Märksõnaregister 
 Terviktekst 
Arutelud
Neljapäev, 11. märts 2010 - Strasbourg EÜT väljaanne

Investeerimine vähese süsinikdioksiidiheitega tehnoloogiatesse (arutelu)
MPphoto
 

  João Ferreira (GUE/NGL).(PT) Austatud juhataja, volinik! Arutledes üleminekut vähese süsinikdioksiidiheitega majandusele, ei tohi me unustada järgmist tõsiasja. Vaevalt, et üleminek saab olema sujuv. Mõne aasta pärast seisame silmitsi primaarenergia, millest me sõltume, nappuse ja selle progresseeruva ammendamise mõjudega: see energia on fossiilkütused. Kõnealuseid kütuseid kasutatakse ka toormaterjalina paljudes äärmiselt tähtsates tööstusharudes, näiteks keemia- ja farmaatsiatööstuses.

Inimkonna jaoks on hädavajalik, et maailma järelejäänud naftavarusid juhitakse väga targalt, mis esmajoones tähendab väga kokkuhoidlikku juhtimist.

Selles kontekstis on naftavarude kahanemise protokolliks nimetatud kava, mille esitas 2002. aastal Uppsalas ja 2005. aastal Lissabonis mitmete nafta ja maagaasi kasutuse haripunkti uurimise ühendusse kuuluvate riikide teadlaste ja spetsialistide rühm, vastuvõtmine otsustava tähtsusega, et võtta kasutusel kava, mis seab prioriteediks kõnealuste ressursside hea ja õiglase juhtimise, nende nappuse leevendamise ja kontrollitud ülemineku muudele energia primaarallikatele.

 
Õigusteave - Privaatsuspoliitika