Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Postup : 2010/2290(BUD)
Průběh na zasedání
Stadia projednávání dokumentu : A7-0369/2010

Předložené texty :

A7-0369/2010

Rozpravy :

PV 14/12/2010 - 14
CRE 14/12/2010 - 14

Hlasování :

PV 15/12/2010 - 7.3
CRE 15/12/2010 - 7.3
Vysvětlení hlasování
Vysvětlení hlasování
Vysvětlení hlasování

Přijaté texty :

P7_TA(2010)0475

Rozpravy
Středa, 15. prosince 2010 - Štrasburk Vydání Úř. věst.

7.3. Postoj Parlamentu k novému návrhu rozpočtu na rok 2011 ve znění pozměněném Radou (A7-0369/2010, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska a Helga Trüpel) (hlasování)
PV
 

– Před hlasováním:

 
  
MPphoto
 

  Sidonia Elżbieta Jędrzejewska (PPE).(PL) Pane předsedo, domnívám se, že poslancům by se mělo dostat vysvětlení. Hlasujeme o návrhu, který nám předložila Rada, a to bez jakýchkoli změn, neboť tento návrh je přesně stejný jako postoj, který minulý týden přijal Rozpočtový výbor. To je v souladu s tím, co jsme vyjednali během velmi dlouhých jednání, která trvala 10 měsíců.

Ráda bych využila této příležitosti a poděkovala především odborným zpravodajům z výborů Evropského parlamentu. Děkuji vám za vaši trvalou důvěru a podporu. Děkuji vám, že jste nám dnes umožnili přijmout rozpočet na rok 2011, takže hned od začátku ledna příštího roku bude možno jej účinně uplatňovat.

 
  
 

– Po hlasování:

 
  
MPphoto
 

  Olivier Chastel, úřadující předseda. (FR) Pane předsedo, vážení kolegové, Parlament tedy schválil postoj Rady k návrhu rozpočtu na rok 2011 beze změn. Je jasné, že jako zástupce Rady nemohu nemít radost z naší společné dohody o rozpočtu na rok 2011.

(Potlesk)

 
  
MPphoto
 

  Předseda. – Poslechněte si prosím toto prohlášení. Je to důležité. Poprvé v historii jsme použili postup stanovený Lisabonskou smlouvou. Loni jsme použili zjednodušený postup. Bylo to poprvé, kdy jsme v plném rozsahu dodrželi postup uvedený v Lisabonské smlouvě. Proto bych chtěl učinit následující prohlášení. Evropský parlament přijal postoj Rady ze dne 10. prosince 2010 k návrhu souhrnného rozpočtu, který předložila Komise dne 26. listopadu. Rozpočtový proces byl dokončen v souladu s článkem 314 Smlouvy o fungování Evropské unie. V souladu s tímto článkem a bodem 4 písm. a) tohoto článku prohlašuji, že rozpočet na rok 2011 byl s konečnou platností přijat a já nyní tento dokument oficiálně podepíši.

 
  
 

Vážení kolegové, řeknu ještě několik slov na závěr. Chtěl bych poděkovat všem kolegům z dohodovacího výboru Evropského parlamentu, 27 členům, za jejich obtížnou práci a poblahopřát jim k úspěšnému výsledku, kterého nakonec dosáhli.

Chtěl bych požádat tři hlavní aktéry, aby se sem dostavili na fotografování, a sice Alaina Lamassoura, předsedu Rozpočtového výboru, a dvě zpravodajky, Sidonii Jędrzejewskou a Helgu Trüpelovou.

(Potlesk)

Dovolte mi, abych rovněž vyjádřil své poděkování předsednictví Rady, tedy belgickému předsednictví, za skvělou spolupráci a činnost, zejména předsedovi vlády Yvesu Letermemu a státnímu tajemníkovi Melchioru Watheletovi, kteří zde nyní nejsou přítomni. Vyvíjeli jste jménem belgického předsednictví velkou aktivitu.

Dovolte mi, abych také poděkoval předsedovi Komise Barrosovi, který není přítomen, a komisaři Lewandowskému za přípravu rozpočtu a za usnadnění dnešní dohody. Prosím pojďte sem na krátké fotografování.

(Potlesk)

 
Právní upozornění - Ochrana soukromí