Rodyklė 
 Visas tekstas 
Posėdžio stenograma
Antradienis, 2010 m. spalio 19 d. - Strasbūras Tekstas OL

Tarptautinė kovos su skurdu diena ir vystymosi aspektai - Minimalių pajamų vaidmuo kovojant su skurdu ir skatinant įtraukties principais grindžiamą visuomenę Europoje (diskusijos)
MPphoto
 

  Ivo Belet (PPE).(NL) Ponia pirmininke, Komisijos nary, kas šeštas Europos Sąjungos gyventojas susiduria su skurdo rizika: ypač jauni žmonės iki 17 metų, tačiau daugybė pagyvenusių žmonių taip pat yra pažeidžiami. Skurdas plinta, taip pat tarp dirbančių europiečių. Todėl, ponios ir ponai, manau, kad turime imtis ir Europos lygmens iniciatyvos.

Ekonomikos augimas, geresnis švietimas ir mokymai, daugiau darbo vietų: žinoma, mes visiškai tam pritariame, tačiau akivaizdu, kad to nepakanka ir kad mums reikalinga konkreti kovos su skurdu politika. Kaip jau buvo minėta per šias diskusijas, iš tikrųjų tai yra vienas pagrindinių tikslų, vienas iš mūsų naujosios strategijos „Europa 2020“ prioritetų. Su kuo tai konkrečiai susiję? Tai susiję su oriu gyvenimu – teise į orų gyvenimą – ir maistu, apsirūpinimu būstu, drabužiais: pagrindiniais dalykais, kurie 2010 m. akivaizdžiai nėra užtikrinami mūsų klestinčioje Europos Sąjungoje.

Ponia pirmininke, ponios ir ponai, būtent dėl to manau, kad, siekiant užtikrinti šias minimalias pajamas, taip pat reikia imtis Europos lygmens veiksmų. Kaip jau sakė R. Bastos, tai nėra priemonė, kuri turi būti vienodai plėtojama visoje Europos Sąjungoje. Valstybėms narėms turi būti suteikiama pakankama veiksmų laisvė pasirinkti konkretų savo sprendimo būdą. Tačiau turime daryti vis didesnį spaudimą, siekdami užkirsti kelią tam, kad pažeidžiami asmenys nebūtų palikti lauke šaltyje.

Būtent todėl mes aiškiai raginame užtikrinti, kad visose Europos Sąjungos šalyse būtų nustatyta minimalių pajamų schema. Tai būtų svarbus vilties ženklas visiems pažeidžiamiausiems Europos asmenims, tiems, kurie šiuo metu kenčia nuo skurdo ir socialinės atskirties.

 
Teisinė informacija - Privatumo politika