Indekss 
 Pilns teksts 
Debates
Otrdiena, 2010. gada 14. decembris - Strasbūra Pārskatītā redakcija

 Kankunā notikušās klimata pārmaiņu konferences rezultāti (debates)
MPphoto
 
 

  Ivo Belet (PPE), rakstiski.(NL) Kankunā notikušo augstākā līmeņa sanāksmi klimata jautājumos diezin vai var aprakstīt kā lielu sasniegumu. Tomēr tā ir labāka par neko. Ir veikti daži konkrēti pasākumi, piemēram, cīņā pret mežu izciršanu, un ir pausts atbalsts, lai izveidotu USD 100 miljardu vērtu klimata fondu. Tomēr visa šī procesa virzība ir ārkārtīgi lēna un nogurdinoša. Visvairāk tas atgādina Ehternahas deju procesiju. Tikmēr klusi turpina tikšķēt globālās sasilšanas pulkstenis.

Kāda ir Eiropas loma šajā stāstā? ES ir noteikti mācījusies no pagājušā gada Kopenhāgenas konferences kļūdām. Kankunā Eiropa bija sarunu centrā un darbojās kā viens vesels. Visa pasaule ievēroja ES modeli un raudzījās uz to ar apbrīnu, jo mums ir visprogresīvākie un saistošākie nolīgumi. Attiecībā uz klimatu Eiropa ir paraugs citiem.

Turpmākajos gados mums ir stingri jāturas pie šīs vadošās lomas. Tas mūs pozitīvā veidā skaidri atšķir gandrīz no visiem pārējiem kontinentiem. Tā ir ārkārtīga vērtība attiecībā uz mūsu tēlu, un vienlaikus tā ietver lielas ekonomiskas un sociālas priekšrocības.

 
Juridisks paziņojums - Privātuma politika