Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Postup : 2008/2634(RSP)
Průběh na zasedání
Stadia projednávání dokumentu : B6-0450/2008

Předložené texty :

B6-0450/2008

Rozpravy :

PV 24/09/2008 - 20
CRE 24/09/2008 - 20

Hlasování :

PV 25/09/2008 - 7.8
CRE 25/09/2008 - 7.8
PV 09/10/2008 - 7.7
CRE 09/10/2008 - 7.7
Vysvětlení hlasování

Přijaté texty :

P6_TA(2008)0469

Doslovný záznam ze zasedání
Čtvrtek, 25. září 2008 - Brusel Vydání Úř. věst.

7.8. „IASCF: přezkum složení – veřejná odpovědnost a sestavení návrhů změn Rady pro mezinárodní účetní standardy“ (hlasování)
PV
MPphoto
 

  Piia-Noora Kauppi, jménem skupiny PPE-DE. Pane předsedo, jak jste již uvedl, skupina PPE-DE by chtěla požádat o odložené hlasování o tomto usnesení. Řízení Rady pro mezinárodní účetní standardy se jistě nevyřeší během příštích dvou týdnů, takže máme čas hlasovat o tomto usnesení až na příštím plenárním minizasedání zde v Bruselu.

Od Evropské komise jsme totiž obdrželi některé nové návrhy a možná se nám podaří doladit znění některých částí usnesení.

Lhůta byla velice krátká, a chceme mít proto více času a hlasovat o tom až na příštím zasedání v Bruselu.

 
  
MPphoto
 

  Pervenche Berès, předsedkyně výboru ECON. (FR) Pane předsedo, hovořím z pozice předsedkyně Výboru pro hospodářské a měnové záležitosti. V současné finanční krizi si všichni uvědomují, že hlavním tématem jsou účetní standardy a jejich potenciálně procyklický charakter. Velice záleží na řízení struktur, které tyto účetní standardy vytvářejí.

Evropská komise se těmito otázkami zabývala již v Radwanově zprávě a nyní se rozhodla vypracovat návrh, který nezahrnuje subjekty odpovědné za stabilitu finančních trhů a který byl narychlo a bez konzultace s Radou nebo Evropským parlamentem vytvořen ve spolupráci s americkými orgány, jimž pomalu končí mandát a s nimiž kandidáti v amerických prezidentských volbách nechtějí mít nic společného.

V duchu kompromisu a otevřenosti souhlasíme s opětovným zahájením této diskuse, pokud sama Komise souhlasí s novým posouzením svého návrhu a je ochotná vyslechnout si návrhy Evropského parlamentu. Proto bych si přála, aby Komise vydala prohlášení a zavázala se návrh znovu posoudit. V tom případě bychom mohli podpořit návrh paní Kauppiové.

 
  
MPphoto
 

  Androula Vassiliou, členka Komise. − Pane předsedo, Komise nemá k tomuto bodu žádné stanovisko.

 
  
MPphoto
 

  Předseda. − Komise nevyjádřila názor.

Paní Berčsová, pochopil jsem správně, že za těchto okolností podpoříte předkladatelku tohoto návrhu paní Kauppiovou?

Můžeme tedy dát o tomto návrhu hlasovat.

(Parlament přijal návrh na odložené hlasování)

 
Právní upozornění - Ochrana soukromí