Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Postup : 2010/3010(RSP)
Průběh na zasedání
Stadia dokumentu na zasedání :

Předložené texty :

RC-B7-0712/2010

Rozpravy :

Hlasování :

PV 16/12/2010 - 12
PV 16/12/2010 - 12.3
CRE 16/12/2010 - 12
CRE 16/12/2010 - 12.3

Přijaté texty :


Doslovný záznam ze zasedání
Čtvrtek, 16. prosince 2010 - Štrasburk Vydání Úř. věst.

12.3. Eritrejští uprchlíci zadržovaní jako rukojmí na Sinaji (B7-0712/2010)
Zápis
 

Před hlasováním o bodu 7:

 
  
MPphoto
 

  Carlo Casini (PPE).(IT) Vážený pane předsedající, dámy a pánové, tento pozměňovací návrh má za cíl zvýšit rozhodnost našeho soudu o krocích, které Egypt podniká. Nejde jen o to uznat, že Egypt udělal alespoň něco, ale požádat ho, aby urychleně zakročil a okamžitě tyto rukojmí osvobodil. Přitom je zapotřebí vyzvat tuto zemi, aby proti lidem, kteří překračují Sinajskou poušť, v žádném případě nepoužívala smrtící sílu. Rovněž je vyzván UNHCR, aby se okamžitě spojil s lidmi, kteří jsou v současnosti drženi jako rukojmí.

„vyzývá egyptské orgány, aby přijaly veškerá nezbytná opatření k zajištění toho, aby byli propuštěni eritrejští rukojmí, aby se vyhýbaly použití smrtících zbraní proti nelegálním migrantům, kteří překračují jeho hranice, aby chránily jejich důstojnost a fyzickou a duševní nedotknutelnost, zajistily, aby měli zadržení migranti možnost kontaktovat UNHCR a aby umožnily UNHCR přístup k žadatelům o azyl a uprchlíkům, které drží státní orgány ve vazbě“.

 
  
 

(Ústní pozměňovací návrh byl přijat.)

Po hlasování o odstavci 7:

 
  
MPphoto
 

  David-Maria Sassoli, autor.(IT) Vážený pane předsedající, dámy a pánové, chtěl bych k usnesení přidat odstavec, který je podle našeho názoru důležitý a který jeho strukturu příliš neovlivní. Týká se bodu devět společného usnesení.

Přečtu ho nahlas: „vyzývá členské státy, aby tuto humanitární krizi řešily dobrovolným přesídlením všech žadatelů o azyl, kterých se tato krize týká, do Evropské unie; vyzývá Evropskou komisi, aby tuto operaci koordinovala a využila dostupné prostředky z Evropského fondu na uprchlíky“.

 
  
MPphoto
 

  Carlo Casini (PPE).(IT) Vážený pane předsedající, chtěl bych požádat navrhovatele pozměňovacího návrhu, aby objasnil jednu otázku.

Podle přečteného textu se požadovaný zásah týká všech, kteří žádají o právo na azyl. Raději bych zde viděl „ti, kteří mají na azyl právo“, protože „ti, kteří žádají“ je příliš nebezpečné, neboť hrozí, že na právo o azyl by mohl žádat každý.

A naopak, tím, že Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky bude tento pozměňovací návrh koordinovat se zásahem, bude celou záležitost i hodnotit.

Každopádně bych chtěl navrhovatele požádat, aby pozměňovací návrh upravil o formulaci „ti, kteří mají na azyl právo“.

 
  
MPphoto
 

  Předsedající. – Jsem si vědom toho, že deset procent většinou stačí. V tomto případě by to ovšem nestačilo. Já jsem se nicméně ptal předem a vy jste měli dostatek času. Nyní budeme o tomto pozměňovacím návrhu hlasovat.

(Ústní pozměňovací návrh byl přijat.)

 
Právní upozornění - Ochrana soukromí