Seznam 
 Úplné znění 
Rozpravy
Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - Brusel Vydání Úř. věst.

Krize v odvětví živočišné výroby v EU (rozprava)
MPphoto
 

  John Stuart Agnew (EFD). – Vážená paní předsedající, podporuji poznámky pana De Castra o masokostní moučce – deregulace je v této oblasti naprosto nezbytná. Britské odvětví živočišné výroby v současné době zápasí s vysokými cenami krmiv, čemuž nikterak nepomáhají překážky, které nám Komise klade do cesty. Nejdůležitější z nich je individuální elektronická identifikace ovcí, což je pravidlo, které pro celou řadu dalších členských států neplatí a které není ani požadavkem pro dovážení skopového ze třetích zemí.

Blížící se zákaz klecových chovů způsobuje obrovská narušení na našem trhu s vejci, jelikož vejce z klecových chovů ze zemí, které tyto požadavky plnit nemusí, se mohou prodávat za nižší ceny než naše dráže vyprodukovaná vejce z kolonií. Někteří výrobci v této oblasti se snaží ještě před uzávěrkou provozovat oba systémy naráz, aby se pokusili získat zpět alespoň něco z oněch 400 milionů liber, které jsme utratili, když jsme se snažili vyhovět vašim pravidlům, což pochopitelně spočívá v uvádění většího množství vajec na trh.

Ze situace v britském odvětví živočišné výroby se může stát největší propadák zahajovacích dvoustranných rozhovorů Evropské unie se zeměmi Mercosuru. Britští chovatelé hospodářských zvířat budou v této dohodě obětními beránky a my z toho nemáme radost.

 
Právní upozornění - Ochrana soukromí