Indekss 
 Pilns teksts 
Debates
Trešdiena, 2008. gada 17. decembris - Strasbūra Publikācija "Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī"

 Padomes grozītais Eiropas Savienības 2009. gada vispārējā budžeta projekts (visas iedaļas) (debates)
MPphoto
 

  Jutta Haug, referente. – (DE) Priekšsēdētājas kundze, komisāre, izskatās, ka Padomes priekšsēdētājs vēl nav ieradies. Katrā gadījumā, rītdienas darba kārtībā ir Eiropas budžeta otrais lasījums. Iespējams, balsošana neaizņems daudz laika. Es gribētu sirsnīgi pateikties par to, ka būs jābalso tikai par dažiem jautājumiem, un vēl mazāk jautājumu būs jāapspriež, jo visi iesaistītie deputāti — gan ekspertu komitejās, gan Budžeta komitejā — konstruktīvi sadarbojās. Jo īpaši es vēlos pateikties tāpēc, ka šāda situācija nebūs vienmēr. Es vēlos pateikties arī par sagatavošanas darbu, ko veica visa Budžeta komitejas komanda, par darbu, ko veica viss grupas personāls, un par personīgo asistentu atbalstu — paldies jums!

Es gribētu pateikties arī Komisijai par vēlmi sadarboties. Tās komunikācija ar mums ne vienmēr apmierināja visas iesaistītās personas, bet tā vienmēr bija noderīga, un visvairāk es gribu pateikties par to, ka jebkura līmeņa Komisijas pārstāvji runāja ar mani, diemžēl šāda sadarbība nebija ar Padomes prezidentūru. Līdz pat šim brīdim Francijas Padomes prezidentūra nav ne reizi paguvusi runāt ar mani, galveno referentu. Nevienu reizi! Es pat neesmu saņēmusi atbildi uz vēstuli, ko es uzrakstīju pirms 13. novembra trīspusējām sarunām, un tas ir dīvaini, ļoti mulsinoši.

Tomēr tas, kā Padomes komanda uzvedās saskaņošanas sanāksmē, nepavisam nebija dīvaini, un tas nebija pārsteigums. Tās uzvedība un attieksme bija tāda, kādu sagaidījām. Pirmkārt, nekādos apstākļos nevajadzētu veikt pārmaiņas, pat ne vismazākās. Otrkārt, jebkurā gadījumā ir jāsamazina maksājumi, pat ja atšķirība starp maksājumiem un saistībām kļūst ļoti liela. Treškārt, vēlams neizlietotās apropriācijas no kārtējā finanšu gada nekavējoties pārcelt. Jebkurā gadījumā, apmēram EUR 4,9 miljardu apmērā būs jāatskaita atpakaļ valstu Finanšu ministriju kontos. Mēs Parlamentā esam priecīgi, ka varējām pārliecināt Komisiju, lai tā apsola pārnest EUR 700 miljonus lauku attīstībai. Mēs domājam, ka arī saistošās kopīgās deklarācijas par procedūru vienkāršošanu un par struktūrfondu ieviešanas paātrināšanu, kā arī solījums, ka vajadzības gadījumā maksājumiem nekavējoties tiks piedāvāti vairāki fondi, būs noderīgi nākamā finanšu gada uzdevumu pārvaldīšanai.

Šie uzdevumi nebūs īsti ikdienišķi. Finanšu tirgus krīzes ietekme un tās atbalss reālajā ekonomikā būs jūtams visās mūsu dalībvalstīs. Tāpēc papildus tiem finanšu instrumentiem, kas Eiropas Savienībai jau ir pieejami, Parlaments noteikti ir sagatavojies atrast līdzekļus darbavietu radīšanai vai saglabāšanai un ekonomikas veicināšanai. Mēs esam gatavi darīt visu vajadzīgo maksimālajā iespējamā ātrumā, un neviens no mums netiks atstāts nelaimē, ja būs skaidrs, kādiem projektiem līdzekļi ir jāpiešķir un cik atbilstoši tie ir, protams, tos rūpīgi izvērtējot.

Parlaments ir arī gatavs pārskatīt vidēja termiņa finanšu programmu. Tomēr vispirms Padomei ir vajadzīga vienota nostāja.

Rīt mēs varbūt balsosim par otro lasījumu, bet man ir neliela nojauta, ka tas, par ko mēs balsosim, būs tikai budžeta struktūra. Tās papildinājumi maz pamazām no mums tiks prasīti visa gada laikā.

 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika