Rodyklė 
 Visas tekstas 
Diskusijos
Ketvirtadienis, 2010 m. vasario 25 d. - Briuselis Tekstas OL

Geležinkelių sauga, įskaitant Europos signalizacijos sistemą (diskusijos)
MPphoto
 

  Ivo Belet (PPE). (NL) Tragiška avarija Buicingene visus mus, įskaitant Europą, verčia pradėti tyrimą. Ši tragedija kainavo aštuoniolikos žmonių gyvybę ir mes šioms aukoms skolingi – privalome nedelsdami pasimokyti iš nelaimės ir užtikrinti, kad Belgijos ir Europos geležinkelių linijose būtų garantuojama sauga.

Kaip žinome ir kaip jūs jau sakėte, ne Europos kaltė, kad Belgijoje dar nevisiškai įdiegta automatinio stabdymo sistema. Vis dėlto tai nereiškia, kad Europa dabar neprivalo imtis veiksmų; visiškai priešingai. Tiesiogiai raginame Europos Komisiją dabar irgi atlikti tyrimą, kuriuo turi būti atsakyta į keletą labai konkrečių klausimų. Pvz., kaip žinote, mes įpareigojome geležinkelių bendroves, įskaitant privačias, iki 2013 m. visuose savo traukiniuose įrengti naująją Europos traukinių kontrolės sistemą (ETCS), tačiau jau dabar žinome, kad Europos geležinkelio linijose ši sistema iki to laiko nebus įrengta.

Noriu paminėti du skaičius. Šiuo metu, Komisijos nary, ši naujoji europinė saugos sistema visoje Europoje įrengta tik 2 800 kilometrų geležinkelių. Vien Belgijos geležinkelių tinklas, kurio ilgis – 3 400 kilometrų, yra didesnis. Todėl aišku, kad mes Europoje nebūsime tam pasirengę ir todėl mūsų traukiniai negalės palaikyti ryšio su šiais naujais signalizavimo įrenginiais arba šis ryšys bus nevisavertis. Todėl reikia atlikti išsamų vertinimą.

Komisijos nary, turime išdrįsti ištirti, galbūt dėl būsimos geležinkelių bendrovių konkurencijos padidėjo spaudimas darbuotojams. Galbūt turėtume traukinio mašinistams Europos lygmeniu nustatyti vairavimo valandas ir poilsio laikotarpius, kaip nustatėme sunkvežimių vairuotojams? Trumpai tariant, ši avarija verčia Europos Sąjungą šiek tiek pasitikrinti sąžinę ir atlikti vertinimą, taip pat reikia pasirengimo ir politinės valios prireikus koreguoti padėtį.

 
Teisinė informacija - Privatumo politika