Indekss 
 Pilns teksts 
Debašu stenogramma
Pirmdiena, 2008. gada 20. oktobris - Strasbūra Publikācija "Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī"

Erasmus Mundus programma (2009.-2013. gads) (debates)
MPphoto
 
 

  Maria Petre (PPE-DE), rakstiski. (RO) Visi piekritīs, ka Erasmus programmas pirmais posms bija veiksmīgs. Programmas otrā posma grozījumi ir lieliski, un priekšlikums iesaistīt trešās valstis ir ļoti laba doma. Tajā pašā laikā būtiski ir samazinājies programmā iesaistīto sieviešu skaits.

Manuprāt, mērķim nodrošināt augstākās kvalitātes izglītību, veicināt Eiropas universitāšu pasniedzēju personisko izaugsmi un ieguldījumus sociālās kohēzijas jomā, kā arī aktīvu pilsonību un vienlīdzību, pārvarot sociālos stereotipus dzimumu jomā, ir jābūt vienam no sadarbības programmas uzdevumiem. Es arī uzskatu, ka jānodrošina iespēja jaunām sievietēm, kuras dzīvo lauku rajonos un nabadzīgākos reģionos, kā arī personām ar mācīšanās grūtībām, piedalīties programmā.

Tas ir vienīgais veids, kā ilgtermiņā novērst jebkādu diskrimināciju un iedrošināt jauniešus un sievietes aktīvāk iesaistīties sociālajos, ekonomiskajos un politiskajos procesos savā valstī. Tādējādi šai programmai, kura paredzēta visiem jauniešiem, kas studē Eiropā un trešās valstīs, tiks nodrošināts īsts un noderīgs pamats.

 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika