Märksõnaregister 
 Terviktekst 
Arutelud
Teisipäev, 5. mai 2009 - Strasbourg EÜT väljaanne

Roosad veinid ja lubatud veinivalmistustavad (arutelu)
MPphoto
 

  Agnes Schierhuber, fraktsiooni PPE-DE  nimel.(DE) Proua juhataja, volinik, mul on hea meel teid täna jälle siin kohata. Kõikide mu poliitiliselt aktiivsete aastate jooksul nii Austrias kui ka peaaegu 15 aastat Euroopa Parlamendis on arutelud veini üle olnud alati väga emotsionaalsed. Seda näeme taas ka täna siin.

Minu arvates on vein üks elegantsemaid põllumajandustooteid. Euroopa ja eelkõige Austria veinitootjate kvaliteetse tootmise huvides tuleb esikohale seada erinevatest piirkondadest pärit veini kvaliteet ja eripära.

Meie arvates ei ole veinide segamine veinivalmistustava. Roosat veini toodetakse erilise, väga traditsioonilise veinivalmistustava abil. Seega, volinik, toetan kõiki oma kaasliikmeid, kes minuga sarnaselt lükkavad tagasi valge veini segamise punase veiniga. On aeg selgelt määratleda traditsioonilise roosa veini tootmine.

Volinik, lisaks peab liikmesriikidel olema võimalus, nagu mainisite, saada teavet, et seejärel näha mõnda otsust teistmoodi või neid muuta. Kutsun teid tungivalt üles seda tegema Euroopa veinitootmise kvaliteedi nimel.

 
Õigusteave - Privaatsuspoliitika