Rodyklė 
 Ankstesnis 
 Kitas 
 Visas tekstas 
Posėdžio stenograma
Trečiadienis, 2009 m. balandžio 1 d. - Briuselis Tekstas OL

2. Pirmininko pareiškimas
Kalbų vaizdo įrašas
Protokolas
MPphoto
 

  Pirmininkas. − Ponios ir ponai, šiandien su liūdesiu ir nusiminimu turiu jums pranešti, kad praeitą savaitgalį prie Libijos krantų nuskendo daugiau nei 300 žmonių, kai pabėgėlių laivai plaukė per Viduržemio jūrą. Šiais laivais plaukė žmonės iš Šiaurės Afrikos ir Afrikos dalies, besidriekiančios į pietus nuo Sacharos. Kai kuriuos pabėgėlius išgelbėjo Egipto ir Libijos valdžios institucijos, kiti plaukusieji laivais rasti negyvi, tačiau šimtai asmenų dar laikomi dingę be žinios. Europos Parlamento vardu norėčiau pasakyti, kad esame giliai sukrėsti ir nusiminę dėl šio nelaimingo atsitikimo.

Pastaruosius dvejus metus Europos Sąjunga susiduria su vis didėjančiu imigrantų skaičiumi Viduržemio jūroje, nors ekonomikos krizė reiškia, kad galime tikėtis dar daugiau asmenų iš Afrikos, bėgančių nuo skurdo.

Gausybė pabėgėlių, kurie tragiškai praranda gyvybę, stengdamiesi pasiekti Europos Sąjungą, gali paversti Viduržemio jūrą didžiulėmis atviromis kapinėmis; privalome surasti sprendimą ir sustabdyti šias tragedijas.

Dabar norėčiau jūsų paprašyti tylos minute pagerbti aukų atminimą.

(Parlamento nariai atsistojo ir tylos minute pagerbė aukų atminimą)

Dėkoju.

 
Teisinė informacija - Privatumo politika