Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Procedura : 2010/2099(INL)
Przebieg prac nad dokumentem podczas sesji
Dokument w ramach procedury : A7-0282/2010

Teksty złożone :

A7-0282/2010

Debaty :

PV 20/10/2010 - 3
CRE 20/10/2010 - 3

Głosowanie :

PV 20/10/2010 - 6.9
CRE 20/10/2010 - 6.9
Wyjaśnienia do głosowania

Teksty przyjęte :

P7_TA(2010)0377

Pełne sprawozdanie z obrad
Środa, 20 października 2010 r. - Strasburg Wydanie Dz.U.

6.9. Poprawa systemu zarządzania gospodarczego i ram stabilności Unii, zwłaszcza w strefie euro (A7-0282/2010, Diogo Feio) (głosowanie)
Protokół
 

- Przed głosowaniem:

 
  
MPphoto
 

  Olle Schmidt (ALDE). – Panie przewodniczący! Mam ważną poprawkę ustną: „mając na uwadze że, na ile to możliwe, wszystkie 27 państw członkowskich powinno maksymalnie stosować się do wszelkich propozycji zarządzania gospodarczego, przy czym dla państw członkowskich spoza strefy euro będzie się to odbywało na zasadzie dobrowolności”.

Została ona zaakceptowana przez grupę PPE, przez grupę S&D, a nawet przez pana komisarza. Mam nadzieję, że wszyscy państwo przyjmą tę poprawkę ustną. To istotne dla mnie, dla grupy ALDE, a szczególnie istotne dla mojego kraju, Szwecji, jeżeli kiedykolwiek przystąpimy do strefy euro.

 
  
  

(Poprawka ustna została przyjęta)

 
  
MPphoto
 

  Przewodniczący. – Zakończyliśmy głosowanie.

Ponieważ głosowanie trwało tak długo, co jest efektem państwa doskonałej pracy, chciałbym prosić osoby, które zwróciły się z wnioskiem o umożliwienie przedstawienia wyjaśnienia dotyczącego sposobu głosowania, o zmianę z wersji ustnej na pisemną lub odroczenie swojej kolejki do jutra, ponieważ przedłożono 62 wnioski i nie jesteśmy w stanie ich wszystkich zrealizować.

 
  
MPphoto
 

  Michał Tomasz Kamiński (ECR). – Panie przewodniczący! Chciałbym panu pogratulować pańskiej doskonałej pracy w dniu dzisiejszym. Naprawdę doceniam sposób, w jaki przewodniczył pan dziś obradom i mam nadzieję, że podzieli się pan swoimi doskonałymi umiejętnościami z innymi wiceprzewodniczącymi Parlamentu.

 
  
MPphoto
 

  Nicole Sinclaire (NI). – Panie przewodniczący! Wzięłam dziś udział w głosowaniu, a moi wyborcy mogą zobaczyć, jak dzisiaj głosowałam, zatem powinni mieć również możliwość uzyskania dzisiaj ode mnie wyjaśnienia dotyczącego sposobu głosowania.

 
  
MPphoto
 

  Przewodniczący. – Zwróciłem się do państwa z wnioskiem o zmianę wyjaśnień ustnych na wyjaśnienia pisemne. To nadal da państwa wyborcom możliwość zapoznania się z przesłankami, jakie skłoniły państwa i innych posłów do głosowania w ten czy inny sposób w różnych sprawach. W żaden sposób nie chcemy pozbawiać państwa należnych praw. Zwracam się jedynie o przyłączenie się do innych posłów do PE, którzy rezygnują ze swojego prawa do przedstawienia ustnego wyjaśnienia na rzecz przedłożenia wyjaśnienia pisemnego. To wszystko.

 
  
MPphoto
 

  Barbara Matera (PPE). (IT) Panie przewodniczący! Postąpię zgodnie z pańskim wnioskiem. Wraz z panem posłem Mastellą przedstawimy nasze wyjaśnienia na piśmie. Ponadto przyłączę się do koleżanek i kolegów z ponownymi gratulacjami dla pana, panie przewodniczący.

 
  
MPphoto
 

  Licia Ronzulli (PPE). (IT) Panie przewodniczący! Jeżeli pan się zgodzi i aby wszyscy byli zadowoleni, proponuję do jutra odroczyć ustne wyjaśnienia.

 
  
MPphoto
 

  Przewodniczący. – Tak, z pewnością zgadzam się. Jeżeli zgadza się również pani poseł Sinclaire, liczę na dobrą wolę posłów do PE, wzywając ich do przedstawienia jutro ustnych wyjaśnień dotyczących sposobu głosowania lub pisemnych wyjaśnień w dniu dzisiejszym, a teraz umożliwimy pani poseł Sinclaire przedstawienie jej wyjaśnienia.

 
Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności