Rodyklė 
 Visas tekstas 
Diskusijos
Antradienis, 2010 m. gruodžio 14 d. - Strasbūras Atnaujinta informacija

Klimato kaitos konferencijos Kankūne rezultatai (diskusijos)
MPphoto
 
 

  Ivo Belet (PPE), raštu.(NL) Aukščiausiojo lygio susitikimo klimato kaitos klausimais Kankūne rezultatai vargiai gali būti laikomi dideliu laimėjimu. Vis dėlto geriau mažiau negu nieko. Buvo padaryta keletas konkrečių dalykų, pvz., kovos su miškų naikinimu srityje pritarta įsteigti 100 mlrd. vertės Žaliąjį klimato fondą. Tačiau viskas vyksta labai lėtai ir tai vargina. Tai veikiau prilygsta Echternacho šokių procesijai, o visuotinis atšilimas vyksta toliau.

Koks buvo Europos vaidmuo šiame procese? Žinoma, ES pasimokė iš praėjusių metų Kopenhagos konferencijoje padarytų klaidų. Kankūne Europa buvo derybų centre ir veikė vieningai. Visas pasaulis stebėjo ES modelį ir žavėjosi, nes mūsų susitarimai pažangiausi ir įpareigojantys. Klimato kaitos srityje Europa rodo pavyzdį.

Turime tvirtai laikytis šio vaidmens ateinančiais metais. Tai gerąja prasme mus aiškiai išskiria iš kitų žemynų. Turime didžiulį turtą – mūsų įvaizdį, kuris taip pat mums padeda siekti didelės ekonominės ir socialinės naudos.

 
Teisinė informacija - Privatumo politika