Indekss 
 Pilns teksts 
Debates
Trešdiena, 2010. gada 20. oktobris - Strasbūra Publikācija "Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī"

 Balsojumu skaidrojumi
MPphoto
 
 

Iesniegtais teksts : A7-0032/2010

  Maria do Céu Patrão Neves (PPE), rakstiski. (PT) Es balsojumā atbalstīju priekšlikumus par pasākumu ieviešanu, lai veicinātu drošības un veselības aizsardzības darbā uzlabošanu strādājošām grūtniecēm, sievietēm, kas strādā pēcdzemdību periodā, vai strādājošām sievietēm, kas baro bērnu ar krūti, kuri paredz 20 nedēļu grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu un divu nedēļu paternitātes atvaļinājumu, abos gadījumos bez atalgojuma samazināšanas.

Tie ir sociāli pasākumi, kas atbilst tādai Eiropai, kādu mēs vēlamies, tiecoties atbalstīt dzimstības līmeni, ģimeni, bērnu veselību un vecāku darbavietas.

Taču šis ir projekts, kas ir grūti īstenojams, un tas var aplamā veidā pastiprināt diskrimināciju pret sievietēm nodarbinātības sfērā, jo, pirmkārt, tas rada papildu spiedienu sociālās drošības sistēmās, kuras jau tagad daudzos gadījumos ir tikko spējīgas darboties; un, otrkārt, tas ievieš jaunus ierobežojumus darba tirgū, kas jau tagad vairs nenodrošina pašreizējā darbaspēka vajadzības. Tāpēc es baidos, ka pasākumi strādājošu vecāku atbalstam var novest pie augstākiem bezdarba līmeņiem un/vai nestabila darba jaunām mātēm.

Parlamenta sarunām ar Padomi ir jābūt reālistiskām un pragmātiskām, kā arī vērienīgām, ja vēlamies, lai nākamais tiesību akts, stājoties spēkā, patiešām īstenotu un veicinātu priekšlikuma vērtības, par kurām tika nobalsots plenārsēdē šonedēļ.

 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika