Grįžti į portalą Europarl

Choisissez la langue de votre document :

 Rodyklė 
 Visas tekstas 
Posėdžio stenograma
Trečiadienis, 2008 m. birželio 4 d. - Briuselis Tekstas OL

2006 m. metinis pranešimas apie BUSP. Metinis pranešimas apie Europos saugumo strategijos ir ESGP įgyvendinimą(diskusijos)
MPphoto
 
 

  Angelika Beer, Verts/ALE frakcijos vardu. – (DE) Gerb. pirmininke, ponios ir ponai, aš nekartosiu visų sveikinimų ar nuostatų, dėl kurių visi sutinkame. Pvz., raginimo vykdyti nuoseklią užsienio ir saugumo politiką – kaip suformulavo Jacek Saryusz-Wolski – taip pat parlamentinės priežiūros ir skaidrumo klausimų. Kalbant apie valstybes nares – visose mūsų diskusijose pastebime tokį aspektą: kuo labiau Europos Sąjunga dalyvauja užsienio ir saugumo politikoje, tuo labiau siekiame ir privalome šias skaidrumą ir teisėtumą skatinančias priemones propaguoti tarp savo šalių gyventojų.

Norėčiau atkreipti dėmesį į ginčytinus aspektus, apie kuriuos dar nebuvo kalbėta. Günteri Verheugenai, pirmosiose diskusijose mes svarstėme Helmuto Kuhne‘o pranešimo projektą kartu su Komisijos nare Benita Ferrero-Waldner. Ji, kaip ir mūsų frakcija, pabrėžė, kad mums reikėtų pamąstyti, kad turėtume ne vien svarstyti apie naujos Europos saugumo strategijos parengimą, bet ir bandyti formuluoti bendrą pareiškimą dėl misijos, tai yra – dėl žmonių saugumo ir pareigos apsaugoti. Visi, kas domėjosi, kas atsitiko vėliau, turėtų žinoti, kad susiformavo keista konservatorių, vadovaujamų Karlo von Wogau‘o, ir komunistų, vadovaujamų Tobiaso Pflügerio, koalicija. Abiem frakcijoms pritarus, atitinkama teksto dalis buvo panaikinta; mes reikalausime, kad ji būtų įtraukta, nes jei neišspręsime šios politinės problemos, prarasime patikimumą konfliktų prevencijos problemų sprendimo srityje, taip pat kalbant apie Darfūrą ir kitus konfliktus, kuriuos turėtume budriai stebėti.

Kitas aspektas, kurį laikau absurdišku – nors dėl jo dar nesutarėme – yra tai, kad Karlo von Wogau‘o vadovaujami konservatoriai ragina būsimoje Europos saugumo strategijoje ir mums ją performuluojant atsižvelgti į JAV nacionalinio saugumo strategiją. Tai visiškas absurdas, kadangi ši politika neproduktyvi, ir mes žinome, kad JAV administracijos vykdyta vienašališka karo veiksmų išplėtimo politika patyrė nesėkmę ir kainavo daug gyvybių. Po to sakyti, kad turėtume ją įtraukti į būsimą Europos saugumo strategiją, yra daugiau nei absurdiška!

Trečia – norėčiau iškelti ypač svarbų klausimą – dėl ginklų platinimo. Javierai Solana, taip pat linkiu jums sėkmės. Dialogas būtinas, taip pat ir su Iranu; tačiau norėčiau paklausti kolegų štai ko: ar energijos tiekimo saugumo, kuris vis dėlto yra platesnio saugumo dalis, problemas teisinga spręsti taip, kaip sakė būsimas Europos Sąjungos Tarybos pirmininkas Nicolas Sarcozy, kuris paskelbė norįs, kad branduolinėmis technologijomis pasaulio rinkoje būtų prekiaujama be apribojimų ir netaikant kontrolės priemonių? Kas tada atsitiks su mūsų patikimumu? Pirma – mes neskatiname branduolinio nusiginklavimo, nors tai turėtume daryti. Antra – mes leidžiame platinti šią technologiją, nors žinome, kad karinėje srityje ją visada galima panaudoti blogiems tikslams. Manau, kad darome klaidą, todėl pateiksime pakeitimą.

 
Teisinė informacija - Privatumo politika