Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Pełne sprawozdanie z obrad
Środa, 9 lipca 2008 r. - Strasburg Wydanie Dz.U.

13. Powitanie
Protokół
MPphoto
 
 

  Przewodniczący. − Chciałbym zwrócić uwagę, panie i panowie, że na mównicy mamy delegację z Republiki Południowej Afryki, na której czele stoi pan D. Obed Bapela, przewodniczący Komisji Stosunków Międzynarodowych, którego wszyscy znamy z jego przyjaźni dla Europy i z jego zaangażowania w walkę z apartheidem.

(Oklaski)

Pragnę przywitać naszych gości na dwunastym spotkaniu międzyparlamentarnym Parlamentu Europejskiego/ Parlamentu Republiki Południowej Afryki. Jest to bardzo ważna wizyta. Częstość tych wizyt sprzyja politycznemu dialogowi, który jest istotnym elementem wspólnego planu działań, który przyjęliśmy w maju zeszłego roku, na rzecz wcielenia w życie Strategicznego Partnerstwa między Unią Europejską a Republiką Południowej Afryki.

Położenie nacisku na naszą współpracę w perspektywie zwiększenia bezpieczeństwa międzynarodowego i stabilności jest obecnie bez wątpienia bardziej niezbędne niż kiedykolwiek wcześniej, wobec obecnej napiętej sytuacji regionalnej w południowej Afryce, a zwłaszcza kryzysu w Zimbabwe, który jest znany nam wszystkim.

Dlatego chciałbym powitać naszych przyjaciół z Republiki Afryki Południowej.

 
Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności