Märksõnaregister 
 Terviktekst 
Arutelud
Teisipäev, 14. detsember 2010 - Strasbourg Uuendatud versioon

Cancúnis toimunud kliimamuutuste konverentsi tulemused (arutelu)
MPphoto
 
 

  Ivo Belet (PPE), kirjalikult.(NL) Cancúnis toimunud kliimakonverentsi tulemusi ei saa kindlasti nimetada suureks saavutuseks. Ent see on parem kui mitte midagi. Mõned konkreetsed sammud on astutud, näiteks raadamise vastases võitluses, ning on antud luba 100 miljardi USA dollari suuruse kliimafondi loomiseks. Ent kogu olukord areneb ülimalt aeglaselt ja vaevaliselt. See sarnaneb väga Echternachi aeglase tantsurongkäiguga. Samal ajal tiksub globaalse soojenemise kell vaikselt edasi.

Milline oli Euroopa osa selles loos? EL on kindlasti õppinud eelmise aasta Kopenhaageni konverentsi vigadest. Cancúnis oli Euroopa läbirääkimiste keskmes ning tegutses ühisrindena. Kogu maailm järgib ELi eeskuju ning imetleb seda, sest meil on kõige edasiviivamad ja siduvamad lepingud. Euroopa on kliima valdkonnas eeskujuks.

Me peame seda juhtrolli lähiaastatel kindlalt hoidma. See eristab meid selgelt peaaegu kõigist teistest maailmajagudest ja seda positiivses mõttes. See on väga suur eelis meie kuvandi jaoks ning samal ajal tekitab see olulist majanduslikku ja sotsiaalset kasu.

 
Õigusteave - Privaatsuspoliitika