Indekss 
 Pilns teksts 
Debates
Otrdiena, 2009. gada 3. februāris - Strasbūra Publikācija "Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī"

Gvantanamo ieslodzīto pārmitināšana - Iespējamā CIP veiktā Eiropas valstu izmantošana, lai pārvadātu un nelikumīgi turētu apcietinājumā gūstekņus (debates)
MPphoto
 

  Cem Özdemir (Verts/ALE).(DE) Priekšsēdētāja kungs, dāmas un kungi! Gvantanamo cietums ir kļuvis par cilvēktiesību un tiesiskuma neievērošanas simbolu. Liekot pielikt punktu militārajiem tribunāliem Gvantanamo un solot gada laikā cietumu slēgt, jaunais ASV prezidents Barack Obama ir paudis vienlīdz spēcīgu un būtisku vēstījumu.

Taču Amerikas Savienotās Valstis nav vienīgā valsts, kas ir zaudējusi uzticamību, pārkāpjot cilvēktiesības cīņā pret terorismu. Kā 2007. gada februāra ziņojumā paziņoja Eiropas Parlamenta Pagaidu komiteja saistībā ar iespējamo CIP veikto Eiropas valstu izmantošanu, lai pārvadātu un nelikumīgi turētu apcietinājumā gūstekņus, Eiropas valstu valdības nedrīkst atteikties no atbildības. Tajā parādīta daudzu Eiropas Savienības valstu dubultā morāle ─ tās pamatoti pieprasa kandidātvalstīm ievērot cilvēktiesības, taču Eiropas Savienībā pašas tās noniecina.

Eiropas Savienības pienākums ir arī aktīvi piedalīties kopēja risinājuma meklēšanā, lai palīdzētu visiem ieslodzītajiem, ko vairs netur aizdomās un kuri nevar atgriezties savās izcelsmes valstīs. Tas īpaši attiecināms uz Vāciju, kura var un kurai vajadzētu palīdzēt padarīt bēgļu uzņemšanu iespējamu. Mēs nedrīkstam atkārtot kļūdu, ko pieļāvām attiecībā uz Vācijas turku izcelsmes iedzīvotāju no Brēmenes ─ Murat Kurnaz ─ kurš Gvantanamo līcī nepamatoti pavadīja četrus gadus.

Jauns sākums Vašingtonā mums ir iespēja nosūtīt skaidru signālu, ka karā pret terorismu nedrīkst ignorēt cilvēktiesības.

 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika