Indekss 
 Pilns teksts 
Debates
Ceturtdiena, 2010. gada 25. februāris - Brisele Publikācija "Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī"

Dzelzceļu drošums, tostarp Eiropas signalizēšanas sistēma (debates)
MPphoto
 

  Ivo Belet (PPE).(NL) Traģiskā katastrofa Buizingen liek mums, tostarp Eiropai, sākt izmeklēšanu. Šajā traģiskajā negadījumā dzīvību zaudēja 18 cilvēku, un viņu dēļ mums ir jāgūst mācība no šīs katastrofas un nekavējoties jānodrošina, lai uz Beļģijas un Eiropas sliežu ceļiem tiktu garantēta drošība.

Kā zināms, un jūs jau tikko teicāt, ka ne jau Eiropas vainas dēļ Beļģijā vēl nav pilnīgi ieviesta automātiskā bremzēšanas sistēma. Bet tas nenozīmē, ka Eiropai tagad nebūtu jārīkojas; gluži otrādi. Mēs īpaši aicinām arī Eiropas Komisiju veikt novērtējumu, kurā jāsniedz atbildes uz vairākiem ļoti specifiskiem jautājumiem. Piemēram, kā jums zināms, mēs esam uzlikuši pienākumu dzelzceļa uzņēmumiem, tostarp privātajiem uzņēmumiem, līdz 2013. gadam pilnīgi aprīkot savus vilcienus ar jauno Eiropas vilcienu kustības vadības sistēmu (ETCS), tomēr mēs jau zinām, ka Eiropas dzelzceļa līnijas līdz šim laikam nebūs aprīkotas ar minēto sistēmu.

Es gribētu minēt divus skaitļus. Komisāra kungs, šobrīd tikai 2800 kilometri sliežu ceļu visā Eiropā ir aprīkoti ar šo jauno Eiropas drošības sistēmu. Salīdzinājumam Beļģijas dzelzceļa tīkla kopgarums ir 3400 kilometru. Tāpēc ir skaidrs, ka Eiropa nav tam gatava, un tādējādi mūsu vilcieni nespēs uztver vai nepietiekami labi uztvers šīs jaunās signalizēšanas iekārtas. Tāpēc ir jāveic rūpīgs izvērtējums.

Komisāra kungs, mums arī jāuzdrošinās pārbaudīt, vai iespējams, ka gaidāmā konkurence dzelzceļa uzņēmumu starpā ir palielinājusi spiedienu uz personālu. Vai mums nevajadzētu Eiropas līmenī apsvērt braukšanas un atpūtas laika ieviešanu vilcienu vadītājiem, tāpat kā mēs to izdarījām kravas automobiļu vadītāju gadījumā. Īsumā, šis negadījums liek Eiropas Savienībai veikt rūpīgu pašnovērtējumu un izrādīt gatavību un politisko gribu vajadzības gadījumā veikt pielāgojumus.

 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika