Märksõnaregister 
 Terviktekst 
Arutelud
Teisipäev, 17. juuni 2008 - Strasbourg EÜT väljaanne

Jalakäijate ja teiste vähem kaitstud liiklejate kaitse (arutelu)
MPphoto
 
 

  John Attard-Montalto (PSE), kirjalikult. – Jalakäijaid tuleb kaitsta parimal võimalikul viisil. Jalakäijatega liiklusõnnetuste arv kasvab jätkuvalt. See võib tuleneda paljudest teguritest. Halvim neist on hoolimatu või joobes juhtimine.

Juhid, kes põhjustavad surmaga lõppevaid õnnetusi, peavad oma tegude eest vastutama. Kahjuks on minu riigis minu arvates kolm põhitegurit, mis tingivad õnnetusi jalakäijatega.

Esiteks: suur hulk juhte on saanud oma juhiloa ebaseaduslikul teel. Valitsus ei reageerinud selle avastamisel asjakohaselt.

Teiseks: paljude kõnniteede seisukord Maltal ja Gozol on ülikehv. Isegi kaksikpealinnades, Vallettas ja Victorias ei ole valitsus suutnud ehitada korralikke kõnniteid. See on häbiväärne.

Kolmandaks: Malta kohtud on surmaga lõppenud õnnetusi põhjustanud juhtidele karistuste mõistmisel liiga leebed. On viimane aeg, et kohtunikud saadaksid vangi juhid, kes on hoolimatu või joobes juhtimise tõttu põhjustanud kolmandate isikute surma – selle asemel, et määrata tingimisi karistusi, mis on paljudes Euroopa riikides ennekuulmatu.

 
Õigusteave - Privaatsuspoliitika