Indekss 
 Pilns teksts 
Debates
Ceturtdiena, 2010. gada 11. marts - Strasbūra Publikācija "Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī"

 Ieguldījumi zemas oglekļa emisijas tehnoloģijās (debates)
MPphoto
 

  João Ferreira (GUE/NGL). (PT) Priekšsēdētājas kundze, komisār, debates par pārēju uz zema oglekļa satura ekonomiku nedrīkst mums ļaut aizmirst šo faktu. Pāreja visticamāk nebūs vienmērīgs process. Dažu gadu laikā esam saskārušies ar sekām, ko radījis primārā enerģijas avota, no kā mēs esam atkarīgi, trūkums un pieaugošais patēriņš. Tas ir fosilais kurināmais. Šis kurināmais tiek izmantots arī kā izejviela daudzās ļoti svarīgās nozarēs, piemēram, ķīmisko vielu un farmācijas nozarē.

Cilvēcei noteikti vajadzīgs, lai pasaules palikušie naftas krājumi tiktu izmantoti ļoti gudri, kas galvenokārt nozīmē neizšķērdīgi.

Šajā saistībā kritiski svarīgi būtu pieņemt naftas resursu izsmelšanas protokolu, — ar ko 2002. gadā Upsalā un 2005. gada Lisabonā iepazīstināja vairāku valstu zinātnieku un ekspertu grupa, kura ietilpst asociācijā, kas pētī naftas un gāzes maksimālā naftas ieguves punktu —, lai ieviestu plānu, kas prioritāti piešķir labai un godīgai šo resursu pārvaldībai, resursu uzglabāšanas atvieglošanai un kontrolētai pārejai uz citiem primārajiem enerģijas avotiem.

 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika