Indekss 
 Pilns teksts 
Debates
Trešdiena, 2010. gada 10. februāris - Strasbūra Publikācija "Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī"

ES un Dienvidkorejas brīvās tirdzniecības nolīgums (debates)
MPphoto
 

  Ivo Belet, PPE grupas vārdā.(NL) Komisāra kungs! Vispirms es vēlos vēlēt jums veiksmi jaunajā lomā. Mēs dzīvojam ekonomiski nedrošos laikos, bet zinām, ka jūs no tiem nebaidāties.

Par šo brīvās tirdzniecības nolīgumu ar Dienvidkoreju, kā jūs sakāt, bez šaubām šajā nolīgumā ir daudz pozitīvu lietu Eiropai, bet mūsu autobūves rūpniecībai tas ir un paliek katastrofāls nolīgums. Caspary kungs arī uz to norādīja. Palūkosimies uz skaitļiem, komisāra kungs. Par katru automašīnu, ko mēs eksportējam uz Dienvidkoreju no Eiropas, 15 saņemam pretī. Šobrīd mums ir attiecība 15:1, un tas galvenokārt ir rezultāts beztarifu tirdzniecības barjerām Dienvidkorejā.

Nav nejaušība, ka tādam ražotājam kā General Motors jāmaina savs lēmums būvēt jaunu, mazu SUV Eiropā, konkrēti — tā Antverpenes fabrikā, un tā vietā jāpārceļ viss projekts uz Dienvidkoreju. Topošais brīvās tirdzniecības nolīgums ar Dienvidkoreju ir tiešs iemesls šim lēmumam. Es nedomāju, komisāra kungs, ka mēs varam to pieņemt un izlikties neredzam, apgalvojot, ka daudzas citas nozares Eiropā būs ieguvējas.

Uzskatu, ka mums vēl ir pietiekami daudz laika labot šo situāciju mūsu autobūves nozarē un jums bija taisnība, atsaucoties uz drošības klauzulu. Es pieņemu šādu drošības pasākumu esamību, bet mēs, pirmkārt un galvenokārt, prasām, lai tiktu fundamentāli pārskatīta šā nolīguma ietekme uz autobūves nozari. Skaitļi un tendences ir pārāk satraucoši. Jebkurā gadījumā realitāte — un jūs to zināt labāk par mani — ir tāda, ka ASV valdība pašlaik risina sarunas ar dienvidkorejiešiem par grozījumiem līdzīgā nolīgumā, kas ir viņiem.

Neaizmirstiet, De Gucht kungs, ka automašīnu ražošana joprojām ir Eiropas vissvarīgākā rūpniecības nozare. Mēs runājam par milzīgu daudzumu darba vietu šeit, kas šobrīd pakļautas smagam spiedienam. Uzskatu, ka mēs nedrīkstam pakļaut tam vēl vairāk darba vietu, un tādēļ mēs steidzami aicinām jūs iekļaut papildu garantijas šajā nolīgumā.

 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika