Zoznam 
 Predchádzajúci 
 Nasledujúci 
 Úplné znenie 
Postup : 2009/2108(INI)
Postup v rámci schôdze
Postup dokumentu : A7-0241/2010

Predkladané texty :

A7-0241/2010

Rozpravy :

PV 20/09/2010 - 19
CRE 20/09/2010 - 19

Hlasovanie :

PV 21/09/2010 - 5.7
CRE 21/09/2010 - 5.7
Vysvetlenie hlasovaní
Vysvetlenie hlasovaní

Prijaté texty :

P7_TA(2010)0325

Doslovný zápis z rozpráv
Utorok, 21. septembra 2010 - Štrasburg Verzia Úradného vestníka

5.7. Právne predpisy EÚ zamerané na ochranu biodiverzity (A7-0241/2010, Esther de Lange) (hlasovanie)
Zápisnica
 

– Pred hlasovaním o odseku 67:

 
  
MPphoto
 

  Esther de Lange, spravodajkyňa. – Vážený pán predseda, chcela by som vás len požiadať, aby sa záverečné hlasovanie – hlasovanie o uznesení ako celku – uskutočnilo ako hlasovanie podľa mien.

 
  
MPphoto
 

  Predseda. – Predkladáte túto požiadavku v mene politickej skupiny?

 
  
MPphoto
 

  Esther de Lange, spravodajkyňa. – Áno, pán predseda, a diskutovali sme o tom aj s tieňovými spravodajcami.

 
  
MPphoto
 

  Predseda. – Je trochu neskoro, ale môžeme hlasovať podľa mien, ak nikto nie je proti. Je niekto proti? Pán Batten, ste proti tomu?

 
  
MPphoto
 

  Gerard Batten (EFD). – Vážený pán predseda, mám námietku, nie preto, že by som namietal proti tomu, aby to bolo hlasovanie podľa mien, ale, ako som povedal v tejto rokovacej sále v minulosti už mnohokrát, mali by sme mať jeden súbor pravidiel, ktorý platí pre všetkých rovnako. Ak by vstal jeden z nás a opýtal sa, či môžeme hlasovať podľa mien o niečom inom, bolo by to zamietnuté. Ak máme pravidlá, musíme ich dodržiavať.

 
  
 

(Žiadosť bola zamietnutá.)

Po ukončení hlasovania:

 
  
MPphoto
 

  Esther de Lange, spravodajkyňa. – Vážený pán predseda, pri všetkej úcte, už sme v minulosti tento postup využili. Môžeme požiadať o hlasovanie podľa mien počas hlasovania, a ak je proti 40 poslancov, nebude sa hlasovanie podľa mien konať, no doteraz som videla iba jediného poslanca, ktorý je proti.

 
  
MPphoto
 

  Predseda. – Chcel by som toto vysvetliť bez toho, aby okolo toho vznikol rozruch. Postup, o ktorom hovoríte, sa týka ústnych pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov, pretože neexistuje lehota na predloženie ústnych pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov. Ak žiadate o hlasovanie podľa mien, ide o iný princíp – nikto v rokovacej sále nemôže proti žiadosti namietať. V prípade, ktorý tu máme, bola lehota na predloženie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov stanovená a vy ste nepodali žiadosť v stanovenom čase. Tieto zásady sú súčasťou rokovacieho poriadku. Keď bola stanovená lehota na predloženie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov, nikto nemôže proti tomu namietať. Uznesenie bolo prijaté. Chcel by som zablahoželať pani de Langeovej k práci na tomto uznesení.

 
Právne upozornenie - Politika ochrany súkromia